Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Juris Rozenbergs

Britu Covid-19 varianta īpatsvars Latvijā sasniedzis jau 90% 8

Sabiedrība
14. maijā 15:58 2021. gada 14. maijā 15:58
  Jauns.lv
Covid-19 saslimstības 14 dienu kumulatīvais rādītājs uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Latvijā šobrīd ir 453,3, bet pirms nedēļas tas bija 441,2, portālam Jauns.lv norāda Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC). Tikmēr Eiropas Savienības (ES) un Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) vidējais rādītājs turpina samazināties, sasniedzot 276,9 (nedēļu iepriekš – 340,2).

Latvija saslimstības ziņā pakāpusies uz 6. vietu starp visām ES un EEZ valstīm, norāda SPKC.

Tikmēr kaimiņvalsts Igaunija ierindojas 10. vietā ar 14 dienu kumulatīvo rādītāju uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju 373,1 (nedēļu iepriekš – 388,3), savukārt Lietuvā novērojama situācijas pasliktināšanās, sasniedzot 2. vietu starp ES un EEZ valstīm, ar rādītāja pieaugumu līdz 599,5 (pirms nedēļas – 576,4).

SPKC, sadarbībā ar Latvijas Biomedicīnas pētījumu un studiju centru un Nacionālo mikrobioloģijas references laboratoriju, turpina uzmanīgi sekot SARS-CoV-2 vīrusa paveidu cirkulācijai Latvijā.

Bez tā saucamā Kentas jeb Britu celma, kura īpatsvars Latvijā sasniedz jau 90%, citi epidemioloģiski bīstami koronavīrusa varianti līdz šim konstatēti tikai atsevišķos gadījumos, neietekmējot epidemioloģisko situāciju valstī. 

Pagājušajā nedēļā konstatēti 27 (vēl nedēļu iepriekš 26 gadījumi) Covid-19 inficēšanās gadījumi, kas saistīti ar atgriešanos no ārvalstīm.

No marta sākuma Latvijā visbiežāk saslimst, atgriežoties no Ēģiptes (29 gadījumi), Vācijas (22 gadījumi), Lietuvas (21 gadījums), Zviedrijas (18 gadījumi), Krievijas (13 gadījumi), Polijas (11 gadījumi), Igaunijas (10 gadījumi), Nīderlandes (8 gadījumi), Lielbritānijas (7 gadījumi).

Situācija pasaulē joprojām saglabājas ļoti mainīga, norāda SPKC. Tiek atklāti arvien jauni Covid-19 paveidi, kas ir maz pētīti, tādēļ SPKC aicina izvērtēt riskus un nedoties maznozīmīgos ceļojumos ārpus Latvijas.

SPKC atgādinām, ka Covid-19 profilakses pasākumi joprojām rūpīgi jāievēro:

  • jāvēdina telpas vairākas reizes dienā, ievērojot visus drošības pasākumus (pieskatot mazus bērnus), plaši atverot logus, lai svaigais gaiss pēc iespējas vairāk cirkulētu telpā. Īpaši aktuāli tas ir mājsaimniecībās, kur uzturās vairāki ģimenes locekļi, kā arī darbavietās un izglītības ietādēs, kur darba un mācību process notiek klātienē,
  • pareizi jālieto sejas masku (nosedzot degunu un zodu) vietās, kur tas ir nepieciešams,
  • īpaši rūpīgi jāievēro roku higiēnu,
  • nevajag doties sabiedrībā pat ar mazākajiem elpceļu saslimšanas simptomiem (piemēram, kakla sāpēm, nelielu klepu, paaugstinātu ķermeņa temperatūru).

Citi šobrīd lasa

39 gadus vecais Uldis gandrīz zaudēja dzīvību muļķības dēļ 7
"Jāmīl arī bez algas" - Sedokova intervijā atbild, vai tiešām jau gadu uztur savu vīru Jāni Timmu 4
"Vietējie negrib strādāt" - Latvijā ar zemeņu novākšanu mēnesī var nopelnīt līdz 1500 eiro 32
Skatīt visus komentārus

Кошмар в Дании на ЕВРО-2020: футболист Эриксен потерял сознание во время матча и оказался на волосок от смерти 1

Если бы не делали пластику: составлены фотороботы "честно постаревших" Пугачевой и Ротару