foto: Paula Čurkste/LETA
"Saskaņas" vēlēšanu lokomotīves būs Ločmele, Agešins, Zariņš un Morozovs
Saeimas deputāte Regīna Ločmele.
Politika
2022. gada 1. maijs, 16:26

"Saskaņas" vēlēšanu lokomotīves būs Ločmele, Agešins, Zariņš un Morozovs

Jauns.lv / LETA

Saeimas vēlēšanās no partijas "Saskaņa" saraksta ar pirmajiem numuriem startēs Saeimas deputāti Regīna Ločmele, Valērijs Agešins, bijušais deputāts Ivars Zariņš un pašreizējais Rīgas domes deputāts Andris Morozovs, šodien žurnālistiem pēc partijas kongresa sacīja tās priekšsēdētājs Jānis Urbanovičs.

Paredzēts, ka Ločmele būs pirmā Rīgas vēlēšanu apgabalā, Agešins kā pirmais sarakstā Kurzemē, Zariņš Vidzemē un Morozovs Zemgalē. Partijā turpinās diskusijas par to, kurš būs līderis Latgalē, piebilda Urbanovičs.

Plānots, ka premjera kandidātu "Saskaņa" izvirzīs un visi kandidāti uz Saeimu taps zināmi līdz ar kandidātu saraksta iesniegšanu Centrālajā vēlēšanu komisijā. Paredzēts, ka Ministru prezidenta amata kandidāts būs kāds no vēlēšanu apgabalu līderiem, skaidroja partijas vadītājs.

Kongresa debatēs izskanēja iespēja, ka premjera kandidāta statusam cita starpā varētu apspriest Zariņu. Urbanovičs piebilda, ka kolēģim ir ļoti labas izredzes šajā jautājumā. Tāpat partijas vadītājs kā labu pretendentu uz valdības vadītāja kandidāta statusu redz Agešinu un arī vairākus citus partijas biedrus.

"Saskaņas" priekšsēdētājs gan arī atzina, ka, ņemot vērā ārējos apstākļus, diez vai partija ieņems premjera amatu 2022.gadā.

Plānots, ka pats Urbanovičs kandidēs "Saskaņas" Rīgas saraksta pirmajā pieciniekā. Tāpat galvaspilsētas vēlēšanu apgabala sarakstā kandidēs Rīgas domes deputāte Anna Vladova.

Partijas domes priekšsēdētājs, Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Nils Ušakovs žurnālistiem apliecināja, ka viņš nebūs "Saskaņas" premjera amata kandidāts.