Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

Pemmes purvā Siguldas novadā ugunsgrēku izdevies ierobežot

112
2021. gada 27. jūlijā 10:18 2021. gada 27. jūlijā 10:18 | Papildināts, 2021. gada 27. jūlijā 23:40
  Jauns.lv / LETA
Atbildīgajiem dienestiem ir izdevies ierobežot ugunsgrēku īpaši aizsargājamā dabas teritorijā "Lielais un Pemmes purvs" Siguldas novadā ugunsgrēku, kas izcēlās 26. jūlijā un bija izpleties 180 hektāru platību, informēja Valsts meža dienestā (VMD).

Pašlaik tiek noteikta precīza izdegušās teritorijas platība.

Iepriekš dienestā skaidroja, ka deg teritorija apmēram 80 hektāru platībā. Vienlaikus VMD uzsvēra, ka šis ir šogad lielākais meža un purva ugunsgrēks.

Ugunsgrēka izcelšanās iemesls nav zināms, bet tiek pieļauts, ka ugunsnelaimi izraisījusi ogotāju rīcība.

Pēc pašreizējām aplēsēm, ugunsgrēks izpostījis apmēram 80 hektāru Pemmes purva teritorijas. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Jau ziņots, ka pirmdienas, 26. jūlija, rītā VUGD saņēma izsaukumu uz Siguldas novada Lēdurgas pagastu, kur deg mežs un purvs. Notikuma vietā strādāja VMD, VUGD ugunsdzēsēji glābēji, kā arī Inčukalna, Krimuldas un Lēdurgas brīvprātīgie ugunsdzēsēji.

Dzēšanas darbos tika iesaistīti arī armijas un robežsardzes helikopteri. Iestājoties tumsai, notikuma vietā situāciju uzraudzīja glābēji, un no otrdienas rīta tiks piesaistīti papildu resursi, lai dzēšanu turpinātu.

Tāpat VUGD informēja, ka Kuldīgas novada Rendas pagastā turpinās ugunsgrēka kūdras laukā dzēšana. Izsaukums uz notikuma vietu tika saņemts svētdienas, 25. jūlija, pēcpusdienā, un dzēšanas darbos tika iesaistīt arī objekta traktortehnika un personāls, savukārt VMD dzēšanai iesaistīja arī armijas helikopteru.

Pirmdien VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Valdgales pagastu, kur dega labības lauks 40 hektāru platībā. Pēc vairākām stundām šis paaugstinātas bīstamības ugunsgrēks tika likvidēts.

Aizvadītajā diennaktī 12 gadījumos tika dzēsti ugunsgrēki, kur dega rugāju lauki, astoņos gadījumos - labības lauki, divos gadījumos dega gan labība, gan rugāji, bet četros gadījumos uguns no degošiem rugāju laukiem bija izplatījusies arī blakus esošajos mežos.

Limbažu novada Katvaru pagastā dega kombains, Dienvidkurzemes novada Dunalkas pagastā - putekļi uz kombaina, bet Valmieras novada Jeru pagastā dega siena prese, salmi, labības rugāji un arī meža zemsedze.

VUGD norādīja, ka līdz ar ražas novākšanas laika sākumu pieaug izsaukumu skaits, kur deg labības rugāji, siena ruļļi un lauksaimniecības tehnika.

Šādu ugunsgrēku skaitu lauksaimniecības nozarē un to postošās sekas iespējams mazināt, ievērojot piesardzību, apzinoties iespējamos riskus un tos savlaicīgi novēršot, piemēram, transportlīdzekļu dzinēju izplūdes caurules ir jāaprīko ar dzirksteļu slāpētājiem un jāuzrauga, lai dzinēja kolektora un izplūdes caurules savienojuma starplikās nebūtu plīsumu un bojājumu.

Citi šobrīd lasa

12 ar veselību saistītas lietas, kas par sevi ir jāzina ikvienam cilvēkam
"Situācija ir traģiska!" Latviešu pāris, kurš ceļo pa Āfriku un veido saturu soctīklos, nāvējoši notriec cilvēku 4
Izliekas par garīgi slimiem un šauj sev dibenos – atklājas jauni krievu okupantu triki aizbēgšanai no kara 1
Tēmas: VUGD, Sigulda, Kuldīga, 112
Pievienot komentāru