Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš. (Foto: LETA)

Ārkārtas sēdē lems arī par tirdzniecības centros esošo saimniecības preču veikalu slēgšanu brīvdienās 1

Klausies ziņas sadarbībā ar:
Sabiedrība
2020. gada 13. novembrī 20:16 2020. gada 13. novembrī 20:16
  Jauns.lv / LETA
Ministru kabineta ārkārtas sēdē šovakar tiks lemts par Ekonomikas ministrijas (EM) priekšlikumu ārkārtējās situācijas laikā brīvdienās slēgt arī tirdzniecības centros esošos saimniecības preču veikalus, informēja Valsts kancelejas pārstāvis Reinis Grāvītis.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) sasauktajā Ministru kabineta ārkārtas sēdē aptaujas kārtībā tiks skatīts EM priekšlikums drošības pasākumu kopumu papildināt ar to, ka tirdzniecības centros brīvdienās un svētku dienās durvis never arī saimniecības preču veikali.

Komentējot šovakar plānotā valdības lēmuma pieņemšanas formātu, Grāvītis skaidroja, ka Ministru kabineta kārtības rullis nosaka - ja nepieciešams sasaukt valdības ārkārtas sēdi par konkrētu notikumu, ar kuru saistībā nekavējoties nepieciešams pieņemt lēmumu, bet par kuru nav nepieciešamas debates, konceptuāls lēmums vai balsojums un nav bijuši nepieciešami ministriju atzinumi, Ministru prezidents izņēmuma gadījumā, ievērojot lietderības apsvērumus, var uzdot Valsts kancelejai organizēt Ministru kabineta sēdes norisi aptaujas kārtībā.

Šādā gadījumā tiek noskaidroti Ministru kabineta locekļu viedokļi par konkrēto sēdē izskatāmo jautājumu, neaicinot ministrus sēdē piedalīties klātienē vai attālināti.

Plānots, ka ārkārtas sēde noslēgsies plkst.21 un turpmāku informāciju par Ministru kabineta pieņemto lēmumu sniegs EM.

Kā ziņots, ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs (KPV LV) piektdienas pēcpusdienā nāca klajā ar aicinājumu nedēļas nogalē nevērt vaļa mēbeļu un būvmateriālu veikalus, informēja EM.

Lai arī valdības pieņemtais rīkojums par ārkārtējo situāciju neliedz mēbeļu un būvmateriālu veikaliem nedēļas nogalēs strādāt, tomēr ekonomikas ministrs aicināja šos veikalus nedēļas nogalēs nestrādāt.

"Esam saņēmuši informāciju par komersantu vieglprātīgu attieksmi pret šobrīd noteiktajiem ierobežojumiem attiecībā uz tirdzniecības centru darbību. Saimniecības preces šobrīd uztveram kā primāri nepieciešamās mūsu iedzīvotājiem, taču mēbeļu un būvmateriālu veikalus aicinu brīvdienās nestrādāt," pauda Vitenbergs, neprecizējot, kuri komersanti neievēro valstī noteiktos ierobežojumus.

Ministrs uzsvēra, ka šis neesot tas gadījums, kad būtu jāmeklē veidi, kā apiet regulējumu. "Lūdzu izturēties ar sapratni. Būsim sociāli atbildīgi un solidāri. Mūsu valsts iedzīvotāji un viņu veselība ir valsts prioritāte. Es nevēlētos, lai būtu jāpieņem vēl stingrāki un vēl vairāk komercdarbību ierobežojoši mēri," tirgotājus aicina ministrs.

EM piektdien nesniedza atbildi, kādēļ šāds nosacījums netika iekļauts valdības atbalstītajā regulējumā par ierobežojumiem tirdzniecības centru darbībā nedēļas nogalēs.

Jau ziņots, ka šajā nedēļas nogalē tirdzniecības centri darbosies ierobežotā režīmā, paredz iepriekš valdībā pieņemtais lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu.

Ar tirdzniecības centriem tiek saprastas ēkas, kas iekārtotas pastāvīgai un sistemātiskai tirdzniecībai ar kopējo tirdzniecībai atvēlēto platību vismaz 10 000 kvadrātmetru vai kurās atsevišķās tirdzniecības vietās darbojas vismaz desmit tirdzniecības dalībnieku vai pakalpojuma sniedzēju.

Ārkārtējās situācijas laikā no 9.novembra līdz 6.decembrim brīvdienās un svētku dienās tirdzniecības centros strādās tikai pārtikas veikali, aptiekas, veterinārās aptiekas un dzīvnieku barības veikali. Tāpat tirdzniecības centros darbosies grāmatnīcas, preses tirdzniecības vietas, optikas veikali, higiēnas un saimniecības preču veikali, kā arī telekomunikāciju preču pakalpojumu vietas.

Tirdzniecības vietās būs jānodrošina desmit kvadrātmetri uz vienu apmeklētāju un jāvalkā maska. Maska jāvalkā arī atklātā tirgus teritorijā un ielu tirdzniecības vietās.

EM informēja, lai mazinātu cilvēku drūzmēšanos tirdzniecības vietās, ir samazināts maksimāli pieļaujamais cilvēku skaits tirdzniecības telpās, nosakot, ka tirdzniecības vietā uz vienu apmeklētāju jāparedz ne mazāk kā desmit kvadrātmetru no publiski pieejamās telpu platības.

Tāpat tirdzniecības pakalpojumu sniedzējiem pie ieejas veikalā ir jānorāda informācija, tostarp svešvalodā par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu, kas vienlaikus var atrasties šajā vietā.

Joprojām spēkā ir arī iepriekš noteiktie drošības pasākumi tirdzniecības vietās - mutes un deguna aizsegu lietošana gan veikalu apmeklētājiem, gan darbiniekiem, divu metru distances ievērošana, apmeklētāju informēšana par piesardzības prasībām, pastiprinātas higiēnas ievērošana, kā arī darbinieku veselības stāvokļa uzraudzība.

Jau ziņots, ka Covid-19 ierobežošanai no 9.novembra līdz 6.decembrim Latvijā izsludināta ārkārtējā situācija.

Citi šobrīd lasa

Amazones lietusmežā 40 dienas pēc lidmašīnas katastrofas atrasti dzīvi četri bērni
“Libresse” spārniņi aizlido no Krievijas 2
Ārsts izrakstīja antidepresantus. Psihiatre skaidro, kāpēc daudzi baidās no šīm zālēm 3
Pievienot komentāru