Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Tiesu izpildītājs Rolands Veinbergs. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu tiesu izpildītājam Veinbergam nav piemērots aizdomās turētā statuss 5

Sabiedrība
12. janvārī 13:18 2021. gada 12. janvārī 13:18
  Jauns.lv / LETA
Valsts policijas sāktajā kriminālprocesā par iespējamu krāpšanu saistībā ar sirmgalvei piederošu īpašumu tiesu izpildītājam Rolandam Veinbergam nav piemērots aizdomās turētā vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss.

Valsts policijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārstāve Krista Andersone apliecināja, ka Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3.birojā sākts kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma panta par krāpšanu, ja tā izdarīta lielā apmērā vai ja to izdarījusi organizēta grupa.

Kriminālprocess patlaban sākts par faktu, nevis konkrētu personu, līdz ar to šajā kriminālprocesā nav personu, kurai būtu aizdomās turētā vai personas, pret kuru sākts kriminālprocess, statuss, norādīja Andersone.

Patlaban lietā turpinās pirmstiesas izmeklēšana.

Kā vēstīts, Tieslietu ministrija (TM) vakar paziņoja, ka par iespējamiem zvērināta tiesu izpildītāja darbību regulējošo normu pārkāpumiem zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga rīcībā ar Eleonorai Ļaksai piederošo īpašumu tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir rosinājis izvērtēt Veinberga saukšanu pie disciplināratbildības un atstādināšanu no amata.

TM norādīja, ka 2021.gada 7.janvārī tika saņemts Ļaksas pilnvarotās pārstāves iesniegums par Veinberga darbībām.

Lai veiktu iesniegumā minēto apstākļu pārbaudi un lemtu par iespējamu disciplinārlietas ierosināšanu un Veinberga atstādināšanu no amata, 2020.gada 8.janvārī TM vērsās ar informācijas pieprasījumu gan pie paša tiesu izpildītāja, gan pie zvērinātas notāres Ingas Muciņas, kā arī lūdza iespēju Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai iepazīties ar attiecīgās lietas materiāliem.

Papildus ministrija saistībā ar publiski izskanējušo informāciju par kriminālprocesa uzsākšanu ir pieprasījusi policijai informāciju par minētā zvērināta tiesu izpildītāja statusu krimināllietā. Lai tieslietu ministrs būtu tiesīgs pieņemt lēmumu par zvērināta tiesu izpildītāja atstādināšanu no amata darbību veikšanas, jābūt ne tikai uzsāktam kriminālprocesam, bet arī tiesu izpildītājam kriminālprocesā jābūt noteiktam aizdomās turētā vai apsūdzētā statusam.

Arī Latvijas Zvērinātu notāru padomes rīkotājdirektore Vija Piziča vakar apliecināja, ka iestāde veiks pārrunas ar Veinbergu. Piziča sacīja, ka arī viņai ir radušies vairāki jautājumi, piemēram, kas kundzei ir apmaksājis valsts nodevu, jo personai, kura viņas vārdā var to apmaksāt ir jābūt radiniekam, vai ļoti tuvai personai.

Viņa pauda, ka šis gadījums ir ļoti cītīgi jāizvērtē, un steigai šajā gadījumā nav vietas.

Saistītās ziņas

Bordāns rosinājis izvērtēt tiesu izpildītāja Veinberga atstādināšanu no amata 23
Pēc šokējošā sižeta par sirmgalves atstāšanu bez mitekļa RNP pārtrauc sadarbību ar tiesu izpildītāju Veinbergu 18
Raidījums: tiesu izpildītāja Veinberga rīcības dēļ vientuļa sirmgalve zaudē vienīgo mājokli 11

Iepriekš TV3 raidījums "Nekā personīga" ziņoja, ka, iespējams, tiesu izpildītāja Veinberga rīcības rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu - 28 000 eiro, un policija sākusi kriminālprocesu.

Arī SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) valde ir pieņēmusi lēmumu uz laiku nenodot jaunas parādu piedziņas lietas tiesu izpildītājam Veinbergam, jo masu medijos izskanējusi informācija par viņa iespējami negodprātīgu rīcību kādā parādu piedziņas procesā un sākto kriminālprocesu.

Citi šobrīd lasa

Dārgākā šķiršanās krievu gaumē: Putinam pietuvināts oligarhs ar dēlu Londonas tiesā neveiksmīgi cenšas izrēķināties ar bijušo sievu 12
Kāpēc princis Harijs nepalika Anglijā uz vecmāmiņas 95. dzimšanas dienu
Ļaudis satraucas - vai Kiviču pāra suns nonācis dzīvnieku patversmē? 4
Skatīt visus komentārus

Как выглядит и чем занимается 17-летний сын Фоменко и Голубкиной

Брэдли Купер устроил модную съемку Ирине Шейк вместе с их дочерью