Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Pēc šokējošā sižeta par sirmgalves atstāšanu bez mitekļa RNP pārtrauc sadarbību ar tiesu izpildītāju Veinbergu 18

112
11. janvārī 10:18 2021. gada 11. janvārī 10:18
  Jauns.lv / LETA
Pēc šokējošā stāsta par tiesu izpildītāja Rolanda Veinberga rīcību, kā rezultātā 89 gadus veca vientuļa sirmgalve zaudējusi gan dzīvokli, gan naudu - 28 000 eiro, SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP) pārtraucis ar viņu sadarbību, portālam Jauns.lv pavēstīja uzņēmuma pārstāvis Krists Leiškalns. 

Leiškalns informē: "Saistībā ar plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par iespējamu zvērināta tiesu izpildītāja (ZTI) Rolanda Veinberga negodprātīgu rīcību parādu piedziņas procesā un sākto kriminālprocesu, RNP valde pieņēmusi lēmumu, ka līdz visu apstākļu noskaidrošanai, nenodot jaunas parādu piedziņas lietas ZTI Rolandam Veinbergam."

RNP valdes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis norādījis: "Netiks paciesta negodprātīga rīcība parādu piedziņas procesā. RNP klientiem ir jābūt drošiem, ka parādu piedziņā tiks izmantotas tikai faktiskajai situācijai atbilstošas un likumīgas metodes. Jaunā RNP valde, apzinoties lielo parādnieku apjomu, jau aizvadītā gada nogalē sāka darbu pie jaunas debitoru politikas izstrādes. Darbam ar parādniekiem jābūt caurspīdīgam, likumīgam un saprotamam ikvienam."

RNP jauno debitoru politiku, ar kuras palīdzību tiks sistematizēts darbs ar parādniekiem, plānots pabeigt nākamo divu mēnešu laikā, informē Leiškalns. 

Rolands Veinbergs. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Vientuļa sirmgalve zaudē vienīgo mājokli 

Divistabu dzīvoklī Lugažu ielā, Rīgā, Eleonora Ļaksa dzīvo kopš pagājušā gadsimta vidus. Jau daudzus gadus pensionāre dzīvo viena, jo dzīvesbiedrs miris un bērnu nav.

Pirmās saistības pret RNP Ļaksai radušās jau pirms astoņiem gadiem, taču tās izdevies nokārtot. Pēdējos gados pasliktinoties veselībai, viņai radās pārvietošanās grūtības un vientuļā sirmgalve arvien retāk izgāja no mājām un aizmirsusi regulāri apmaksāt komunālos rēķinus. RNP par parādiem pirms diviem gadiem vērsās tiesā, informē raidījums.

Parāda summa kopumā bijusi nedaudz virs 1000 eiro. Spriedums bijis par labu RNP, un sprieduma izpilde nonāca pie zvērināta tiesu izpildītāja Veinberga. 

Lai gan viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieces kontus, kurā piedziņas brīdī bija ap 8000 eiro, tiesu izpildītājs nenoņēma naudu no konta, bet izlika izsolē sirmgalves vienīgo mājokli, vēsta "Nekā personīga".

Pensionāres dzīvokli pārdeva publiskā izsolē par 30 700 eiro. Sedzot Ļaksas parādu pret RNP, atlikušo summu tiesu izpildītājam vajadzēja aizskaitīt uz pensionāres kontu, taču tā nenotika, akcentē raidījums.

Attāla radiniece - māsas mazmeita, uzkopjot pensionāres dzīvokli, atradusi vairākus dokumentus, tostarp vekseli. Tajā rakstīts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre no kādas 30 gadus vecas Kristinas Lucenko aizņēmusies 28 000 eiro. Summa ir identiska tai, kas palika pāri no dzīvokļa pārdošanas, un ko tiesu izpildītājam vajadzēja pārskaitīt pensionārei, norāda "Nekā personīga"

Vekselis it kā izdots Imantā, laikā, kad sirmgalve vairs viena nevarēja iziet no mājas. Kā norāda raidījums, bez smalkām paraksta ekspertīzēm var redzēt, ka uz vekseļa nav parakstījusies Ļaksa, bet viņas parakstu kāds nemākulīgi centies atdarināt.

Luceno jau divas nedēļas pēc it kā vekseļa izdošanas pieprasījusi naudu atdot, vēršoties pie notāres Ingas Muciņas un tad tiesā. Lieta atkal nonākusi pie tiesu izpildītāja Veinberga.

Neviena no amatpersonām neesot pārbaudījusi, vai vekselis nav viltots, un 28 000 eiro Veinbergs jau pārskaitījis uz Lucenko kontu Lielbritānijā.

Ļaksas pārstāve raidījumam norādīja, ka zvērināta notāra rīcība ir diezgan aizdomīga, jo viņš apzināti aizturējis izmaksu uz parādnieces kontu un, izmantojot Lucenko ne Latvijā reģistrēto kontu, līdzekļi aizskaitīti trešajai personai.

Rezultātā dažu mēnešu laikā sirmgalve palikusi ne tikai bez dzīvokļa, bet arī bez naudas, par kuru varētu iegādāties citu mitekli vai segt vismaz pansionāta izmaksas, akcentē "Nekā personīga".

Ļaksas pilnvarotie pārstāvji vērsušies prokuratūrā un šonedēļ kriminālprocesu par krāpšanu lielā apmērā ierosinājusi policija.

"Nekā personīga" norāda, ka šī nav pirmā shēma, kurā salīdzinoši neliela parāda dēļ tiek zaudēts mājoklis vai iespaidīgi naudas līdzekļi un kurā centrālā persona ir tiesu izpildītājs Veinbergs. Viņa rīcība ir tikusi vērtēta arī Tieslietu ministrijā.


 

Citi šobrīd lasa

"Viens no iemesliem bija atalgojums," - aktrise Kristīne Belicka aizgājusi no kasieres darba 3
Ārkārtīgi gribas saldu! Skaidrojam, ko darīt
Pirmdien atklāti 688 jauni Covid-19 gadījumi; 15 cilvēki miruši, tostarp - gados jauns sasirgušais 2
Skatīt visus komentārus

Вот уж 10 лет, как 25! Звезды, чей реальный возраст - тайна за семью печатями

У Владимира Преснякова-старшего обнаружили рак и удалили почку