Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Rīgas domes priekšsēdētājs Mārtiņš Staķis. (Foto: LETA)

Sašķēlusies galvaspilsētas mēra frakcija Rīgas domē 2

Politika
2020. gada 10. decembrī 15:10 2020. gada 10. decembrī 15:10 | Papildināts, 2020. gada 10. decembrī 15:26
  Jauns.lv / LETA
Sašķēlusies galvaspilsētas mēra Mārtiņa Staķa (APP) frakcija Rīgas domē, to pametot "Latvijas attīstībai" trīs deputātiem.

Šo frakciju veidoja trīs partiju pārstāvji - "Latvijas attīstībai", kustība "Par!", kuras pārstāvis ir Staķis, un "Progresīvie", kas veido skaitliski lielāko daļu no frakcijas. Kopumā tajā bija 18 deputāti.

Kā sociālajos tīklos atzīmējis Staķis, trīs "Latvijas attīstībai" Rīgas domnieku paziņojums par izstāšanos no frakcijas viņam esot nepatīkams pārsteigums laikā, kad ir grūts pilsētas budžeta pieņemšanas process.

No frakcijas atšķēlušies deputāti gan izteikuši apņemšanos konstruktīvi turpināt darbu.

Kā apstiprināja APP frakcijas priekšsēdētājs Mārtiņš Kossovičs, no frakcijas aizgājuši "Latvijas attīstībai" biedri Viesturs Zeps, Anete Jēkabsone-Žogota un Iveta Ratinīka.

Frakcijas pamešana esot saistīta ar to, ka tajā ļauts palikt bijušajam "Latvijas attīstībai" biedram Mārim Mičerevskim, kurš šoruden ar skaļu skandālu pameta partijas rindas.

Zeps jau publiski paudis, ka "Latvijas attīstībai" veidos savu frakciju Rīgas domē. "Esam aktīvi līdzrakstījuši Rīgas restarta programmu un turpināsim strādāt, lai to īstenotu," norādīja Zeps, uzsverot, ka joprojām atbalsta Rīgas mēru Staķi.

Rīgas mērs uzskata, ka šī šķelšanās neapdraud Rīgas domes koalīcijas stabilitāti. Tajā ir četras frakcijas un 36 deputātu vairākums. 

"Kolēģi koalīcijā apstiprinājuši, ka turpinām strādāt. Pašlaik koncentrējamies uz budžeta pieņemšanu, esam uzsākuši darbu pie vairākām lielām reorganizācijām," norāda Staķis.

Viņš arī piebilda, ka tikai pēc budžeta pieņemšanas tiks risināts jautājums par to, kādas būs viņa frakcijas attiecības un sadarbība ar LA deputātiem.

Citi šobrīd lasa

Maskavas patriarha Kirila “svētais kritiens” sakrālajā peļķē: ko tas nozīmē? 6
VIDEO: “Stāvu, domāju – varbūt rīkli pārgriezt?” okupants pamatīgi sasmīdina sievu ar stāstu par ukraiņa nogalināšanu
Aigars Kalvītis ar sievu noslēdz līgumu par mantas šķirtību 7
Skatīt visus komentārus