Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Natālijas Draudziņas vidusskola pēc Covid-19 uzliesmojuma klātienē un daļēji attālināti atsāks mācības
Natālijas Draudziņas vidusskolas ieeja. (Foto: Juris Rozenbergs/Jauns.lv )

Natālijas Draudziņas vidusskola pēc Covid-19 uzliesmojuma klātienē un daļēji attālināti atsāks mācības

Sabiedrība
2020. gada 26. oktobrī 09:46 2020. gada 26. oktobrī 09:46
  Jauns.lv
No nākamās pirmdienas, 2. novembra, mācības klātienē un daļēji attālināti atsāks Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskola, portāls Jauns.lv uzzināja Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamentā. 

Departamenta pārstāve Indra Vilde norāda, ka šāds lēmums pieņemts, izanalizējot pašreizējo situāciju šajā mācību iestādē, kā arī šobrīd pieejamo darba spējīgo pedagogu resursu. 

Kā zināms, Natālijas Draudziņas vidusskolas skolēni jau vairākas nedēļas mācās attālināti, jo šajā izglītības iestādē tika fiksēts plašs Covid-19 uzliesmojums kā pedagogu, tā skolēnu vidū. 

Saistītās ziņas

Pārbaudām: vai daži Natālijas Draudziņas vidusskolas pedagogi zinājuši par inficēšanos vēl agrāk? 2
Covid-19 perēklis Natālijas Draudziņas vidusskolā: pilnīgi visiem skolēniem un darbiniekiem jābūt karantīnā
Covid-19 perēklis Rīgas Natālijas Draudziņas vidusskolas pedagogu vidū 3

Kā skolas darbosies pēc brīvlaika

Ņemot vērā valdības lēmumu, pēc skolēnu brīvlaika attālināti mācās galvaspilsētas skolu 7. - 12. klašu skolēni. No šīs nedēļas 47 Rīgas skolas strādās pēc A modeļa - īsteno mācības klātienē, 41 skola pēc A un B modeļa - mācības klātienē un daļēji attālināti, 19 skolas strādā pēc B modeļa - mācības daļēji attālināti, savukārt viena skola strādās pēc C modeļa jeb attālināti.

"Rīgas pašvaldības izglītības iestādes ir gatavas atsākt mācības pēc skolēnu rudens brīvlaika, taču mums visiem kopīgi jārūpējas par to, lai izglītības procesu pēc iespējas ilgāk varētu nodrošināt klātienē arī turpmāk. Aicinu visus galvaspilsētas skolu vadītājus rūpīgi izvērtēt pedagogu pulcēšanās nepieciešamību klātienē, izvēloties citus alternatīvus variantus. Rosinu arī audzēkņu vecākus būt atsaucīgiem un līdzatbildīgiem, rūpējoties par bērnu veselību un drošību", norāda Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta direktors Māris Krastiņš.

Pamatojoties uz grozījumiem Ministru kabineta noteikumos, un lai nodrošinātu vienlīdzīgu pieeju interešu un profesionālās ievirzes izglītības īstenošanā, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments ir sagatavojis pašvaldības izglītības iestādēm informāciju par nosacījumiem, kas jāievēro nodarbību organizēšanā. 

Informatīvajā materiālā noteikts, ka nodarbības klātienē var īstenot viena klase vai pirmsskolas grupa, kas ikdienā kopā darbojas arī obligātajā izglītības procesā. Klātienē var notikt arī individuālās nodarbības, piemēram, mūzikas instrumenta apgūšana. 

Savukārt profesionālās un interešu izglītības sporta nodarbības var īstenot klātienē grupā, bet tām jānotiek brīvā dabā, neizmantojot ģērbtuves. Klātienē īstenojamas arī individuālās sporta nodarbības. Interešu un profesionālās ievirzes izglītības procesu var nodrošināt arī attālināti.

Citi šobrīd lasa

Kristaps Porziņģis "sapārots" ar seksīgu blondīni
Krievijas meitenes stāsts, kas apprecējusies ar latvieti: "Man ir HIV, un pirms gada dzemdēju veselu bērniņu!"
Daži mediķi pirms otrās vakcīnas saslimuši ar Covid-19 12
Pievienot komentāru

Мелания Трамп нарушила очередную традицию

«Аморальная семья уродует особняк!»: Виктория и Дэвид Бэкхем разозлили британцев