Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Policija aiztur trijotni, kas apkrāpusi vairākus simtus Latvijas iedzīvotāju
Ilustratīvs foto. (Foto: Pixabay.com)

Policija aiztur trijotni, kas apkrāpusi vairākus simtus Latvijas iedzīvotāju 6

112
2020. gada 1. decembrī 15:14 2020. gada 1. decembrī 15:14
  Jauns.lv
Par vairāku simtu iedzīvotāju apkrāpšanu policija aizturējusi trīs personas, kuras pamanījās izkrāpt no Latvijas iedzīvotājiem vairāk nekā 100 tūkstošus eiro.

Valsts policijā (VP) portālam Jauns.lv pavēstīja, ka aizturēta krāpnieku grupa ar interneta veikalu www.proffit.lv un www.korbotex.lv starpniecību piesavinājās uzticīgo klientu naudas līdzekļus. 

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā notiek izmeklēšana par krāpšanas gadījumiem pret vairākiem simtiem personu, kuras  interneta vietnēs www.proffit.lv un www.korbotex.lv bija pasūtījušas preci, veikušas priekšapmaksu uz uzņēmumu SIA “Maku Group”, SIA “Kasija” un SIA “Multi Services” kontiem, bet pasūtīto preci uzņēmumi nepiegādāja un nauda netika atgriezta. Uz cietušo personu iesniegumiem par naudas atgriešanu uzņēmumi nereaģēja, tādēļ apkrāptie iedzīvotāji ar iesniegumiem vērsās gan Valsts policijā, gan Patērētāju tiesību  aizsardzības centrā.

Šī gada septembrī Valsts policijā tika uzsākts kriminālprocess un izmeklēšanā noskaidrots, ka krāpšana izdarīta, apzināti slēpjot ziņas par iesaistīto juridisko personu patieso labuma guvēju, ļaunprātīgi izmantojot pircēju uzticēšanos. Izmeklēšanā noskaidrots, ka personu grupas noziedzīgo darbību rezultātā  ir cietuši vismaz 419 iedzīvotāji. Pašreiz izmeklēšanā noskaidrotais materiālais zaudējuma apmērs sastāda 123 693,04 eiro. 

Kriminālprocesā notika aktīva izmeklēšana un tika iegūti pietiekami pierādījumi, kā rezultātā šī gada 24. novembrī aizturētas trīs personas – 1949. un 1977. gadā dzimuši vīrieši un 1997. gadā dzimusi sieviete. Aizturētie iepriekš nav bijuši sodīti. Vienam no viņiem noteikts personas, pret kuru uzsākts kriminālprocess, statuss un divas personas atzītas par aizdomās turētajām personām par nozieguma izdarīšanu, par ko kriminālatbildība paredzēta Krimināllikuma 177. panta otrajā daļā (par krāpšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās) un 195. 1 panta pirmajā daļā (ziņu nesniegšana un nepatiesu ziņu sniegšana par līdzekļu piederību un patieso labuma guvēju). Vienai personai piemērots visbargākais drošības līdzeklis – apcietinājums.

"Ņemot vērā, ka kriminālprocesā šobrīd turpinās aktīva izmeklēšana, detalizētāka informācija par izmeklēšanā noskaidroto pagaidām netiek sniegta," saka VP pārstāve Ance Rozīte.

Viņa turpina: "Vienlaicīgi norādāms, ka Valsts policija turpina apzināt visus iedzīvotājus, kuri cietuši šo noziedzīgo darbību rezultātā un ātrākai saziņai - likumsargi aicina vērsties ar oficiālu iesniegumu Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 3. biroja 2. nodaļā (ziņot iesniedzot iesniegumu elektroniski kanc.krpp@riga.vp.gov.lv vai portālā latvija.lv – elektroniski bez eParaksta Latvijas valsts portālā, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums iestādei")." 
 

Citi šobrīd lasa

"Amorālā ģimenīte izkropļo savrupmāju": Viktorija un Deivids Bekhemi nokaitinājuši britus 1
Aizvadītajā naktī aizturēti agresīvi komandantstundas neievērotāji; spraigi notikumi Liepājā, Smiltenē un Jūrmalā 7
Protesta akcijas Krievijā pulcējušas vismaz 110 000 Navaļnija atbalstītāju; viņa sieva publicē foto no policijas furgona 29
Skatīt visus komentārus

«Мы с женой стали жертвами»: принц Гарри сделал резкое заявление

Внешность 15-летней дочери Волочковой разочаровала поклонников