Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Valsts prezidenta kanceleja rosina Saeimu tomēr nepalielināt Levita atalgojumu 16

Politika
20. novembrī 15:44 2020. gada 20. novembrī 15:44
  Jauns.lv
Valsts prezidenta kancelejas vadība šodien nosūtījusi vēstuli Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijas priekšsēdētājam Mārtiņam Bondaram. Tajā Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Andris Teikmanis ir vērsies pie Bondara saistībā ar Valsta prezidenta kancelejas iesniegto 2021. gada budžeta pieprasījumu.

"Ņemot vērā pašreizējo situāciju, ko negatīvi ietekmējusi Covid-19 vīrusinfekcijas izplatība, Valsts prezidenta kancelejas vadītājs Valsts prezidenta vārdā rosina Levita atalgojumam 2021. gadā nepiemērot ikgadējo indeksāciju un saglabāt to 2020. gadā noteiktajā apmērā," teikts kancelejas paziņojumā.

Valsts prezidents Egils Levits (Foto: Ilmārs Znotiņš, VPK)

Lai nodrošinātu vienotu atlīdzības sistēmu un valsts augstāko amatpersonu atlīdzības apmēra samērojamību un atbilstību Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likumā noteiktajiem mēnešalgas noteikšanas principiem, ikgadēji budžeta pieprasījumā Valsts prezidenta mēnešalgas apmērs tiek pieskaņots citu valsts augstāko amatpersonu – Ministru prezidenta, ministru, Valsts kontroliera, tiesībsarga, citu Saeimas iecelto un ievēlēto amatpersonu mēnešalgas izmaiņām saistībā ar ikgadējo indeksāciju.

Indeksācija tiek balstīta uz Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma 4. panta otro daļu, paredzot valsts institūciju amatpersonām un darbiniekiem mēnešalgu noteikt, izmainot bāzes mēnešalgas apmēru atbilstoši aprēķinātam valstī vidējās darba samaksas pieaugumam un piemērojot attiecīgu koeficientu.

Kā norāda kancelejā, ievērojot līdzšinējo praksi Valsts prezidenta mēnešalgas saskaņošanā ar citu valsts amatpersonu mēnešalgu izmaiņām un ņemot vērā, ka šāda indeksācija attiecībā uz minētajām amatpersonām jau ir iekļauta Saeimā iesniegtajā 2021. gada budžeta projektā, Valsts prezidenta kancelejas budžeta 2021. gadam pieprasījumā tika iekļauta arī Valsts prezidenta atlīdzības ikgadējā indeksācija.

Saistītās ziņas

Eksperti par iespējamo Levita algas palielinājumu: "To mēs no viņa negaidījām!" 54
Levita algas celšana: Zatlers un Ulmanis iepriekšējā krīzē rīkojās krietni citādāk 16
Blogeris un "Latvijas lepnums" titula ieguvējs Rojs Puķe ar aizkustinošu vēstuli vēršas pie Levita 13

Par valsts augstāko amatpersonu, tostarp Valsts prezidenta atalgojumu un reprezentācijas izdevumiem lemj Saeima, pieņemot ikgadējo valsts budžetu.

Citi šobrīd lasa

Cīņa par superdārgo benzīnu mežonīgajos 90. gados Latvijā. Teju neticamais stāsts par to, kā dzīvojām tolaik 8
Darbdienās tomēr neierobežos veikalu darba laiku, darbību varēs turpināt arī muzeji 6
"Omega" Rīgas centrā spiesta pievarēt cietoksni ap māju, kur vīrietis steidz podā skalot naudu un pierādījumus
Skatīt visus komentārus

Принцу Гарри предрекли мрачное будущее после переговоров с Елизаветой II в марте 2021 года

Мрачные тени и «погребальные урны»: как Мелания Трамп украсила Белый дом к Рождеству в последний раз