Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Kariņš: patlaban ir pāragri runāt par konkrētu ierobežojumu atcelšanu vai saglabāšanu 1

Sabiedrība
2. februārī 09:47 2022. gada 2. februārī 09:47
  Jauns.lv / LETA
Nosakot ar Covid-19 saistītos ierobežojumus, Veselības ministrijai un valdībai ir jāspēj strauji pielāgoties aktuālajai situācijai, intervijā TV3 raidījumam "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš skaidroja, ka iepriekšējos Covid-19 viļņos galvenā problēma bija lielais stacionēto pacientu skaits, taču omikrona gadījumā cilvēki slimnīcās vairs tik daudz nenonāk, apstākļi ir mainījušies, līdz ar to ir jāpārskata arī pandēmijas dēļ noteiktie ierobežojumi.

Premjers uzskata, ka, vērtējot ierobežojumus, vienam no galvenajiem rādītājiem aizvien vajadzētu būt slimnīcu piepildījumam.

Valdības vadītājs norādīja, ka patlaban ir pāragri runāt par konkrētu ierobežojumu atcelšanu vai saglabāšanu, jo "domas ir diezgan dažādas".

Vaicāts konkrēti par tā dēvētā "zaļā režīma" iespējamu atcelšanu, Kariņš atbildēja, ka, viņaprāt, būtu jāizskata visas iespējas un jāizvērtē katras spēkā esošās prasības lietderība. "Es nešaubos par to, ka visam ir bijusi sava jēga, bet tagad, kad redzam, ka vīruss ir izmainījies un situācija ir izmainījusies, mums ir jābūt ar mieru mainīties līdzi," sacīja Ministru prezidents.

Viņš uzsvēra, ka mainīgos apstākļos mainīt prasības ir nevis vājuma, bet spēka pazīme. Premjers atturīgi komentēja iespējamo laiku, kādā valdība varētu vienoties par jebkādām izmaiņām ierobežojumos. "Es ceru, ka tuvākajā laikā mēs tiksim skaidrībā, uz ko mēs ejam, tad jautājums ir tikai par to, kādā tempā," sacīja politiķis.

Jautāts, cik reāli, viņaprāt, būtu panākt, ka visā Eiropas Savienībā ir vienādas epidemioloģiskās prasības, Kariņš atbildēja, ka tas varētu būtu ļoti grūti sasniedzams. "Mēs redzam, cik grūti ir pat starp tiešiem kaimiņiem saskaņot, kur nu vēl starp 27 valstīm, bet, nenoliedzami, ne tikai politiķi runā viens ar otru, bet arī veselības eksperti runā viens ar otru, mēs visi mācāmies," rezumēja Ministru prezidents.

Kā ziņots, otrdien valdības sēdē izteicās, ka pieļauj iespēju atteikties no "iekšzemes" Covid-19 sertifikātu izmantošanas atsevišķos gadījumos. "Jautājums ir par iekšzemes sertifikātu izmantošanu - kuros apstākļos sertifikāts ir vai nav izmantojams. Iespējams, ka tur ir jāskatās," sacīja Kariņš.

Premjers otrdien valdības sēdē atzīmēja, ka pašlaik Covid-19 omikrona paveids izraisījis ļoti lielu saslimšanu, kas savukārt ir izaicinājums sistēmām, vienlaikus, par laimi, tas nerada lielu noslodzi slimnīcām.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Lietuvu satricina traģēdija Šauļos - pie konteineriem atrasta 15 gadu veca mirusi meitene
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 10
Pievienot komentāru