Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā atklās Darjas Meļņikovas izstādi

Kultūra
2015. gada 26. augustā 15:59 2015. gada 26. augustā 15:59
 
Ceturtdien, 3. septembrī, pulksten 18.00 fonda "Mākslai vajag telpu" Vasaras mājā Kalnciema ielā 36/38 atklās Darjas Meļņikovas izstādi. Vasaras Mājas izstāžu cikla galvenais vadmotīvs ir Džemma Skulme, atzīmējot mākslinieces 90 gadu jubileju. No konteineriem veidotā mākslas platforma veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Kā vispiemērotāko vietu šādam muzejam fonds saredz RTU ēku Kaļķu ielā 1.

Izstāžu cikla “Džemma Skulme” noslēdzošo izstādi MVT Vasaras mājā veidos māksliniece Darja Meļņikova. Tās ietvaros veidotie objekti un instalācijas apspēlē formu, faktūru, krāsu un materialitātes nozīmes, konceptualizējot veidus, kādos mēs uztveram ikdienišķas norises. Izstādē MVT Vasaras mājā Darja pievērsīsies tieši abstrakto formu un konstrukciju lietojumam savas un mākslinieces Džemmas Skulmes daiļrades kontekstā.


Darja Meļņikova (1984) beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās komunikācijas apakšnozari. Izstādēs piedalās kopš 2005. gada. Uzrīkojusi vairākas personālizstādes kim? Laikmetīgās mākslas centrā Rīgā un izstādi Brewing Harmony galerijā Vita Kuben Ūmeo, Zviedrijā. Šogad kļuvusi par kim? rezidences balvas laureāti, tā iegūstot iespēju divus mēnešus uzturēties Berlīnes Laikmetīgās mākslas institūtā KW.

Ceturtdien, 27. augustā, pulksten 18.00 notiks mākslinieces Kristas Dzudzilo autorvakars, bet viņas izstāde - videodarbs “Skaidrība”, būs apskatāma līdz 31. augustam. Savukārt sestdienās laikā no 11.00 līdz 14.00 sadarbībā “BIKIBUKS” un bērnu kultūras prjektu “Garā Pupa” notiek radošās darbnīcas bērniem, kurās bērni var veidot savu īpašo grāmatiņu, zīmēt ilustrācijas un stādīt garo pupu. Visu pasākumu apmeklēšana ir bez maksas.

Vasaras māja ir radošā telpa, kas kalpo par platformu mākslas norisēm, mākslinieku autorvakariem, lekcijām, diskusijām, performancēm un radošajām darbnīcām bērniem. No konteineriem veidotā mākslas telpa veidota kā atgādinājums, ka Rīgā joprojām nav muzeja, kurā atspoguļota Latvijas pēckara un mūsdienu māksla. Vasaras mājas izstāžu kuratore ir Elīna Sproģe, tās grafisko dizainu veidojis Ģirts Reiniks.

Vairāk par fondu "Mākslai vajag telpu": http://makslaivajagtelpu.lv


Regīna Zommere/Publicitātes foto

Citi šobrīd lasa

"Vai karš atnāks arī pie mums?" Psihologi no Lietuvas iesaka vērtīgus padomus tiem, kuri izjūt reālas bailes 1
Partizāni fiksē Krievijas militārās tehnikas ierašanos Baltkrievijā
VIDEO: "Kas, pie velna, tas ir?" Ukrainas karavīri kaujas zonā nofilmējuši neidentificētu diskveida objektu 1
Pievienot komentāru