Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Valdība groza noteikumus un ar īpašiem nosacījumiem atļauj vienā automašīnā braukt kolēģiem

Sabiedrība
26. oktobrī 16:06 2021. gada 26. oktobrī 16:06
  Jauns.lv
Otrdien valdībā tika apstiprināti grozījumi rīkojumā Nr. 720 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu", kas paredz, ka vienā transporta līdzeklī atsevišķos gadījumos tomēr būs atļauts braukt arī vairāk nekā divām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Grozījumi paredz, ka, lai nokļūtu līdz darba vietai vai atgrieztos no tās dzīvesvietā ar darba devēja izsniegtu apliecinājumu transporta līdzeklī (izņemot sabiedrisko transportu) atļauts pārvietoties vienlaikus trijām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi, lietojot sejas maskas un nodrošinot dabisko vēdināšanu.

Ja transportlīdzeklī ir vairāk par piecām vietām, tad atļauts pārvietoties vienlaikus vairāk kā trijām personām, bet nepārsniedzot vairāk kā 50% piepildījumu.

Savukārt citos gadījumos ar privāto transportlīdzekli atļauts pārvietoties vienlaikus tikai vienas mājsaimniecības locekļiem vai divām personām, kuras nav vienas mājsaimniecības locekļi.

Pavadot nepilngadīgu bērnu vai personu, kurai nepieciešama asistenta palīdzība vai kurai ir objektīvas grūtības vecuma vai funkcionālo traucējumu dēļ, privātajā transportlīdzeklī atļauts pārvietoties līdz trim personām no vairākām mājsaimniecībām.

Šis ierobežojums neattiecas uz darbiniekiem (amatpersonām), kas nodarbināti sabiedrībai kritiski svarīgās nozarēs (ārstniecības personas, drošības (Valsts policijas, pašvaldības policijas, Valsts robežsardzes, Valsts drošības dienesta, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, Ieslodzījuma vietu pārvaldes) un glābšanas dienestu darbinieki, aizsardzības, ārlietu un iekšlietu resora darbinieki, Valsts ieņēmumu dienesta amatpersonas, kuras nodrošina iestādes darbības nepārtrauktību, Pārtikas un veterinārā dienesta Robežkontroles departamenta inspektori, plašsaziņas līdzekļu darbinieki) un pilda darba (dienesta) pienākumus vienā struktūrvienībā, norīkojumā, maiņā vai kolektīvā, savstarpēji kontaktējoties, un izmanto transportlīdzekli, lai dotos uz darba (dienesta) vietu vai atgrieztos no tās.

Visām transportlīdzeklī esošajām personām jālieto sejas maskas.

Tāpat grozījumos iekļauti arī citi precizējumi, tostarp pašvaldībām tiek dotas iespējas lemt par braukšanas maksas atvieglojumiem  sabiedriskajā transportā dažādām personu grupām – izglītojamajiem, kuri mācās klātienē, izglītības iestāžu darbiniekiem, sociālo aprūpes centru darbiniekiem un policijas darbiniekiem, personām, kas iesaistītas ārstniecības procesā.

Saistītās ziņas

Valdība akceptē absurdu brāķi, liedzot vienā auto braukt cilvēkiem, kuri visu dienu strādājuši kopā
Kādi ierobežojumi noteikti sabiedriskajam un privātajam transportam?
Valstī stājas spēkā īpaši stingrais Covid-19 ierobežojumu regulējums jeb "lokdauns"

Valdība akceptē absurdu brāķi

Jauns.lv jau iepriekš ziņoja, ka sociālajos tīklos raisījušās diskusijas par Ministru kabinetā pieņemtajiem noteikumiem, kas iepriekš paredzēja, ka darbinieki, ja vien nestrādā "kritiski svarīgajā" sektorā, uz darbu kopā vienā automašīnā braukt nedrīkst, bet vēlāk strādāt vienā telpā var.

“Vai ir iespējams kaut kas absurdāks? Mēs, lauksaimniecības darbinieki, strādājam Ķoņos kā rudens darbu sezonālie darbinieki. Katru rītu ar brigadiera busiņu 5-7 personas dodamies uz darbu. Maršruts apmēram: Sigulda – Līgatne – Cēsis - Valmiera – Ķoņi, un vakarā pretējā virzienā. Es kā labticīgs pilsonis saprotu, ka pārkāpt MK noteikumus nr. 720 ir gan nepareizi, gan var sanākt ļoti dārgi. Tātad, kam zvanīt?” sociālajos tīklos rakstīja Jurģis Lapiņš.

Nu valdība rīkojumā pieņēmusi grozījumus, kas, lai gan ar papildu nosacījumiem, tomēr ļaus vienā transportlīdzeklī uz un no darba vietas braukt arī kolēģiem.

Citi šobrīd lasa

"Kāds varbūt dabūs pa galvu." Topošais gājēju un velosipēdu ceļš Ziepniekkalnā raisīs konfliktus 1
FOTO: Peru atrod biedējoša paskata mūmiju
No Eirovīzijas kleitas līdz 500 eiro bērnu naudai: kas visvairāk interesējis Jauns.lv lasītājus 2021. gadā?
Pievienot komentāru

Молодая жена оставила Градского на сиделку перед смертью

Шоу продолжается: пропустивший похороны Градского Билан нелепо оправдался