Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Politiskās partijas "Latvijas Zemnieku savienība" valdes priekšsēdētājs Armands Krauze. (Foto: Evija Trifanova/LETA)

Latvijas Zemnieku savienība runā par uzvaru 25 pašvaldībās; Krauze saglabā priekšsēdētāja amatu 9

Politika
13. martā 12:21 2021. gada 13. martā 12:21 | Papildināts, 13. martā 15:15
  Jauns.lv / LETA
Latvijas Zemnieku savienības (LZS) un Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) mērķis ir šovasar uzvarēt vēlēšanās 25 pašvaldībās, šodien partijas kongresā sacīja LZS priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

"Pašvaldību vēlēšanās mēs uzvarēsim," šodien pauda Krauze, pamatojot to ar to, ka zina LZS pašvaldību cilvēkus un viņu ciešo sasaisti ar savu novadu un tā ļaudīm.

LZS priekšsēdētājs norādīja, ka partijas biedri pašvaldību vēlēšanās startēs visos novados un valstspilsētās, kur notiks vēlēšanas, kandidējot no 18 LZS, 17 ZZS un sešiem cita veida apvienotajiem vēlēšanu sarakstiem.

Krauze akcentēja, ka Latvijas Zemnieku savienība ir viena lielākajām un vecākajām partijām Latvijā, "kuras spēks slēpjas Latvijas pašvaldībās".

Politiķis uzskata, ka valdībā esošās partijas esot pieņēmušas tik daudz bezjēdzīgu lēmumu, ka "tām ir bail no pašu valsts iedzīvotājiem". Valdību veidojošajiem politiķiem satraukumu radot tas, ka LZS ir pārstāvniecība katrā Latvijas reģionā, savukārt daļai vadības partijām pārstāvniecība vairāk esot koncentrēta Rīgā, izteicās Krauze.

Kā ziņots, pašvaldību vēlēšanas paredzētas jūnija pirmajā sestdienā. Vēlēšanas nenotiks Rīgā, jo Rīgas dome tika ievēlēta jau 2020. gadā.

Krauze paliek amatā

Par Latvijas Zemnieku savienības priekšsēdētāju šodien partijas kongresā atkārtoti ievēlēja pašreizējo partijas vadītāju, Saeimas deputātu Armandu Krauzi (ZZS).

Uz priekšsēdētāja amatu kandidēja arī LZS priekšsēdētāja vietnieks Ringolds Arnītis un LZS biedrs, parlamenta deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Par Krauzi nobalsoja 91 kongresa delegāts, par Arnīti - 53, bet Valainis saņēma 29 balsis.

Par LZS priekšsēdētāja pirmo vietnieku tika ievēlēts bijušais ilggadējais LZS priekšsēdētājs Augusts Brigmanis, bet par otro vietnieku - Saeimas deputāts Viktors Valainis (ZZS).

Uz priekšsēdētāja vietnieku amatiem kandidēja, taču mazāk balsis saņēma Ringolds Arnītis, Jānis Dūklavs, Hardijs Vents un Uldis Augulis.

ZZS valdē kā pārstāvji no Vidzemes apgabala tika ievēlēti Normunds Audzišs un Hardijs Vents, no Zemgales apgabala - Andris Rāviņš un Rita Vectirāne, bet no Rīgas apgabala - Lienīte Caune un Dairis Kandelis.

No Latgales apgabala LZS valdē tika ievēlēts Edgars Mekšs un Aigars Pušpurs un no Kurzemes apgabala - Dainis Karols un Vineta Ķine.

LZS ir lielākā no Zaļo un zemnieku savienību veidojošajām partijām.

Krauze kritizē koalīciju

Valdošā koalīcija pašlaik demonstrē nekompetences paraugstundu Covid-19 vakcīnu iepirkumos un potēšanas procesā, šādu viedokli šodien Latvijas Zemnieku savienības (LZS) kongresā pauda LZS priekšsēdētājs, Saeimas deputāts Armands Krauze.

Krauzes vērtējumā, valstī pie varas esošo nekompetence novedusi pie veselības nozares pārslogotības un finanšu trūkuma, nespējot pieņemt savlaicīgus un loģiskus lēmumus, kas ir novedis pie tā, ka Latvijā ir divreiz mazāks vakcinēto skaits, nekā mūsu kaimiņiem Igaunijā un Lietuvā.

2018.gada Saeimas vēlēšanās līdzīgi kā citur Eiropā uzvarēja populisti un tika ievēlēta plejāde ar pašlabuma meklētājiem, kurus vienoja mērķis nomainīt LZS īstenoto politiku, iepriekšējo situāciju aprakstīja Krauze.

Taču, redzot kādā haosā valdošā koalīcija pašlaik ir novedusi cīņu ar Covid-19 pandēmiju, krīzes menedžmentu un valsti kopumā, redzams, cik nespējīga ir Latvijas valdība bez LZS ministriem, izteicās partijas līderis.

Politiķis pieļāva, ka pie pašreizējiem vakcinēšanas tempiem šodienas LZS kongress nebūšot pēdējais, ko nāksies rīkot attālināti, jo nepieciešamā pūļa imunitāte tiks sasniegta "nezin kad".

"Lai aizbāztu cilvēkiem mutes un aizmālētu acis", simtiem tūkstošus eiro Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) vadītā valdība tērējot reklāmas kampaņām, tomēr ne par kādu naudu nevarot tikt noslēpta Latvijas satiksmes jomas un tranzīta nozares "sagraušana Jaunās konservatīvās partijas vadībā, apgalvoja Krauze.

Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) nākamajās Saeimas vēlēšanās jāuzrāda teicami rezultāti, dubultojot pašlaik esošo deputātu mandātu skaitu, pauda politiķis. Lai to panāktu, esot jāvirza labākie kadri, mācoties no iepriekšējo vēlēšanu kļūdām, pauda LZS priekšsēdētājs.

Aicina uz iekšējo attiecību uzlabošanu

Latvijas Zemnieku savienības (LZS) ikgadējā kongresā šodien vairāki biedri aicināja uz iekšējo attiecību uzlabošanu un sastrādāšanos kopīgo mērķu sasniegšanai, tajā skaitā virzoties uz pašvaldību un Saeimas vēlēšanām.

Reizē sanāksmē mēreni izskanēja arī paškritika, kas, visspilgtāk iezīmējās Ringolda Arnīša kā LZS priekšsēdētāja amata kandidāta runā.

Citi šobrīd lasa

Zinātnieks Andris Ambainis: "Man ir bail no tā, ko prognozēju. Neko labu" 10
Pētījumā aprēķināts, cik naudas nepieciešams, lai pieticīgi iztiktu 1
Šaujamieroci Boldvinam pasniedzis režisora asistents, par kuru jau iepriekš saņemtas sūdzības
Skatīt visus komentārus

"Бедность, говорите?": Меган Маркл поймали на лжи

Как в пандемию звезды тратят деньги на красивую жизнь?