Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

VIDEO: Vietējie influenceri ar traku peldi aukstajos Rīgas kanāla ūdeņos sveic Latviju dzimšanas dienā 4

Sabiedrība
2020. gada 18. novembrī 13:50 2020. gada 18. novembrī 13:50
  Jauns.lv
Drosmīgu sveicienu ikvienam Latvijas valsts svētkos pie uzņēmuma “Clean R” pasūtītās Lāčplēša un melnā bruņinieka skulptūras Rīgas kanālā, otrdienas vakarā ierakstīja viens no pašmāju populārākajām “Youtube” personībām Edgar Fresh. Viņš, būdams veselīga dzīvesveida un norūdīšanās entuziasts, ne vien ierakstīja savu sveicienu un novēlējumu Latvijas iedzīvotājiem valsts svētkos, bet kopā ar domubiedriem devās arī izaicinošā rūdītu vīru peldē.

Izģērbušies līdz peldbiksēm, jaunieši laidās ūdenī, lai aizpeldētu līdz pontonam kanāla vidū un nostātos līdzās no šķirotiem atkritumiem darinātajam Lāčplēsim.

To, kāds ir šī peldējuma vēstījums un novēlējums, ļaudis uzzināja 18. novembra rītā – video vēstījumam parādoties Edgar Fresh “Youtube” kanālā:

Kas radīja Rīgas kanālā peldošo Lāčplēsi?

Atdzīvinot teiksmu par Lāčplēša un Melnā bruņinieka cīņu jeb labā un ļaunā sadursmi, vides pakalpojumu uzņēmums “Clean R” vēlējās aicināt iedzīvotājus aizdomāties par saviem pirkšanas paradumiem, par lietām, ko izmetam un atkritumu apjomiem, ko radām.

Mākslas instalācija “Kurš kuru? Izšķirosi tu!” Rīgas kanālā parādījās pirms Lāčplēša dienas un nedēļas laikā sociālajos tīklos raisījusi plašu rezonansi un minējumus, par to, kas ir skulptūras idejas autors, kāds ir tās mērķis.

Diskusijas noritēja arī par to, kurp no pārstrādātiem atkritumiem darinātajam mākslas darbam jānonāk pēc valsts svētkiem.

Izģērbušies līdz peldbiksēm, jaunieši laidās ūdenī, lai aizpeldētu līdz pontonam kanāla vidū un nostātos līdzās no šķirotiem atkritumiem darinātajam Lāčplēsim. (Foto: Juris Rozenbergs)

Instalāciju pēc vides pakalpojumu uzņēmuma “Clean R” pasūtījuma radīja mākslinieks Haralds Gerts kopā ar savu komandu – Raimondu Rubuli, Māri Konoņenko un Vladislavu Mončinski.

Darbs tika veidots no šķirotajiem atkritumiem, piesaistot garāmgājēju uzmanību, kas šo instalāciju fotografēja, apbrīnoja sociālajos tīklos un diskutēja par darba pasūtītāju.

Saistītās ziņas

Pēc nedēļu ilgām diskusijām atklājas, kas un kāpēc radīja Lāčplēša un Melnā bruņinieka atkritumu skulptūru Rīgas kanālā
Vai Rīgai kanāla Lāčplēsis jāatdod Ventspilij vai Daugavpilij?
VIDEO: Gundega Skudriņa dod padomus, kā Latvijas dzimšanas dienā uzburt īstu svētku sajūtu

Šodien “Clean R” atzīst, ka vides objekta pamata ideja bija pievērst ikviena uzmanību tam, cik apzinīgi vai neapzinīgi mēs paši attiecamies pret iepirkšanos un sapirktā lietošanu, cik patiesībā savos darbos esam videi draudzīgi vai gluži pretēji – pavirši, pārmērīgi iepērkoties un milzīgos apjomos sapirkto ātri vien izmetot.

Instalācija, kas līdz ar pilsētas ielu apgaismojumu arī tiek izgaismota, apskatei būs pieejama līdz pat 20. novembrim.

Citi šobrīd lasa

“Es nevēlējos laulību uz pāris mēnešiem…” - Lindas Mūrnieces trešais eksvīrs stāsta par precībām ar bijušo ministri
Alvis Hermanis pēc skandāla ar JRT uzvedības noteikumiem: daudzi prasa, lai es paskaidrotu sīkāk. Te būs 19
Dumpis prognozē ļoti sarežģītu martu; par epidēmijas uzturētāju kļuvuši bērni 3
Skatīt visus komentārus

Свадьба, гардероб, охрана: сколько денег Букингемский дворец потратил на герцогов Сассекских?

Фото: перенесший инсульт Борис Моисеев отметил 67-й день рождения