Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Kur potēs rīdziniekus: ielūkojamies Rīgas Centrāltirgū atvērtajā vakcinācijas centrā 5

Sabiedrība
1. aprīlī 13:07 2021. gada 1. aprīlī 13:07
  Jauns.lv
Šodien Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljonā tika atvērts vakcinācijas centrs, kurā poti pret Covid-19 varēs saņemt liels skaits galvaspilsētas iedzīvotāju. Medijiem 1. aprīlī bija iespēja ielūkoties vakcinēšanas nolūkos tikko kā izbūvētajās pagaidu telpās.

Pirmie masu vakcinācijas centri pret Covid-19 astoņās Latvijas pilsētās sāks darbu sestdien, 3. aprīlī, liecina ceturtdien valdībai sēdei iesniegtā Veselības ministrijas (VM) prezentācija.  

Jau sestdien no plkst. 10.00 būs pieejami trīs vakcinēšanas centri Rīgā – Ķīpsalas hallē, centrā "Atta" un Rīgas Centrāltirgus “Gastro” paviljonā.

Vakcinācijas centrs tirgū izmaksājis 35 000 eiro

Rīgas Centrāltirgus Gastronomijas paviljona daļa, kas atvēlēta vakcinācijas punktam, ir aptuveni 710 kvadrātmetrus liela.

Vakcinācijas centra izveide Rīgas Centrāltirgus paviljonā pašvaldībai izmaksājusi 35 000 eiro.

Esot plānots, ka vakcinācijas process notiks no plkst. 10.00 līdz 18.00. Cilvēki tiekot apzvanīti un aicināti uz vakcinēšanu.

Atklāšanas dienā ar īsu runu iepretim Centrāltirgus paviljonam uzstājās Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (“Attīstībai/Par!”) un citas amatpersonas.

Kā ziņots, Rīgas dome pilnvaroja pilsētas izpilddirektoru slēgt līgumus, kas saistīti ar vakcinācijas procesa organizēšanu galvaspilsētā cīņai pret Covid-19 pandēmiju.

Domes lēmums paredz, ka izpilddirektors būs tiesīgs slēgt iepirkuma līgumus, līgumus par lietošanas tiesībām, kas ir saistīti ar aktuālās informācijas par vakcināciju izplatīšanu, vakcinācijas procesa organizēšanu Rīgā, vakcinācijas pakalpojuma pieejamības veicināšanu, plašas sabiedrības vakcinācijas kompleksu izveidošanu un darbības nodrošināšanu.

Tāpat dome nolēma, ka SIA "Rīgas Centrāltirgus" gastronomijas paviljons tiek nodots izpilddirektora lietošanā vakcinācijas procesa organizēšanai, un tas netiks iznomāts tirdzniecības vietu ierīkošanai.

Domes lēmuma izpildi finansēs no pašvaldības rezerves fonda līdzekļiem.

Rīgas domes izpilddirektora pienākumus pašlaik pilda Rīgas domes Apmeklētāju pieņemšanas centra vadītāja Elīna Trautmane.

Par vakcinācijas centriem citās pilsētās

Rīgā, Jelgavā, Liepājā un Jūrmalā izvietotie centri strādās arī svētdien, 4. aprīlī, kā arī pirmdien, 5. aprīlī.

Savukārt Valmierā, Rēzeknē, Jēkabpilī un Daugavpilī esošie centri darbosies tikai sestdien.  
Cēsīs, bijušajā veikalā "Super Netto", vakcinācijas process sāksies svētdien, 4. aprīlī un turpināsies arī pirmdien, 5. aprīlī. Arī šis centrs darbosies no plkst. 10.00 līdz 18.00.

Vakcinēšanas procesu centros nodrošinās SIA "Veselības centrs 4", AS "Veselības centru apvienība", SIA "Vizuālā diagnostika", Vidzemes un Rēzeknes slimnīcas, SIA "LUC Medical", Latgales medicīnas centrs, Jēkabpils reģionālā slimnīca.

Vismazāk Lieldienās plāno izpotēt Rēzeknē

Kopumā Lieldienu brīvdienām masu vakcinācijas centros būs pieejamas 9883 vakcīnu devas.

Visvairāk plānots izpotēt Rīgā – 5400 devu. Vismazāk devu – 308 – iedalītas Rēzeknes centram. Relatīvi maz devu plānots izlietot arī Daugavpilī, kopumā – 473.

VM informē, ka otrdien un trešdien Latvijā kopumā vakcīnu ražotāji piegādājuši 68 400 vakcīnas, no tām 12 600 tiks novirzītas otrajām devām, bet visas pārējās paredzētas raitai iedzīvotāju vakcinācijai.

Saistītās ziņas

FOTO: "Pazemes pilsētiņa" zem Rīgas divu hektāru platībā: nokāpjam Centrāltirgus tuneļos 2
Pirmie masu vakcinācijas centri sāks darbu sestdien 4
Aug vakcinācijas pret Covid-19 temps

Vakcinācijas projekta biroja vadītāja Eva Juhņēviča iepriekš medijiem norādījusi, ka liela mēroga vakcinācijas centrus plānots atvērt jau uz Lieldienu brīvdienām.

Vakcinācijas centrus, pēc Juhņēvičas paustā, plānots piesaistīt gadījumos, kad pieejamais vakcīnu daudzums pārsniedz ģimenes ārstu, slimnīcu un privāto pakalpojumu sniedzēju kapacitāti, kas ir 55 000 vakcinācijas reizes nedēļā.

Kopā ar vakcinācijas centriem plānotās vakcinācijas jaudas ir 100 000 līdz 150 000 vakcinācijas reizes nedēļā.

Citi šobrīd lasa

Gastronomiskais detektīvs: kā radās leģendārie Rūjienas salāti un to īstā recepte 7
Grūti savilkt galus, tāpēc virsnieks pārdeva dzimteni 2
Naktī uz svētdienu gaidāms aukstums
Skatīt visus komentārus

Галкин показал Пугачеву в черном платье в пол с дочками Кристиной и Лизой

"Как от такого потом отмываться?": Агата Муцениеце в странном состоянии вышла в прямой эфир