Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Šogad nerīkos arī 18. novembra salūtu un citus ierastos pasākumus
LETA

Šogad nerīkos arī 18. novembra salūtu un citus ierastos pasākumus 7

Sabiedrība
15. oktobrī 16:52 2020. gada 15. oktobrī 16:52
  Jauns.lv
Gan Lāčplēša dienu 11. novembrī, gan Latvijas Republikas Proklamēšanas dienu 18. novembrī šogad Rīgā atzīmēs bez ierastajiem masu pasākumiem, tostarp bez tradicionālā svētku salūta, portāls Jauns.lv uzzināja Rīgas pašvaldībā.

Tajā pašā laikā pašvaldība meklē citus risinājumus, lai svētku svinīgā un patriotiskā sajūta pilsētā saglabātos, informē Rīgas domes pārstāvji. 

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments kopā ar pasākumu rīkošanā iesaistītajām valsts un pašvaldības institūcijām šobrīd apspriež, kā organizējami gaidāmie svētki, lai ievērotu jau šobrīd noteiktās, un iespējams, arī novembrī aktualizētās nepieciešamās sociālās distancēšanās prasības, skaidro pašvaldības pārstāvji. 

Ievērojot epidemioloģisko drošību, valsts svētkos šogad nebūs ierastie, tradicionāli kupli apmeklētie pasākumi, tādi kā uguņošanas priekšnesums 11. novembra krastmalā un svētku svinības pie Brīvības pieminekļa. Pilsēta šajā laikā būs saposta svētku noformējumā  - karoglentes pie apgaismes stabiem uz tiltiem un ceļu pārvadiem, karogkonstrukcijas pilsētas skvēros un laukumos, dzīvās uguns noformējums un  vides objekti kanālmalā. 

Šobrīd svētku programmā iekļauto koncertu un pasākumu norise tiek pārplānota, lai tos varētu apmeklēt noteiktais apmeklētāju skaits un tie notiktu saskaņā ar epidemioloģiskajām prasībām. Ir plānots palielināt iecerēto svētku koncertu skaitu un iedzīvotājiem piedāvāt vairākus koncertu norises laikus.

Līdztekus valsts svētku atzīmēšanai, notiks arī gaismas ikgadējais festivāls „Staro Rīga”, tomēr arī fesivāla norise tiks transformēta atbilstoši tajā brīdī valstī spēkā esošajiem normatīviem saistībā ar Covid - 19 izplatības ierobežošanu.

Pirmo reizi kopš neatkarības atjaunošanas nenotiks militārās parādes

Ņemot vērā ar Covid-19 izplatību saistītos valstī noteiktos ierobežojumus, nenotiks arī ikgadējās 11. un 18.novembrī plānotās Nacionālo bruņoto spēku militārās parādes, portāls Jauns.lv uzzināja Aizsardzības ministrijā. 

Atcelta 11.novembrī plānotā Nacionālo bruņoto spēku un Iekšlietu ministrijas vienību militārā parāde un tautas gājiens par godu 101.gadadienai kopš Latvijas armijas uzvaras pār Bermonta karaspēku.

18.novembrī nenotiks Latvijas Republikas proklamēšanas 102.gadadienai veltītā Latvijas un tās sabiedroto bruņoto spēku, Iekšlietu ministrijas pakļautības iestāžu un Jaunsardzes vienību militārā parāde, kas tradicionāli norisinās 11.novembra Krastmalā, Rīgā.

Tāpat atcelti virkne citu Aizsardzības ministrijas, Nacionālo bruņoto spēku un Zemessardzes organizēto pasākumu visā Latvijā.

Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Leonīds Kalniņš atzīmēja: "Rūpējoties par visas sabiedrības drošību, mums nācies pieņemt šo grūto lēmumu. 18.novembra militārā parāde, kurā plecu pie pleca soļo Latvijas un sabiedroto karavīri, zemessargi, jaunsargi, ugunsdzēsēji, policisti un robežsargi, ir skaista tradīcija, bez kuras grūti iedomāties Latvijas Neatkarības proklamēšanas gadadienas svinības. Tāpat arī militārā parāde 11.novembrī par godu Latvijas armijas uzvarai pār Bermonta karaspēku ir gadiem izlolota tradīcija un pagājušogad lāpu gājienā devāmies kopā ar tautu, apliecinot vienotību un mūsu tautas gara spēku. Tomēr rūpēs par visas sabiedrības veselības saglabāšanu, šogad svētkus svinēsim citādi, un apliecināsim mūsu spēku un vienotību, esot kopā mūsu gaišajās domās".
 

Citi šobrīd lasa

"Gribu strādāt!" skaistumkopšanas speciālisti piketā pieprasa valdībai tiesības atsākt darbu 7
Trilleris Soču lielveikalā: apmeklētāji izglābj meitenīti, kurai eskalatorā ierāva roku 5
VIDEO: bezpajumtnieks, šokētu metro pasažieru acu priekšā, pagrūž svešinieci zem vilciena 3
Skatīt visus komentārus

Меган победила?: Гарри подставил под удар беременную внучку Елизаветы II