Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
68 gadus vecais Aivars Lembergs cietumā saslimis ar Covid-19. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Aivars Lembergs cietumā saslimis ar Covid-19 8

Sabiedrība
2021. gada 3. decembrī 07:42 2021. gada 3. decembrī 07:42
  Jauns.lv
Sociālajā tīklā "Twitter" Saeimas deputāts Edgars Tavars (ZZS) paziņojis, ka Aivars Lembergs Rīgas Centrālcietumā saslimis ar Covid-19.

Tavars vēstīja, ka Aivaram Lembergam cietumā konstatēta inficēšanās ar koronavīrusu. Deputāts norāda, ka Lembergs jau trīs mēnešus lūdzis balstvakcīnas saņemšanu, ko viņam regulāri atteikuši. Tā rezultātā bijušajam Ventspils mēram ceturtdien bijis pozitīvs Covid-19 tests.

Kopš 23.novembra Rīgas Centrālcietumā tiek veikta visu ieslodzīto un nodarbināto testēšana un konstatēta inficēšanās ar koronavīrusu, līdz ar ko pieņemts lēmums par karantīnas pagarināšanu cietumā līdz 9.decembrim,

Uz 24.novembri kopumā ieslodzījuma vietās bija 118 Covid-19 inficētie ieslodzītie, no tiem seši atrodās Covid-19 nodaļā Latvijas Cietumu slimnīcā, bet pārējie tika izolēti karantīnas zonās ieslodzījuma vietās, jo bija bez simptomiem.

Jau vēstīts, ka Rīgas apgabaltiesa 22.februārī Lembergam piesprieda piecu gadu cietumsodu, mantas konfiskāciju un naudas sodu 40 minimālo mēnešalgu apmērā (20 000 eiro). Lembergu apcietināja tiesas zālē, vienlaikus atceļot citus noteiktos drošības līdzekļus, kas, piemēram, paredzēja liegumu pildīt atsevišķu amatu pienākumus.

Cietumsoda izciešanas laikā tiesa nolēma ieskaitīt Lemberga atrašanos apcietinājumā un pavadīto laiku mājas arestā 2007. un 2008.gadā. Lembergs toreiz pēc aizturēšanas apcietinājumā un mājas arestā atradās nepilnu gadu - no 2007.gada 14.marta līdz 2008.gada 22.februārim.

Tiesa nolēma, ka Lembergam cietušajiem jāmaksā kopumā aptuveni 64 000 eiro. Tāpat tiesa nolēma no Lemberga valsts labā piedzīt procesuālos izdevumus 22 180 eiro apmērā par valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniegšanu.

Lembergu tiesa 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu viltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnoja viņu dienesta stāvokļa ļaunprātīga izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Lembergs tiesas spriedumu pārsūdzējis.

Lemberga dēlam Anrijam tiesa piesprieda divus gadus un vienu mēnesi cietumā, kā arī mantas konfiskāciju. Viņš atzīts par vainīgu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, kā arī neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Savukārt kādreizējam Lemberga biznesa partnerim Ansim Sormulim tiesa piesprieda divu gadu cietumsodu un mantas konfiskāciju. Cietumsodā tiesa nolēma ieskaitīt viņa aptuveni mēnesi ilgo atrašanos apcietinājumā 2007.gadā. Sormuli tiesa atzina par vainīgu kukuļņemšanas atbalstīšanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā un neatļautas piedalīšanās mantiskos darījumos atbalstīšanā.

Lemberga dēlu un Sormulim iepriekš noteiktos ar brīvības atņemšanu nesaistītos drošības līdzekļus gan atcels, tikai stājoties spēkā šādam spriedumam.

Tāpat tiesa nolēma kriminālprocesu daļā par Ventspils uzņēmēja Jurija Bespalova noziedzīgajām darbībām izbeigt sakarā ar noilgumu. Bespalovs 2012.gadā nomira.

Rīgas apgabaltiesa šo lietu sāka skatīt jau 2009.gadā. Nākotnē par apgabaltiesas kā apelācijas instances nolēmumu vēl būs iespējams iesniegt kasācijas sūdzību vai protestu Augstākajā tiesā.

Lembergs ievēlēts arī šajā Ventspils pašvaldības sasaukumā. Lembergs drīkstēja kandidēt pašvaldību vēlēšanās, jo attiecībā uz viņu nav stājies spēkā notiesājošs spriedums.

Citi šobrīd lasa

17 gados par olimpisko čempioni kļuvusī sportiste atklāj, kāpēc zelta medaļu izmetusi mēslainē 3
Jaunie Covid-19 rekordi: vai nepieciešama mājsēde, un kas zināms par omikronu? 3
FOTO: ļaudis atvadās no mūžībā aizsauktā aktiera Arņa Līcīša
Skatīt visus komentārus