Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ar prominenču klātbūtni Opera un balets vareni sāk sezonu. FOTO
Valsts prezidents Raimonds Vējonis personīgi ieradās uz Latvijas Nacionālās operas un baleta sezonas atklāšanas koncertu un svinībām par godu tam, ka nu mūsu Baltais nams saucams par Latvijas Nacionālo operu un baletu”.

Ar prominenču klātbūtni Opera un balets vareni sāk sezonu. FOTO

Kultūra
2015. gada 5. septembrī 14:03 2015. gada 5. septembrī 14:03
 
Latvijas Nacionālā opera un balets jauno sezonu sāka 4. septembrī ar grandiozu Galā koncertu, atzīmējot nosaukuma maiņu. Koncerta programma bija veidota divās daļās, no kurām pirmā veltīta baletam, bet otrā – operai.

Sezonas atklāšanas pasākumu apmeklēja daudzas prominences un sabiedrībā zināmi ļaudis ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni un viņa kundzi Ivetu Vējoni priekšgalā. Pasākumā klāt bija arī Rīgas mērs Nils Ušakovs ar sievu Ivetu Strautiņu-Ušakovu, eksprezidenti Valdis Zatlers un Guntis Ulmanis ar kundzēm, bijušais premjers, Latvijas Gāzes” valdes priekšsēdētājs Aigars Kalvītis ar sievu Kristīni, kā arī politiķi, radošās inteliģences pārstāvji un uzņēmēji.

„Sezonas atklāšanas galā koncerts ir unikāla iespēja tikties ar visu Latvijas Nacionālās operas un baleta ansambli – solistiem, diriģentiem, orķestra un kora māksliniekiem. Vakara gaitā ieskicēsim šīs sezonas jauniestudējumus un spožākos fragmentos no repertuāra izrādēm; būs gan iemīļoti mākslinieki, gan spilgtas debijas,” koncertu raksturoja Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš.

„Savā un baleta trupas vārdā varu paust visdziļāko gandarījumu par jauno organizācijas nosaukumu „Latvijas Nacionālā opera un balets”. Baleta izrādes vienmēr veidojušas pusi repertuāra, mūsu solisti ar lepnumu nes valsts vārdu pasaulē, tomēr institūcijas nosaukumā tas līdz šim netika atspoguļots. Tagad mēs visi – solisti, mākslinieki, repetitori un trupas vadība – varam justies novērtēti. Šajā koncertā ceram parādīt Latvijas Nacionālo baletu visā krāšņumā, demonstrējot solistu meistarību un repertuāra amplitūdu no klasikas un raksturdejām līdz laikmetīgajai horeogrāfijai,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Koncertā Latvijas Nacionālais balets izdejoja skaistākos fragmentus no iepriekšējās sezonas jauniestudējumiem – Aleksandra Glazunova baleta "Raimonda", Sergeja Prokofjeva baleta "Romeo un Džuljeta" un jauno horeogrāfu iestudējuma „Neiepazītās teritorijas”, kā arī ļāva ieskatīties šīs sezonas pirmajā jauniestudējumā "Bolero...". Koncerta otrajā daļā īpaša vieta bija atvēlēta latviešu opermūzikas spožākajām pērlēm - Jāņa Mediņa, Alfrēda Kalniņa, Arvīda Žilinska un Jāzepa Mediņa operu ārijām un duetiem. Koncerta turpinājumā skanēja itāļu opermūzikas ģēniju skaņdarbi, kā arī fragmenti no diviem jauniestudējumiem – Džuzepes Verdi "Makbeta"un Johana Štrausa dēla operetes "Sikspārnis". Koncertā piedalījās pasaulē plaši zināmais baritons Valdis Jansons, kurš dzied vadošās lomas daudzos Eiropas opernamos, kā arī daudzsološais jaunais soprāns Margarita Vilsone, kas absolvējusi Brēmenes un Nirnbergas mūzikas augstskolas un šobrīd ir Nirnbergas operas studijas soliste. Abi dziedātāji šosezon piedalīsies Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēs.

Līdzās viesiem skatītājus priecēja arī Inga Šļubovska, Evija Martinsone, Kristīne Zadovska, Sonora Vaice, Raimonds Bramanis, Andris Ludvigs, Armands Siliņš, Rihards Mačanovskis, Jānis Apeinis un Krišjānis Norvelis. Koncertu veidoja režisore Margo Zālīte un scenogrāfs Andris Freibergs, pie diriģenta pults stājās visi Latvijas Nacionālās operas un baleta diriģenti – Mārtiņš Ozoliņš, Andris Veismanis, Aleksandrs Viļumanis, Jānis Liepiņš, Normunds Vaicis un Farhads Stade.

Kasjauns.lv / Foto: Mārtiņš Ziders, Anete Janševica


Citi šobrīd lasa

Anglijā pašnāvību izdara televīzijas šova dalībniece un 13 bērnu māte 4
Kristaps Valters saderinājies ar savu mīļoto Lāsmu 1
Baltijas jūrā uz sēkļa uzskrējis prāmis ar 280 cilvēkiem
Pievienot komentāru

"Отхватил себе Жар-птицу": Пугачева в модном прикиде пококетничала с Галкиным

"Человек же уже умер": мать погибшего в ДТП Сергея Захарова простила Михаила Ефремова