Straujuma senioriem: "Ir taisnīgi vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas"
Latvijas Pensionāru federācija sākusi parakstu vākšanu par palielinātas pensiju indeksācijas ieviešanu. Premjere teic, ka taisnīgi būtu palielināt vispirms mazās pensijas.
Sabiedrība
2015. gada 5. jūnijs, 17:59

Straujuma senioriem: "Ir taisnīgi vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas"

Jauns.lv

Ir taisnīgi vispirms palielināt līdz 200 eiro lielās pensijas, piektdien tiekoties ar Rīgas Aktīvo Senioru Aliansi, Latvijas Senioru aliansi un Latgales reģionālo Senioru apvienību, teica premjere Laimdota Straujuma ("Vienotība").

Tikšanās laikā apvienību pārstāvji uzrunāja Straujumu par iespēju izveidot sociālo kompetenču centru, kas palīdzētu risināt dialogu ar tiem cilvēkiem, kas neatrodas darba tirgū – senioriem, jauniešiem, daudzbērnu ģimenēm, cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Sarunā Ministru prezidente pievērsa uzmanību arī pensiju jautājumam, atzīmējot, ka pārrunās ar Saeimas Sociālo lietu komisiju ir panākta abpusēja izpratne, ka ir jāpalielina pensijas, kas ir līdz 200 eiro mēnesī, un tas būtu sociāli taisnīgs risinājums. Senioru apvienības uzsvēra, ka neatbalsta Latvijas Pensionāru federācijas akciju par parakstu vākšanu, jo tā nav pragmatiska virzība uz pensionāru stāvokļa uzlabošanu budžeta iespēju ietvaros.

Iepriekš Rīgas aktīvo senioru alianse "Rasa" vadītāja Terēzija Mackare norādīja, ka Sociālo kompetenču centrs ir inovatīva ideja, jo tas kalpotu kā socializācijas un prasmju iegūšanas centrs.

Latvijas Pensionāru federācija (LPF) uzsākusi parakstu vākšanu par palielinātas pensiju indeksācijas ieviešanu no šā gada oktobra.

LPF norāda, ka parakstu vākšana uzsākta par palielinātas pensiju indeksācijas ieviešanu no šī gada oktobra un senioru veselības apdrošināšanas sistēmas ieviešanu līdz mūsu Latvijas simtgadei 2018.gadā.

Parakstu veidlapas izsūtītas pensionāru organizācijām un pilsētu un novadu pašvaldībām. Parakstīties aicināti arī cilvēki, kas vēl nav sasnieguši pensijas vecumu. Uz parakstu iesniegšanu valsts institūcijām aicināti pensionāru pārstāvji no visām organizācijām.

Akciju plānots pabeigt līdz šī gada 1.jūlijam.

BNS/Foto: Evija Trifanova/LETA