Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Labklājības ministre Ramona Petraviča. (Foto: LETA)

Petraviča pieprasa paskaidrojumus VSAC "Valka" vadībai par Covid-19 uzliesmojumu 3

Sabiedrība
4. februārī 15:11 2021. gada 4. februārī 15:11
  Jauns.lv / LETA
Labklājības ministre Ramona Petraviča (Par cilvēcīgu Latviju; KPV LV) pieprasījusi paskaidrojumus valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) "Zemgale" filiāles "Valka" vadībai par straujo Covid-19 saslimušo skaita pieaugumu institūcijā, informēja Labklājības ministrijas (LM) Komunikācijas nodaļas sabiedrisko attiecību speciālists Egils Zariņš.

Saskaņā ar VSAC "Zemgale" sniegto informāciju 2021.gada 3.februāri filiālē "Valka" kopā bija 76 inficēšanās gadījumi, no tiem 55 - jauni.

"Esmu pieprasījusi skaidrojumu par situāciju Valkā un tās attīstības gaitu, jo katrs šāds gadījums ir jāizvērtē ar vislielāko atbildību," uzsver labklājības ministre.

Petraviča lūgusi sniegt detalizētu skaidrojumu par situāciju ar Covid-19 izplatīšanos VSAC "Zemgale" filiālē "Valka", kā arī par konkrētu rīcību, kāda tā bija filiālē kopš pirmā inficēšanās gadījuma konstatēšanas. Tiek pieprasīta arī precīza informācija par epidemioloģiskās drošības prasību ievērošanu, sadarbību ar Slimību profilakses kontroles centra (SPKC) epidemiologiem, individuālo aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļu lietošanu un kontroli par to lietošanu.

Tiek pieprasīti arī dati par klientu un darbinieku veselības stāvokļa monitoringu, tajā skaitā par rutīnas testēšanu, īpaši par Ag testu jeb tā dēvēto eksprestestu veikšanu, proti, kāda kārtība tiek īstenota filiālē, lai regulāri notestētu katru darbinieku.

VSAC "Zemgale" filiāles "Valka" filiāles vadībai jāatskaitās, kā tiek īstenotas LM sagatavotās Vadlīnijas aprūpes nodrošināšanai ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijās Covid-19 izplatības ierobežošanai un papildu rekomendācijas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijām jaunu masveida saslimšanas gadījumu ar Covid-19 novēršanai.

Zariņš stāstīja, ka ceturtdienas pēcpusdienā situāciju Valkā plānots apspriest tiešsaistes sanāksmē, kurā piedalīsies labklājības ministre Petraviča, LM valsts sekretārs Ingus Alliks, valsts sekretāra vietniece Līga Āboliņa, VSAC "Zemgale" direktors Kristaps Keišs, Valkas novada domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis ("Vidzemes partija") un Valkas novada izpilddirektors Ainārs Zābers.

Jau ziņots, ka "Valkā" pirmie trīs saslimšanas gadījumi klientiem konstatēti 21.janvārī. Pēc SPKC rekomendācijām turpinot veikt klientu un viņu kontaktpersonu testēšanu, saslimšanas gadījumu skaits turpināja palielināties un vakar saņemta informācija par 55 jaunatklātiem gadījumiem. Četriem klientiem saslimšana norit vieglā formā, bet pārējiem slimība norit bez simptomiem, sacīja Keišs.

Patlaban "Valkā" dzīvo 87 klienti un strādā 60 darbinieki, no kuriem darba nespējas lapa ir 27 darbiniekiem. Saslimušo vidū gan nav filiāles medicīnas darbinieku, tādēļ viņi var sniegt visu nepieciešamo palīdzību klientiem, piebilda Keišs.

Direktors stāstīja, ka visi veselie darbinieki pašlaik ir iesaistīti klientu aprūpē. Tāpat izplatīts aicinājums cilvēkiem pieteikties palīdzēt aprūpēt klientus, par to saņemtot algu un piemaksas, taču patlaban neviens vēl neesot atsaucies.

Runājot par situāciju ar Covid-19 izplatību septiņās pārējās viņa pakļautībā esošajās filiālēs, Keišs sacīja, ka situācija ir stabilizējusies un tikai "Lielbērzē", "Ziedkalnē", "Rūjā" un "Ropažos" vēl ir daži saslimušie, kuri vairs nav infekciozi vai kuru slimības gaita norit bez simptomiem.

Viņš stāstīja, ka centrs pats iestādēm ir iegādājušies eksprestestus un katru dienu testē visus darbiniekus pirms darba pienākumu sākšanas. "Pilnīgi visos gadījumos, kad ekprestess cilvēkam bija pozitīvs, tas bija pozitīvs arī laboratoriskajos izmeklējumos. Tas nozīmē, ka mēs pašlaik varam pasargāt klientus no straujas slimības izplatības, jo slimi darbinieki viņus vairs neaprūpē," uzsvēra Keišs, piebilstot, ka paralēli tiek veikts arī siekalu skrīnings.

Direktors uzsvēra, ka vakar plkst.18.06 Valkas novada domes priekšsēdētājam Krauklim nosūtījis e-pastu, kurā informējis par saslimšanas gadījumiem SAC "Valkā", kā arī zvanījis, bet viņš neesot atbildējis.

"Es vienmēr informēju pašvaldību vadību par saslimšanas ar Covid-19 uzliesmojumiem SAC filiālēs, jo pašvaldībai ir svarīgi zināt par savu iedzīvotāju, kuri strādā mūsu filiālēs, veselības stāvokli, lai varētu viņiem palīdzēt," skaidroja Keišs.

SPKC dati liecina, ka kopumā 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits Valkas novadā pašlaik ir 117 cilvēki.

Jau ziņots, ka pirms nedēļas valsts un pašvaldību sociālās aprūpes iestādēs bija kopumā 523 no jauna saslimušie, savukārt šonedēļ - 287. SPKC dati liecina, ka SAC saslimušo skaits sarucis arī attiecībā pret valstī saslimušo skaitu - decembra beigās tie bija 12,8%, bet pagājušajā nedēļā 8,2%.

Citi šobrīd lasa

No Ērika Kleptona novērsušies draugi, jo viņš ir citos uzskatos par vakcināciju 12
Sinoptiķi izplata sarkano brīdinājumu par ekstremāli stipru karstumu 4
Rindām pie vakcinācijas centriem Anglijā šodien grūti saredzēt galu
Skatīt visus komentārus

Певицу МакSим ввели в искусственную кому: "Возникли проблемы с самостоятельным дыханием"

Страстный поцелуй Пугачевой, танцы Баскова и Ивлеева без Элджея: как Галкин отметил 45-летие