Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
"AstraZeneca" vakcīna. (Foto: Edijs Pālens/LETA)

Līdz šim nevienai ar "AstraZeneca" vakcinētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš

Sabiedrība
17. aprīlī 21:38 2021. gada 17. aprīlī 21:38
  Jauns.lv / LETA
Šobrīd nevienai ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19 potētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Liepājas puses ģimenes ārste Linda Šīrone sociālajā tīklā "Twitter" atklājusi, ka no NVD saņēmusi e-pastu, kurā pausts, ka "AstraZeneca" vakcīna otrajām devām pagaidām netiks piegādāta. "Līdz ar to aicinām izmantot vakcinācijas iestādē esošās "AstraZeneca" vakcīnas vai arī pārlikt otrās devas vakcināciju uz 12. nedēļu pēc pirmās devas ievadīšanas," norādīts ģimenes ārstes publicētajā e-pastā. Vienlaikus sociālajā platformā pausts sašutums par otrās devas nodrošināšanas iespējām tām personām, kam balstvakcīnas saņemšanu nāksies pārcelt uz vēlāku laiku.

Tomēr kopš tā brīža veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) "Twitter" paudis, ka, ja ģimenes ārsti pasūtīs vakcīnas līdz 80 devu apmērā, tad praksei tiks nodrošinātas tikai "Moderna" vakcīnas, bet, ja vairāk, tad papildu vakcīnas būs no ražotāja "AstraZeneca". "Visiem būs, ko vakcinēt," skaidro politiķis.

Ministrs arī atzīmē, ka šobrīd tās "AstraZeneca" vakcīnu devas, kas netika izlietotas vakcinācijas centros, ir izkliedētas pa dažādām ārstniecības iestādēm un paredzētas prioritāro grupu vakcinācijai. Vienlaikus šonedēļ, pēc Pavļuta paustā, ģimenes ārstiem ir iedalīts un piegādāts pilnais pieprasīto devu apjoms.

Saskaņā ar NVD datiem par vakcinētajām personām, ar "AstraZeneca" pirmo reizi vakcinēta viena persona 2. februārī, savukārt pēc tam, šo vakcīnu 9. februārī saņēmušas 20 personas. Šie abi datumi ir pirmie, kad Latvijā izmantota "AstraZeneca" vakcīna.

Tādējādi, saskaņā ar Imunizācijas valsts padomes (IVP) lēmumu, ka "AstraZeneca" vakcīnas pret Covid-19 otro devu personas var saņemt deviņu līdz 12 nedēļas pēc pirmās potes, līdz šim vēl nevienai ar "AstraZeneca" vakcinētai personai nav beidzies otrās devas saņemšanas termiņš. Tuvākais balstvakcīnas termiņš būtu vienai personai, kas "AstraZeneca" vakcīnu saņēma 2. februārī, un šis termiņš beigsies maija sākumā.

Turklāt gadījumos, kad rodas grūtības izvēlēties konkrētu laiku šo rekomendēto deviņu līdz 12 nedēļu intervālā, otrās devas saņemšanas vizīte plānojama tuvāk 12.nedēļai, kas zinātniskajās publikācijās uzrāda augstāku iedarbīgumu pret simptomātisku Covid-19, skaidro IVP.

Imunitāte pret vīrusu pēc "AstraZeneca" vakcīnas saņemšanas izveidojas aptuveni pēc 22 dienām. Šī ražotāja vakcīna ir radīta uz vektora bāzes, kā rezultātā aizsardzība rodas jau pēc pirmās vakcīnas devas saņemšanas.

Citi šobrīd lasa

Vēlreiz lēni un saprotami. Mīti un patiesība par vakcīnām 14
Tētis atklāj, ka princese Šarlote "aug ātri" un visiem saka, ka ir jau 16 gadu veca
Traģiskā vīrieša nāve Tukumā: policija nāk klajā ar jaunāko informāciju saistībā ar notikušā izmeklēšanu 21
Pievienot komentāru

Как сейчас живет и выглядит красавица из фильма "Мираж" рижанка Мирдза Мартинсоне

7-летней дочери экс-солиста группы "Непара" вырезали опухоль в голове