Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

FOTO: Aldis Gobzems politiskās aģitācijas laikā paviesojas un iepērkas Centrāltirgū 7

Sabiedrība
2021. gada 11. decembrī 13:15 2021. gada 11. decembrī 13:15
  Jauns.lv
Pirmdien Saeimas deputāts Aldis Gobzems ("Likums un Kārtība") uzsāka savu un savas partijas ilgi reklamēto politisko aģitāciju "Rododendrs". Sestdienas rītā deputātam un viņam līdzi ceļojošajai atbalsta grupai bija ieplānota pietura Rīgas Centrāltirgū.

Ierodoties Centrāltirgū īsi pēc tam, kad tur jau bija parādījušās Valsts policijas (VP) ekipāžas, Gobzems ar komandu devās aprunāties ar ļaudīm blakus zivju paviljonam un tad - laukumā pie tirgus egles.

Kopā ar Gozbema atbalsta komandu, ap politiķi bija sapulcējušies ap 20-30 cilvēkiem.

Pasākums kopumā noritēja bez pieminamiem starpgadījumiem, deputātam noslēdzot tikšanos Centrāltirgū ar iepirkšanos paviljonā.

Pret Gobzemu uzsākts 21 administratīvais pārkāpumu process

VP kopumā pret Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK) sākusi 21 administratīvo pārkāpumu procesu par iespējamiem pārkāpumiem pasākumos Kurzemes un Zemgales pilsētās (9. decembra dati).

Tostarp 12 procesi sākti par iespējamiem pārkāpumiem pasākumos pirmdien Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā, savukārt deviņi procesi - par iespējamiem pārkāpumiem otrdien Kuldīgā, Saldū, Dobelē un Jelgavā, noskaidrots Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pret sapulču organizatoru policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesus par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām, sīko huligānismu, likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" un valdības rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" neievērošanu.

Gobzemam trešdien bija plānotas tikšanās ar atbalstītājiem Siguldā, Cēsīs, Valmierā un Smiltenē, bet ceturtdien - Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī. Nākamajās dienās viņš plāno tikšanos ar atbalstītājiem Rīgas mikrorajonos.

Saistītās ziņas

“Izslēdz ārā...” internets atmasko Aldi Gobzemu, kurš lūdz nefilmēt atbalstītājus Dobelē 4
Rīgas dome nesaskaņo Gobzema nākamnedēļ Rīgā iecerēto pasākumu 2
"Aldis vienkārši apceļo visus īslaicīgās aizturēšanas izolatorus," cilvēki tviterī iesmej par Gobzema protesta akciju 2

Policija arī noskaidrojusi daļu no nesankcionēto sapulču apmeklētājiem, un patlaban turpinās konstatēto materiālu izvērtēšana. Septiņos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi pret sapulču dalībniekiem.

Patlaban Tukuma iecirknī sākts arī viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par uzbrukumu varas pārstāvim par to, ka pagaidām nenoskaidrota persona iespēra policijas inspektorei, kura tobrīd veica dienesta pienākumus, lai novērstu pārkāpumus.

Policija atkārtoti aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, lai nepieļautu vēl lielāku Covid-19 infekcijas izplatības risku, radot lielāku veselības apdraudējumu gan pašiem pasākuma apmeklētājiem, gan apkārtējiem.

Citi šobrīd lasa

"Kiviči varētu pretendēt uz trešās gailenes lomu," - TV apskatniece skarbi vērtē skandalozā pārīša atgriešanos 5
Policisti bēniņos aiz skursteņa atrod varmāku, kurš Āgenskalnā uzbruka jaunietim ar Ukrainas karogu 8
Latvijas Krievu savienība rīkos gājienu no Uzvaras parka līdz Brīvības piemineklim 24
Skatīt visus komentārus