Sigulda ziemā: vienmēr ir kur iet!

Siguldas novada pašvaldība atklājusi ziemas tūrisma kampaņu “#vienmerirkuriet”, aicinot baudīt dabu un atklāt Siguldas novadu no jauna. Izrādās, ka “Vidzemes ...

gallery icon
18
Novadu ziņas
2021. gada 2. decembris, 06:04

Siguldas novads aicina ziemu baudīt kampaņā “Vienmēr ir, kur iet". FOTO

Elmārs Barkāns

Jauns.lv

Siguldas novada pašvaldība atklājusi jaunu ziemas tūrisma kampaņu “#vienmerirkuriet”, aicinot baudīt dabu un atklāt Siguldas novadu no jauna. Izrādās, ka “Vidzemes Šveicē” var baudīt ne tikai brīnišķīgu zelta rudeni, bet arī pasakainas ziemas noskaņas. Kampaņā “Vienmēr ir, kur iet” Sigulda aicina visus iepazīt novada pastaigu takas, tūrisma objektus un izbaudīt dabasskatu krāšņumu.

Siguldas Attīstības aģentūras direktore Dace Preisa Jauns.lv informē: “Dažkārt ejot pa jau zināmu maršrutu, ieraugām jaunas nianses un detaļas. Ar dabu ir tāpat, katrs gadalaiks tai piešķir savas nianses, jaunus apvāršņus. Pateicoties novadu apvienošanai, Siguldas novada apvāršņi ir kļuvuši vēl plašāki un bagātāki ar takām, maršrutiem un objektiem. Tas paver mums un mūsu viesiem iespējas vienmēr kaut ko atrast sev, izvēlēties piemērotāko galamērķi, taku vai maršrutu. Iet var pa ceļiem, mežiem, takām vai pilsētu, bet vienmēr ir, kur iet!”

Vairāk nekā 30 tūrisma maršrutu

Vairāk nekā 30 maršrutu, kilometriem garas takas un simtiem pakāpienu trepes ir tikai daļa no brīvdabas atpūtas iespējām Siguldas novadā. Kad nobirusi pēdējā rudens lapa, patiesās nokrāsās paveras iespaidīgais Raganu katls vai Vikmestes pilskalns. Pastaigā var doties Mālpils “Sauleskalnā”, atklāt vēsturisko ēku šarmu Lēdurgas centrā, piedzīvot Vējupītes gravas pakāpienus vai sarkanīgos smilšakmens atsegumus.

Daudzie novada maršruti atšķiras ar savu garumu un ved gan pa asfaltētiem ceļiem, gan mežu, gan dabas takām. Iepazīt apvāršņus, izstaigāt neapgūtas meža takas, izbaudīt nesteidzīgu pilsētas vai īso pārgājienu maršrutus var katrs no mums. Dodies pārgājienos ar ģimeni, kur taku ceļā izveidoti skatu laukumi ar soliņiem upes līkloču ainavas vērošanai, vai klusumā smelies iedvesmu no Ķeizarskata plašā horizonta.

foto: Ginta Zīverte/Siguldas novada pašvaldība
Vairāk nekā 30 maršrutu, kilometriem garas takas un simtiem pakāpienu trepes ir tikai daļa no šīs ziemas brīvdabas atpūtas iespējām Siguldas novadā.

Pakāpienu un stāvo trepju cienītāji nepaliks vienaldzīgi par maršrutu "Aizrauj elpu", kas ved no Siguldas pils kvartāla tuvāk dabai. Garāku pastaigu piekritēji novērtēs 30 kilometru garo Sigulda–Murjāņi maršrutu. Ievilkt elpu un iepazīt novada pilsētas, lai radītu un piedzīvotu kopā.

Jaunais Siguldas novads priecē ar jauniem galamērķiem un neapgūtiem maršrutiem, piemēram, Inčukalna Velnalu garās distances maršruta “Mežtaka” posmā, Kubeseles dabas taku ar Saulstaru iezi, Lēdurgas vēsturisko centru un dendroparku pastaigu maršrutā “Lapu upe Lēdurga” vai Mālpils dabas taka gar Mergupes krastiem. Maršruti tiks attīstīti arī turpmāk, iepazīstinot ar dabas vērtībām un interesantām apskates vietām arī citās novada apkaimēs. Aicinām atrast sev piemērotāko maršrutu tīmekļa vietnē tourism.sigulda.lv vai sociālo tīklu vietnēs, izmantojot mirkļbirku #vienmerirkuriet, mudina Siguldas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Sindija Brikmane.

foto: Ginta Zīverte/Siguldas novada pašvaldība
Uz Siguldu var doties baudīt ne tikai zelta rudeni, bet arī balto ziemu.

Rīgas ielas pārklājis sniegs

Rīgas ielas ietērpušās ne tikai Ziemassvētku rotā. Šodien zemi pārklājis balts sniedziņš un noskaņojums uzreiz cits!

gallery icon
42

Sniegs galvaspilsētā izraisījis satiksmes haosu

Decembris Latvijā iesācies ar milzu sastrēgumiem galvaspilsētā, kā arī satiksmes haosu uz reģionālajiem ceļiem. Sniega dēļ ir apgrūtināta braukšana un ...

gallery icon
36

Pirmais sniegs Latvijā

Otrdienas, 23. novembra, rītā Latvijas lielākajā daļā bija uzsnidzis šosezon pirmais sniegs. Visbiezākā sniega sega – trīs centimetri bija Kolkā, ...

gallery icon
51