Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

 

VIDEO: terašu būvētāji rosās kā bites, lai jau šodien uzņemtu pirmos klientus 4

Sabiedrība
7. maijā 06:53 2021. gada 7. maijā 06:53
  Jauns.lv
Piektdien, 7. maijā, stājas spēkā noteikumi, kas paredz atļaut ēdināšanas iestādēm un kafejnīcām uzņemt viesus terasēs, ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības. 

Par to, ka terases varēs atsākt darbu, iepriekš lēma Saeima, bet valdība precizēja noteikumus, kas komersantiem būs jāievēro. 

Lai arī sākumā Veselības ministrija rosināja neļaut pasniegt alkoholu, valdībā šāda ideja atbalstu neguva, tāpēc klienti varēs baudīt ne tikai maltītes, bet arī grādīgos dzērienus. 

Tomēr laika prognoze piektdienai un nedēļas nogalei nav pārāk labvēlīga maltīšu baudīšanai zem atklātas debess. Tiesa gan, nākamnedēļ sinoptiķi paredz gaisa temperatūras paaugstināšanos tuvu +30 grādiem.

Kā tas notiks? 

Sniedzot sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumus klātienē ārtelpās, pakalpojuma sniedzējam jāievēro šādi nosacījumi:

  • pie viena galdiņa atrodas ne vairāk kā četras pilngadīgas personas, neskaitot nepilngadīgus bērnus (t.i. līdz 18 gadu vecumam), ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, taču ne vairāk kā 10 personas kopā (t.i. pieaugušie un bērni);
  • tiek nodrošināts vismaz divu metru attālums starp pie dažādiem galdiņiem sēdošajām personām, ja starp galdiņiem nav izveidota norobežojoša siena;
  • galda piederumus, trauku komplektus un salvetes katram apmeklētājam izsniedz individuāli;
  • pēc katras ēdienreizes (katra apmeklētāja) galdiņus dezinficē;
  • sabiedriskās ēdināšanas vietā darbinieki un apmeklētāji lieto mutes un deguna aizsegus uzturēšanās laikā, izņemot laikā, kad sēž pie galda.

Lai novērstu cilvēku pastiprinātu pulcēšanos sabiedriskās ēdināšanas vietās vēlās vakara stundās, tiek noteikts ierobežojums sabiedriskās ēdināšanas vietu darba laikam klātienē ārtelpās – darbu sāk ne agrāk kā plkst. 6.00 un beidz ne vēlāk kā plkst.21. Sabiedriskās ēdināšanas vietas pēc plkst.21 drīkst izsniegt ēdienu tikai līdzņemšanai, informē Ministru kabinetā. 

Vienlaikus, līdzīgi kā tirdzniecības vietās, arī sabiedriskās ēdināšanas vietās ir jābūt noteiktai atbildīgajai personai, kas organizē noteikto epidemioloģisko drošības pasākumu īstenošanu.

Atbildīgajai personai pastāvīgi jāatrodas sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietā tā darbības laikā; pēc uzraudzības un kontroles iestādes amatpersonas pieprasījuma jāsniedz nepieciešamo informāciju par epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošanu sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma vietā; kā arī objektīvi pārbaudāmā veidā jāidentificē un jānorāda kontroles laikā sabiedriskās ēdināšanas pakalpojuma sniegšanas vietā esošo apmeklētāju skaitu.

Tāpat apmeklētājiem redzamās vietās (vismaz pie ieejas un kases) jābūt izvietotai skaidri salasāmai publiski pieejamai informācijai, tai skaitā svešvalodās, par maksimāli pieļaujamo personu skaitu, kas vienlaikus var atrasties pakalpojuma sniegšanas vietā, atbildīgās personas kontaktinformācijai, un pašvaldības policijas kontaktinformācijai.

Citi šobrīd lasa

Viena no lielākajām sazvērestības teorijām Latvijas vēsturē - ko tautieši sprieda, kad uzradās radiofons 3
Daži svarīgi jautājumi, uz kuriem neatbild bijušais iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens 30
Izdevies lokalizēt septiņu hektāru lielo meža ugunsgrēku Jaunciemā 6
Skatīt visus komentārus

Сутки душили полотенцем, четыре раза терял сознание: гражданина Латвии похитили и пытали в Киеве 2

"Прошу адекватности": Подольская пожаловалась на новый конфликт с няней, которую пришлось уволить