Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Veselības ministre: šogad izpaliks simtiem cilvēku lielas Jaunā gada svinības 5

Sabiedrība
15. novembrī 08:17 2020. gada 15. novembrī 08:17
  Jauns.lv / LETA
Latvijā līdzīgi kā citviet Eiropā šogad Covid-19 pandēmijas dēļ izpaliks simtiem cilvēku lielas Jaunā gada svinības, norādījusi veselības ministre Ilze Viņķele (AP).

Runājot par pašreizējiem Covid-19 ierobežojumiem, ministre skaidroja, ka "tie visilgāko laiku saglabāsies tieši uz pasākumiem - uz pasākumu dalībnieku skaitu un norises veidu". "Pilnīgi droši varam prognozēt, ka simtiem cilvēku jaunā gada svinēšana šogad nebūs, pie tam nebūs ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā kopumā," norādīja politiķe.

Pēc viņas paustā, tas, ko jau šobrīd droši var teikt par Jaunā gada svinībām un Ziemassvētkiem, ir, ka tās būs ģimenes lokā un klusas.

Lai gan esot pamats pārliecībai, ka četru nedēļu laikā izdosies nostabilizēt un arī samazināt inficēšanos, tas joprojām nozīmētu, ka ierobežojumi un drošības pasākumi nepazudīs. "Tā nu būs tā jaunā realitāte diemžēl," piebilda politiķe.

Atgādinām, ka arī Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18.novembrī šogad Rīgā atzīmēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai līdz 6.decembrim ir izsludināta ārkārtējā situācija, kuras laikā spēkā ir virkne ierobežojumu.

Ārkārtējās situācijas laikā ir atcelti un aizliegti visi publiskie pasākumi klātienē. Minētais aizliegums neattiecas uz ārtelpās organizētām sapulcēm, gājieniem un piketiem ar dalībnieku skaitu līdz 50.

Ārkārtējās situācijas laikā privātos pasākumos ir atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus un ne vairāk kā no divām mājsaimniecībām, izņemot bēres. Bērēs ir atļauts pulcēties ne vairāk kā desmit cilvēkiem vienlaikus, bet no vairākām mājsaimniecībām.

Kultūrvietās, izstāžu norises vietās, sporta, reliģiskās darbības veikšanas vietās darbu var sākt ne agrāk kā plkst.6 un beigt ne vēlāk kā plkst.20, izņemot sporta centrus, kas darbību var beigt ne vēlāk kā plkst.22.

Citi šobrīd lasa

Grūti noticēt, bet 30 gadu laikā minimālā alga Latvijā augusi 370 reizes. 1991. gadā tā bija 1,35 eiro 24
Atrasta Putina bijusī mīļākā Svetlana? No komunālā dzīvokļa saimnieces - miljonāre un bankas akcionāre
Brutāli un ar spēku. VIDEO: kā Krievijā "tiek galā" ar Jehovas lieciniekiem
Skatīt visus komentārus

Стала известна реакция принца Уильяма на новости о выкидыше Меган

Друг поделился ранее неизвестными снимками принцессы Дианы в бикини