Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

“Izslēdz ārā...” internets atmasko Aldi Gobzemu, kurš lūdz nefilmēt atbalstītājus Dobelē 4

Sabiedrība
2021. gada 9. decembrī 11:30 2021. gada 9. decembrī 11:30
  Jauns.lv
Kā zināms, kopš 6. decembra Saeimas deputāts Aldis Gobzems (LuK) ir uzsācis politisko aģitācijas pasākumu “Rododendrs”. Sociālajos tīklos piefiksēts, ka, tiekoties ar atbalstītājiem Dobelē, politiķis sākotnēji klusi palūdzis kameras operatoru nefilmēt.

Video ir samērā īss, un tajā redzami 7. decembra notikumi. Kadros vērojams, ka Dobelē atbalstītāji sākotnēji bijuši salīdzinoši nelielā skaitā.

Aldis Gobzems sākumā sasveicinājies ar dažiem, bet tad piegājis pie kameras operatora un teicis: “Izslēdz ārā, pārāk maz cilvēku šeit, nevajag filmēt”.

Drīz pēc tam tiešraide arī beigusies. Vēl pēc tam - video izdzēsts no "Facebook".

Video pavisam drīz nonācis vairāku “Twitter” lietotāju redzeslokā, kuri ar to dalījušies, izsakot minējumus un apgalvojumus, ka deputāts, iespējams, nav vēlējies, lai tiešraidē ir redzams, ka Dobelē viņu sagaidījis neliels skaits cilvēku.

Jāpiebilst, ka tobrīd Dobelē pie autobusa tik tiešām bija sapulcējušies vien ap 10 cilvēkiem, taču pēcāk deputātu apraudzīt ieradās ievērojami lielāks skaits ļaužu.

Par īso starpgadījumu, kurā aicinājis nefilmēt notiekošo, pēcāk, kādā tiešraidē izteicās arī pats Gobzems.

Pret Gobzemu uzsākti 21 administratīvais pārkāpumu process

Valsts policija kopumā pret Saeimas deputātu Aldi Gobzemu (LuK) sākusi 21 administratīvo pārkāpumu procesu par iespējamiem pārkāpumiem pasākumos Kurzemes un Zemgales pilsētās.

Tostarp 12 procesi sākti par iespējamiem pārkāpumiem pasākumos pirmdien Tukumā, Talsos, Ventspilī un Liepājā, savukārt deviņi procesi - par iespējamiem pārkāpumiem otrdien Kuldīgā, Saldū, Dobelē un Jelgavā, noskaidrots Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļā.

Pret sapulču organizatoru policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesus par nepakļaušanos amatpersonu likumīgajām prasībām, sīko huligānismu, likuma "Par sapulcēm, gājieniem un piketiem" un valdības rīkojuma "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu" neievērošanu.

Gobzemam trešdien bija plānotas tikšanās ar atbalstītājiem Siguldā, Cēsīs, Valmierā un Smiltenē, bet ceturtdien - Madonā, Rēzeknē un Daugavpilī. Nākamajās dienās viņš plāno tikšanos ar atbalstītājiem Rīgas mikrorajonos.

Saistītās ziņas

Pret Gobzemu sākti 12 administratīvā pārkāpuma procesi; kriminālprocesā meklēs, kurš spēra policistei 8
"Ja Gobzemam ir kādas pretenzijas par policijas rīcību, viņam ir tiesības vērsties tiesā," Ruks noliedz personīgas pavēles došanu deputāta aizturēšanai 15
"Aldis vienkārši apceļo visus īslaicīgās aizturēšanas izolatorus," cilvēki tviterī iesmej par Gobzema protesta akciju 2

Policija arī noskaidrojusi daļu no nesankcionēto sapulču apmeklētājiem, un patlaban turpinās konstatēto materiālu izvērtēšana. Septiņos gadījumos sākti administratīvā pārkāpuma procesi pret sapulču dalībniekiem.

Patlaban Tukuma iecirknī sākts arī viens kriminālprocess pēc Krimināllikuma panta par uzbrukumu varas pārstāvim par to, ka pagaidām nenoskaidrota persona iespēra policijas inspektorei, kura tobrīd veica dienesta pienākumus, lai novērstu pārkāpumus.

Policija atkārtoti aicina neapmeklēt šādas nesankcionētas sapulces un ievērot valstī noteiktās epidemioloģiskās prasības, lai nepieļautu vēl lielāku Covid-19 infekcijas izplatības risku, radot lielāku veselības apdraudējumu gan pašiem pasākuma apmeklētājiem, gan apkārtējiem.

Citi šobrīd lasa

Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 10
Modes dizainere Vera Vanga 73 gadu vecumā izskatās kā trīsdesmitgadniece 2
Lietuvu satricina traģēdija Šauļos - pie konteineriem atrasta 15 gadu veca mirusi meitene
Skatīt visus komentārus