Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Pie Brīvības pieminekļa norit protests pret Covid-19 ierobežojumiem 6

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2020. gada 12. decembrī 15:10 2020. gada 12. decembrī 15:10
  Jauns.lv / LETA
Sestdienas pēcpusdienā arī sapulce Brīvības pieminekļa laukumā pulcēja dažus simtus cilvēku

Viens no pasākuma rīkotājiem Aleksejs Rosļikovs gan neilgi pēc pasākuma sākuma aicināja to izbeigt, mudinot neprovocēt likumsargus, kuri dara savu darbu. Pēc šī paziņojuma sanākušie pamazām sāka izklīst.

Retajam no atnākušajiem bija sejas maska. Sanākuši bija gan jaunieši, gan ģimenes ar bērniem un seniori.

Policija arī šajā pasākumā atskaņoja aicinājumu nepulcēties un nekavējoties izklīst, pretējā gadījumā solot saukt pie likumā paredzētās atbildības.

Daži no sanākušajiem iestājās pret ierobežojumiem tūrismam, citi prasīja mainīt valdību. Sanākušajiem bija arī plakāti ar ministru fotoattēliem.

Šī ir ar 11.novembra krastmalā notiekošo pasākumu nesaistīta sapulce, ko rīko biedrība "Stabilitātei - Jā!". Sapulces mērķis ir vērst uzmanību uz nepietiekamo atbalstu uzņēmējiem un strādājošiem ārkārtas situācijas ieviešanas laikā.

Pasākumā bija pieteikta 25 cilvēku dalība - pulcēt vairāk cilvēku Covid-19 pandēmijas dēļ patlaban ir aizliegts.

Kā sociālajos tīklos iepriekš norādīja viens no pasākuma rīkotājiem Aleksejs Rosļikovs, protesta akcijā plānots pieprasīt Ministru kabineta atlaišanu. Tiks pieprasīts atcelt nosacījumu par masku vilkšanu bērniem un kompensācija 1000 eiro apmērā vienam no vecākiem, kurš ir spiests palikt mājās, ja bērniem tiek organizētas attālinātās mācības.

Kā ziņots, 11.novembra krastmalā plkst.12 sākās un aizvien turpinās cita sapulce, kuru pieteica Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme. Kā tās mērķis norādīts iestāties "par cilvēku ekoloģiju, Covid-19 pamatojumu".

Pasākums kādā brīdī pulcēja ap 400 cilvēku, bet nu to palicis mazāk. Sapulce sākās plkst.12 un aizvien turpinās. Organizatori solījuši, ka tā notiks līdz plkst.23.

Daļa cilvēku atnākuši ar sejas maskām, bet galvenokārt sanākušie tās nelieto. Likumsargi cenšas iedzīvotājus izklīdināt ar skaļruņos atskaņotiem aicinājumiem nepulcēties un nekavējoties izklīst, pretējā gadījumā solot saukt pie likumā paredzētās atbildības. Tāpat likumsargi izveidojuši sava veida ķēdi starp sanākušajiem un ceļa braucamo daļu.

Valsts policijā skaidroja, ka 11.novembra krastmalā notiekošajā sapulcē policija, izmantojot tehniskus līdzekļus, fiksē un identificē personas, kuras pārkāpj ārkārtējā situācijā noteiktos ierobežojumus.

Policijā uzsvēra, ka tā strādā notikuma vietā pēc iepriekš izstrādāta plāna.

Policijā arī apliecināja, ka piketā 11.novembra krastmalā aizturētas vairākas personas.

Pasākumu pieteica Vides aizsardzības kluba prezidents Arvīds Ulme, kamēr pats klubs iepriekš vēstīja, ka nolēmis norobežoties no Ulmes vārdā vienpersoniski izplatītā aicinājuma piedalīties šajā sapulcē, uzsverot, ka jebkādi aicinājumi neievērot valstī noteiktos pandēmijas ierobežojumus nav atbalstāmi.

Citi šobrīd lasa

Grāfam Spenseram ir skarbs vārds, ko teikt par prinča Harija apsēstību ar Čelsiju Deiviju
“Neesmu tur bijis,” Solovjovs ar čečenu kaujinieku sataisījušies “atbrīvot skaistās Baltijas valstis” 7
“Sanāca trakāk, nekā plānots...” okupanti telefonsarunā atklāj detaļas par Kahovkas dambja postīšanu
Skatīt visus komentārus