foto: LETA
No šodienas būtiski paplašināts iedzīvotāju loks, kas var saņemt balstvakcīnu pret Covid-19
Vakcinācijas pret Covid-19 punkts pie Vecmīlgrāvja tirgus.
Sabiedrība
2021. gada 9. novembris, 11:59

No šodienas būtiski paplašināts iedzīvotāju loks, kas var saņemt balstvakcīnu pret Covid-19

Jauns.lv

No otrdienas, 9. novembra, ir būtiski paplašināts to iedzīvotāju loks, kuri var saņemt balstvakcīnu pret Covid-19, portālu Jauns.lv informē Nacionālā veselības dienesta Vakcinācijas projekta nodaļa.

No šodienas balstvakcīnas saņemšana ir nodrošināta arī:

  • visiem iedzīvotājiem no 50 gadiem,
  • iedzīvotājiem vecumā no 18 gadiem, ja ir  hroniskas slimības vai strādā augsta riska profesijās un/vai ikdienā atrodas vidē, kurā ir ilgstoša saskarsme gan ar Covid-19  pacientiem, gan nevakcinētiem pret Covid-19 cilvēkiem un līdz ar to ir augsts profesionālais un lokāla uzliesmojuma risks.

Lēmums par iedzīvotāju grupu paplašināšanu pieņemts saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes rekomendācijām.

Darbu uzsāk VCA mobilais vakcinācijas punkts

"Veselības centru apvienības" mobilais vakcinācijas punkts, kas, atsaucoties pieprasījumam, nodrošinās vakcinācijas procesa pret Covid-19 mobilitāti uzņēmumos un pašvaldībās visā Latvijā.

gallery icon
28

Balstvakcinācija pret Covid – 19 nav nepieciešama (izņemot cilvēkus ar būtiski novājinātu imūno sistēmu) tiem, kuriem pirms, pēc vai starp abām vakcīnas devām bijis pozitīvs SARS CoV-2 PCR tests un tiem, kuriem pirms vai pēc vakcinācijas ar Janssen vakcīnu  bijis pozitīvs SARS CoV-2 PCR tests.

Izvērtējot riskus un ieguvumus, cilvēkiem, kas jaunāki par 30 gadiem bez nopietnām blakusslimībām balstvakcinācija visā populācijā nebūtu rekomendējama.

Pieteikšanās balstvakcinācijai

Prioritāri iedzīvotāji aicināti pieteikties portālā Manavakcina.lv vai pa tālruni 8989 vai izmantot dzīvās rindas iespējas vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros un pašvaldību telpās, izbraukuma un mobilās vakcinācijas puntkos. Balstvakcināciju ir iespējams saņemt arī vakcinācijas kabinetos ārstiecības iestādēs un pie ģimenes ārstiem.

Izbraukuma vakcīnbuss, kurā var saņemt poti pret Covid-19

No 15. oktobra līdz 5. novembrim izbraukuma vakcinācija norisināsies vairāk nekā 30 Rīgas apkaimēs – uz tām dosies trīs īpaši ...

gallery icon
23

Vakcīnu veidi

Balstvakcinācija veicama ne ātrāk kā 6 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas (pēc "Spikevax" vakcīnas balstvakcinācija ieteicama laika periodā 6-8 mēnešus pēc otrās devas saņemšanas). Balstvakcinācijai tiek rekomendētas "Spikevax" vai "Comirnaty" vakcīnas, ir pieļaujama arī "Vaxzevria" kā trešā deva pēc pilna vakcinācijas kursa ar "Vaxzevria" vakcīnu.

Savukārt, balstvakcinācija pēc vienas "Janssen" devas rekomendē veikt 8 nedēļas pēc potes saņemšanas.

Jau izsniegtie sertifikāti turpinās darboties. Digitālajā sertifikātā parādīsies atzīme par balstvakcinācijas veikšanas datumu un vakcīnas nosaukumu.

Ģimenes ārstu un ārstniecības iestāžu kontaktinformācija un adreses atrodamas šeit.

Cilvēki Sedā gaida rindā pēc "Janssen" vakcīnas

Lai varētu tikt pie ērtās vienas devas “Janssen” vakcīnas pret Covid-19, ļaudis bija gatavi potēšanas vietā ierasties pat sešas stundas ...

gallery icon
10

Balstvakcinācijas programmas mērķis ir novērst hospitalizāciju, smagu saslimšanu un nāvi tajās sabiedrības grupās, kur uz pierādījumiem balstīti ir zināms, ka primārā imunizācija varētu vairs nenodrošināt optimālu imūno aizsardzību (imūnsupresēti pacienti, iedzīvotāji vecumā virs 65 gadiem, sociālo un aprūpes centru pieaugušie pastāvīgie iedzīvotāji, pacienti noteiktā vecumā ar hroniskām augsta riska blakussaslimšanām).