Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Blogeris un "Latvijas lepnums" titula ieguvējs Rojs Puķe ar aizkustinošu vēstuli vēršas pie Levita
Rojs Puķe ar Egilu Levitu. (Foto: No personīgā arhīva)

Blogeris un "Latvijas lepnums" titula ieguvējs Rojs Puķe ar aizkustinošu vēstuli vēršas pie Levita 13

Politika
20. novembrī 14:41 2020. gada 20. novembrī 14:41
  Jauns.lv
15 gadus vecais skolēns Rojs Puķe, kurš plašāk zināms kā Latvijas jaunākais kulinārijas blogeris Pipars, vērsies pie Valsts prezidenta Egila Levita ar aizkustinošu vēstuli. Vairāku labdarības projektu realizētājs un titula "Latvijas lepnums" ieguvējs sarunā ar portālu Jauns.lv norādīja, ka daudzās Latvijas ģimenēs šis ir ļoti grūts laiks, tāpēc prezidentam vajadzētu vairāk rūpēties par tautu, nevis domāt par sava atalgojuma celšanu.

Stāvoklis kļūst kritiskāks!

Jautāts, kāpēc, viņaprāt, patlaban nevajadzētu palielināt prezidenta algu, Puķe sarunā ar portālu Jauns.lv skaidroja, ka ikdienā saņem ļoti daudz vēstuļu no vecākiem, kuriem ir bēniņi ar dažādiem veselības traucējumiem un īpašām vajadzībām.

"Un es redzu, ka stāvoklis paliek aizvien kritiskāks! Šīm ģimenēm praktiski visa nauda aiziet bērniņa rehabilitācijai un izdzīvošanai. Stāvoklis valstī paliek aizvien sliktāks, un šīm ģimenēm ir jādomā ne tikai par īres maksu, ēdienu un drēbēm, bet arī par ārstu apmeklējumiem, dārgām procedūrām, operācijām un rehabilitācijām! Tas ir ļoti, ļoti dārgi!"

Puķe turpināja: "Valsts uzvedas tā, it kā šo bērnu nebūtu! It kā šos bērnus atved pie mums no citām planētām, uz Ziemassvētku laiku, bet šie bērni dzīvo mums blakus! Un viņu veselībai svarīgās procedūras nevar atlikt uz vēlāku laiku! Šos bērnus atbalsta tikai nevalstiskās organizācijas un sabiedrība, ar ziedojumiem."

Vispirms palīdzēt un tikai pēc tam palielināt sev algas!

Blogeris aicina atbildīgās amatpersonas strādāt, lai situācija Latvijā uzlabotos: "Es aicinu valdības vīrus noņemt tās rozā brilles un skatīties uz situāciju reāli! Palielināt sev algas varēsiet pēc tam, kad jūsu darbību dēļ mūsu valsts būs kļuvusi par plaukstošu un ekonomiski attīstītu valsti! Kurā būs padomāts ne tikai par valsts eliti, bet arī par tautu. Kad valsts būs atvēlējusi budžetā arī līdzekļus bērniem ar īpašām vajadzībām!"

Levitam tā nav liela summa, bet Māra ģimenei - milzīga

Puķe arī piebilda, ka šobrīd strādā pie projekta, kurā iesaistīti Latvijā zināmi cilvēki - aktrise Ieva Florence-Vīksne un grupa "Prāta Vētra". Izveidota īpaša dizaina "Laba soma", kuras pārdodot, tiek vākta nauda Mārim Pavāram.

Lai Māris spētu runāt un komunicēt ar sabiedrību, viņam nepieciešams komunikāciju dators "Tobii", kas maksā 16000 eiro.

"Levita kungam tā nav liela summa, bet Māra ģimenei tā ir milzīga! Lai Levita kungs nopērk sev un savai valdībai "Laba soma" un palīdz bērniem ar īpašām vajadzībām! Tad varēs domāt arī par algas celšanu!" Pipars aicināja.

Uzrunā Levitu publiski

Savukārt "Facebook" vietnē, uzrunājot Levitu, Pipars rakstīja: "Man ir bijis tas gods ar Jums tikties personīgi. Es viesojos pie Jums 2019.gada nogalē, kad prezidenta pilī uzņēmāt "Latvijas lepnums" titulu ieguvējus. Pārmijām dažus vārdus un Jūs izteicāt atbalstu manām aktivitātēm, par ko biju priecīgs un patiesi lepojos.

Es neesmu izglītots politikā un neuzskatu sevi par ekspertu ekonomikā, bet, kā Jūs zināt, nodarbojos ar labdarības projektiem. Es katru dienu saņemu desmitiem vēstuļu no cilvēkiem, kuriem ir nepieciešams sabiedrības atbalsts. Mēs to sniedzam. Mēs cenšamies palīdzēt, kā vien iespējams!

Katrs dzīvo savā Latvijā

Es jūtu šo noskaņu, kas valda sabiedrībā. Mēs visi zinām, ka šobrīd ir sākusies, iespējams, lielākā krīze mūsu valstī. Brīdī, kad daudzi cilvēki paliek bez darba un iztikas līdzekļiem, kad uzņēmēji ir spiesti nevis attīstīt, bet gan samazināt vai pat izbeigt savu uzņēmumu darbību, krīzē, kad tiek celti arī nodokļi, Jūs vēlaties sev palielināt atalgojumu! Man tiešām rodas sajūta, ka dzīvojam dažādās valstīs. Jūs "savā" Latvijā, bet pārējie iedzīvotāji "savā". Jums ir "savi" ekonomiskie rādītāji un, acīmredzot, izaugsme, bet mums "sava", krīze un ekonomiskā lejupslīde. Tad rodas loģisks jautājums - kā labā Jūs strādājat? Kādi ir Jūsu mērķi un ko Jūs vēlaties panākt?

Vai tiešām alga jāpalielina tagad?

Es nešaubos, ka augstākajai valsts amatpersonai ir jāsaņem atbilstošs atalgojums un tas droši vien uz kopējiem cipariem nebūs nekas traģisks, ja šo algas pielikumu Jūs saņemsiet, bet vai tas jādara tagad? Jūs amatā būsiet vēl līdz 2023.gada 8 jūlijam. Varbūt gadu, pusotru var vēl pieciest ar šī brīža 5960 eiro mēnesī, neskaitot ikmēneša reprezentatīvos izdevumus (kas veido 1192 eiro)?

Vai tiešām ar šādiem cipariem "jūsu" Latvijā nevar izdzīvot? Man tie šķiet kosmiski cipari! Ar šādu naudu "mūsu" Latvijā var ļoti labi dzīvot trīs ģimenes. Es saprotu, ka mans viedoklis neietekmēs Jūsu lēmumu, bet es aicinu aizdomāties: ja tomēr pienāks diena un mēs ar Jums dzīvosim "vienā" Latvijā, kā Jūs skatīsieties acīs tiem bērniem, kuriem nepieciešami līdzekļi, lai viņi varētu staigāt, runāt, skriet un kļūt par pilnvērtīgiem sabiedrības locekļiem. Lai nākotnē maksātu Latvijai nodokļus, no kuriem arī Jūsu pēcteči, nākamie prezidenti, saņems savus ikmēneša atalgojumus? Kā jūs skatīsieties acīs viņu vecākiem, kuri dzīvo "savā" valstī un krīzes dēļ saņem ar katru dienu mazāk un ir spiesti pārkāpt savam lepnumam un lūgt palīdzību sabiedrībai, lai viņu bērni varētu dzīvot?

Man nevajag atbildēt. Atbildiet pats sev!"

Saistītās ziņas

Levita algas celšana: Zatlers un Ulmanis iepriekšējā krīzē rīkojās krietni citādāk 16
Eksperti par iespējamo Levita algas palielinājumu: "To mēs no viņa negaidījām!" 54
VIDEO: Egils Levits atklāj, ko viņam nozīmē nauda 4

Vēlas palielināt prezidenta atalgojumu

Portāls Jauns.lv jau vēstīja: lai arī patlaban daudziem Latvijas iedzīvotājiem ir ļoti grūti laiki un iedzīvotāji lauza galvas, kā izdzīvot, pagājušajā nedēļā Saeimas atbildīgā komisija piekrita nākamajā gadā palielināt finansējumu Valsts kancelejai, kas tostarp paredz lielākus līdzekļus Valsts prezidenta atalgojumam un reprezentācijas izdevumiem.

Nākamā gada valsts budžeta likuma projektā sākotnēji tika paredzēts, ka izdevumi Valsts prezidenta atalgojumam mēnesī nepārsniegs 5960 eiro, bet reprezentācijas izdevumi mēnesī nepārsniegs 1192 eiro. Komisija lēma par minēto summu palielināšanu, Valsts prezidenta mēnešalgai ļaujot nepārsniegt 6260 eiro, bet reprezentācijas izdevumiem - 1252 eiro. Par šo jautājumu vēl jālemj Saeimai.

Cik turīgs īsti ir prezidents Levits?

Spriežot pēc publiski pieejamās informācijas, mūsu prezidentam Levitam ir ne tikai pieklājīga alga, bet arī ievērojami uzkrājumi. Levita valsts amatpersonas deklarācija par 2019.gadu liecina, ka viņš ir uzkrājis 290 829 eiro, bet finanšu instrumentos ieguldījis nepilnu miljonu - 911 787 eiro. Levitam pieder arī vairāki dzīvokļi un zemes gabali.

Turklāt pirms dažiem gadiem, kad Levits darbojās kā Eiropas Savienības (ES) Tiesas tiesnesis, viņš bija vislabāk apmaksātā Eiropas Savienības amatpersona no Latvijas.

Citi šobrīd lasa

Par viņas aiziešanu no Valsts policijas savulaik skuma pat Ķuzis. Atklāta saruna ar Sigitu Pildavu 3
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
Uzņēmumā "Adugs" konstatēts "smagāko pārkāpumu komplekts", saka Darba inspekcijā 1
Skatīt visus komentārus

Видео: 51-летняя Дженнифер Лопез показала себя без макияжа

Джордж Клуни гордится тем, какому жестокому розыгрышу научил детей