Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Kas ir nīderlandiešu ziedu firma, kam nepaveicās nonākt "uzvaras dienas" svinībās? 6

Sabiedrība
13. maijā 05:52 2022. gada 13. maijā 05:52
  Jauns.lv
Daļa, iespējams, pamanīja, cik bieži 9. maija svinētāju vidū Uzvaras parkā bija sastopams kaut kas līdzīgs dažādiem šobrīd nedemonstrējamiem simboliem, tostarp Georga lentām un “Z” burtiem. Interesanti ir gadījies arī ar kādu Nīderlandes ziedu audzētāju, kura zīmols šajās dienās pamanīts parkā.

Pēc Latvijā faktiski divas dienas ilgušajām “uzvaras dienas svinībām” īpatnēju foto un video mirkļu netrūka.

Portāls Pardrosibu.lv vēl 10. maijā publicēja informatīvu materiālu par to, cik bieži Uzvaras parka apmeklētāju apģērbā un līdzi paņemtajā atribūtikā ir saskatāms kaut kas līdzīgs nepieļaujamajiem PSRS armiju un Krievijas agresiju slavinošajiem simboliem.

Uzvaras parkā guldīti arī ziedi ar “Z” burtu

Vietne arī publicēja fotogrāfijas, kurās redzams 9. maijā parkā notiekošais.

Tajās bija redzamas virsjakas Krievijas karoga krāsās, apkaklītes Georga lentītes krāsās, specifiski piemeklēti t-krekli, apavi un dažādi aksesuāri, nemaz nerunājot par tiešiem Krievijas atbalstīšanas piemēriem, tostarp Krievijas karoga demonstrēšanu.

Kādā no bildēm bija redzama sieviete, kurai rokās ir ziedu pušķis. Tas bija ietīts papīrā, uz kura ir redzams liels, balts, ar apli apvilkts “Z” burts.

Nedaudz papētot, izrādījās, ka ziedi ietīti papīrā, kas apzīmēts ar Nīderlandē bāzēta puķu audzētāja “Zentoo” logo.

Šos ziedus ir iespējams nopirkt ziedu bāzēs arī Latvijā.

Attēlā redzama sieviete, kura Uzvaras parkā ierodas ar ziediem, kas ietīti papīrā ar kāda Nīderlandes ziedu audzētāja logo. (Foto: Pardrosibu.lv)
Nīderlandiešu firmas "Zento" vizuālā identitāte. (Foto: Ekrānuzņēmums no Zentoo.nl)

Firmas vēsture ir pietiekami sena, un tā ir viena no kompānijām, kurām problēmas ar vizuālo identitāti ir sagādājis Vladimirs Putins ar savu nežēlīgos kara noziegumos balstīto militāro intervenci Ukrainā.

Tieši “Z” burts ir kļuvis par vispopulārāko no visām atpazīšanās zīmēm, kuras okupanti uzšņāpuši uz savas kara tehnikas (vēl ir arī “V”, “O”, dažādas trīsstūra variācijas u.c.).

Tādēļ virkne kompāniju kā Latvijā, tā citviet ir izlēmusi distancēties no “Z” un pat pārstrādāt logo, mainīt nosaukumu.

Tikmēr citas firmas izvēlas to nedarīt un ir grūti šādus komercdarbības veicējus nosodīt.

Galu galā firmas zīme taču ir daudz senāka nekā Vladimira Putina 24. februārī uzsāktais iebrukums un ar labu, nevis ļaunu reputāciju.

Ļaut vai neļaut Krievijai sabojāt šī latīņu burta auru, atsakoties no tā vai paturot to, joprojām ir diskutabls jautājums.

“Piedāvājam klientiem ietīt šos ziedus citā papīrā”

Spriežot pēc visa, konkrētie nīderlandiešu puķu audzētāji vismaz pagaidām to nedara.

Intereses pēc vērsāmies pie vietējiem ziedu tirgotājiem, lai noskaidrotu, kur šādi ziedi Latvijā ir nopērkami, un vai tirgotāji ir novērojuši aizdomīgas izmaiņas, jebko neierastu klientu plūsmā 9. un 10. maijā.

Zvanot un vaicājot, vai ir iegādājami nīderlandiešu firmas “Zentoo” ziedi, Latvijas puķu tirgotāja SIA “Zaļā Bāze” pārstāve uzreiz pavaicāja, kādēļ tieši interesē šī firma, un vai tas “Z” burta firmas logo dēļ.

Nācās vien atklāt patiesos zvana nodomus, un sarunas turpinājumā tirgotāja pārstāve laipni informēja, ka bāze ir pamanījusi to, kā šobrīd izskatās iepakojumi, kuros savus ziedus ietīsta nīderlandiešu audzētāji.

“Mēs piedāvājam cilvēkiem iztīt puķes un ietīt citā papīrā,” Jauns.lv telefonsarunā informēja bāzes pārstāve.

Tirgotājs norādīja, ka teju puse no viņu krizantēmām nāk no Nīderlandes, un, ka konkrētais audzētājs ir pietiekami labi zināms nozarē.

Runājot par 9. un 10. maiju, bāzes pārstāve apgalvoja, ka cilvēki ir pirkuši ziedus, bet ievērojamas izmaiņas ierastajā darba ritmā nav novērotas.

Nav arī ne uz vienu, ne otru pusi grozīta konkrētā zīmola ziedu cena.

“Okupekļa” dienas ir skaitītas

Jau ziņots, ka pēc divām “uzvaras dienām”, kas 9. un 10. maijā nosvinētas Rīgā, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma Ārlietu komisijas virzītos likuma grozījumus, ar ko tiek atcelti juridiskie šķēršļi Pārdaugavā, Uzvaras parkā, esošā padomju pieminekļa nojaukšanai.

Grozījumi pieņemti likumā "Par 1994. gada 30. aprīlī Maskavā parakstītajiem Latvijas Republikas un Krievijas Federācijas līgumiem".

"Par" nobalsoja 68 deputāti, bet "pret" 18. Trīs deputāti nenobalsoja vispār. Balsojums tika uzņemts ar aplausiem, bet pēc tam nolasīts visu deputātu balsojums.

Saistītās ziņas

Apzināti sevi ievaino un pat nošaujas: Krievijas karavīri nespēj izturēt Putina kara šausmas 1
"Visa Krievija ir nosmērējusies ar sūdiem." Krievu uzņēmējs Tiņkovs atklāti par Putinu un draudzību ar Peskovu
"Krievijā es vienmēr izjutu manāmu agresiju," - Mārtiņš Vilsons par karu, darbu un nacionālajām īpatnībām

"Pret" balsojuši Valērijs Agešins (S), Sergejs Dolgopolovs (S), Nikolajs Kabanovs (S), Andrejs Klementjevs (S), Ivans Klementjevs (S), Jānis Krišāns (S), Edgars Kucins (S), Regīna Ločmele (S), Vladimirs Nikonovs (S), Vitālijs Orlovs (S), Igors Pimenovs (S), Ivans Ribakovs (S), Artūrs Rubiks (S), Jūlija Stepaņenko, Ļubova Švecova, Zenta Tretjaka (S), Jānis Tutins (S) un Jānis Urbanovičs (S).

Nebalsoja Aldis Gobzems (KuK), Inga Goldbergs (S) un Karina Sprūde (KuK). "Es nebalsoju, jo mana balsošanas iekārta sit visu laiku pa nagiem, un viņu vajag sataisīt," taisnojās Gobzems.

Pārējie deputāti nobalsoja "par".

Citi šobrīd lasa

Cilvēks, kuru Krievija nespēja nogalināt! Ukrainis trīs dienas spīdzināts, sašauts sejā un aprakts kapā, izdzīvo
FOTO: Ronalds Ķēniņš pirms treniņa noliek pie vietas Latvijas hokeja spilgtāko zvaigzni
“Mēs viņam ausi nogriezām!” Krievu karavīrs pa telefonu izklaidē savu tēvu ar stāstiem par ukraiņu kropļošanu 9
Skatīt visus komentārus