Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Liepājā beidzot būs zemās grīdas tramvaji: pirmais vagons jau nogādāts vēju pilsētā 1

Novadu ziņas
19. novembrī 06:23 2020. gada 19. novembrī 06:23
 
Elmārs
Barkāns
| Jauns.lv
Liepājas ostā nedēļas sākumā ieveda pirmo jauno Horvātijā ražoto Liepājas zemās grīdas tramvaju. Liepāja ir vienīgā pilsēta Latvijā, kurā kopš padomju laikiem nav atjaunots novecojušais tramvaju vagonu parks. Jaunais tramvajs vēju pilsētas ielās gan vēl šogad nesāks kursēt, jo Covid-19 krīzes dēļ Liepājā nevar ierasties horvātu speciālisti, kuriem vietējie tramvajnieki jāapmāca jauno transportlīdzekļu vadīšanā.

Jaunie zemās grīdas vagoni speciāli Liepājai top Horvātijas galvaspilsētas Zagrebas rūpnīcā “Končar – Electric Vehicles Inc”. No Zagrebas tos pa zemes ceļu transportēs līdz Vācijas pilsētai Travemindei, no kurienes ar prāmi pārvedīs uz Liepāju.

Jaunais tramvajs uzsāk ceļu uz Liepāju:

Pagaidām vēju pilsētas ielās pa Baltijā vecāko elektriskā tramvaju līniju, kura atklāta 1899. gadā, vēl kursē padomju laikā nu jau neesošajā valstī Čehoslovākijā ražotie “Tatra” tramvaji. Zīmīgi, ka drīzā nākotnē pa Liepājas ielām nu trauksies vēl padomju laikā neesošajā valstī Horvātijā (bijušās sociālistiskās Dienvidslāvijas sastāvdaļa) ražotie vagoni.

Depo jaunais tramvajs stāvēs, līdz ieradīsies speciālisti no Horvātijas apmācīt tramvaja darbiniekus, kā ar jauno transportlīdzekli rīkoties. Tā kā Horvātijā ir augsti Covid-19 saslimstības rādītāji un ar “Končar” saistītajos uzņēmumos ir karantīna, tajos pašlaik ir problēmas ar personālu. Līdz ar to nav zināms, kad horvātu speciālisti varētu ierasties Liepājā, informē Liepājas domē.

Jauns.lv jau rakstīja, ka 2018. gada novembrī “Liepājas tramvajs” ar Horvātijas uzņēmumu “Končar – Electric Vehicles Inc” noslēdza līgumu par sešu jaunu tramvaja vagonu piegādi, savukārt šā gada augusta vidū tika parakstīts līgums par vēl sešu vagonu pirkšanu. Līdz ar to Liepājai, piesaistot Eiropas Savienības struktūrfondu līdzekļus, būs sarūpēti jauni tramvaji.

Jaunais Liepājas tramvajs iebrauc pilsētas tramvaju depo:

Saistītās ziņas

Liepājā pasažieri aizdedzina tramvaju 10
Liepājas tramvajs šogad jau otro reizi paaugstinās tramvaja biļešu cenas
Gadu pēc remonta sāk drupt labākā Gada būve - Liepājas Tramvaja tilts 2
Jaunais Liepājas zemās grīdas tramvajs no prāmja Liepājas ostā dodas pilsētas ielās. (Foto: Liepaja.lv)

Citi šobrīd lasa

"Tas vakars bija skarbs" - "Moderna" ražotās vakcīnas saņēmējs pastāsta par blakusefektiem 5
Britnija Spīrsa un viņas draugs šokējuši fanus
Inspekcija: virkne sejas un ķermeņa kopšanas pakalpojumu ir atļauti, taču vairāki joprojām aizliegti
Pievienot komentāru

Стало известно, куда переедет Мелания Трамп из Белого дома