Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Lidosta "Rīga" informē par izmaiņām pasažieru Covid-19 testēšanas procesā 1

Sabiedrība
22. jūnijā 11:51 2021. gada 22. jūnijā 11:51
  Jauns.lv / LETA
Stājoties spēkā jaunajai ceļošanas kārtībai, kas ļauj pasažieriem pēc ieceļošanas nodotā Covid-19 testa rezultātu sagaidīt pašizolācijas vietā, lidostā "Rīga" optimizēts Covid-19 testēšanas process, informē lidostas pārstāvji.

Lidostā norādīja, ka tiem pasažieriem, kuriem ir pienākums veikt testu pēc ieceļošanas, tiek piedāvāta iespēja pirms robežkontroles nodot polimerāzes ķēdes reakcijas siekalu testu, rezultātus sagaidot pašizolācijas vietā.

Vienlaikus lidostā atzina, ka brīžos, kad vienlaikus ielido vairāki reisi ar lielu pasažieru skaitu, ir jārēķinās ar papildu gaidīšanas laiku uz iespēju nodot testu. Lai paātrinātu procesu, lidosta aicināja pasažierus jau iepriekš reģistrēties testam un veikt apmaksu SIA "E.Gulbja laboratorijas" mājaslapā.

Plašāku informāciju par to, kādi ceļotāji ir atbrīvoti no pienākuma veikt atkārtotu testu lidostā un ar kādiem dokumentiem jāapliecina vakcinācijas vai pārslimošanas fakts, var uzzināt lidostas mājaslapā sadaļā Covid-19.

Savukārt izceļojošos pasažierus lidosta aicināja jau pirms ceļojuma rūpīgi iepazīties ar prasībām un ierobežojumiem galamērķa valstī, kā arī tranzīta valstīs, ja paredzēts lidojums ar pārsēšanos. Trūkstot kādam no dokumentiem, tostarp derīgam testa rezultātam, apliecinājumam par vakcināciju, lidojums pasažierim var tikt atteiks.

Tāpat lidosta aicināja pasažierus ierasties uz lidojumu savlaicīgi - vismaz divas stundas iepriekš, jo saistībā ar valstu izvirzītajām epidemioloģiskajām prasībām dokumentu pārbaudes lidostā šobrīd aizņem ilgāku laiku, nekā ierasts. Lai dokumentu pārbaudes process noritētu raitāk, lidosta iesaka pasažieriem visus ceļošanai nepieciešamos dokumentus apkopot vienuviet papīra vai elektroniskā formātā, un jau savlaicīgi sagatavot uzrādīšanai.

Lidostā "Rīga" šogad pirmajos piecos mēnešos apkalpoja kopumā 248 000 pasažieru, kas ir par 80% mazāk nekā attiecīgajā periodā pirms gada.

Starptautiskā lidosta "Rīga" ir lielākais aviosatiksmes mezgls Baltijas valstīs.

Citi šobrīd lasa

Kaimiņienei "pret depresiju" izrakstīja 6 zāles. Šausmas, ja nu man būs līdzīgi? 4
Itālijā greznas kāzas nosvin skaistumkaraliene Ieva Lase
Pēc "lokdauna" mājsēde varētu turpināties pret Covid-19 nevakcinētiem cilvēkiem 6
Pievienot komentāru

Мнение эксперта: уход принца Гарри из королевской семьи был предрешен еще до появления Меган Маркл

"Мне хотелось выброситься с балкона": появились шокирующие кадры Светланы Светличной из больницы после пропажи