Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Atklāts Covid-19 perēklis vēl vienā uzņēmumā; šoreiz ārpus Rīgas
LETA

Atklāts Covid-19 perēklis vēl vienā uzņēmumā; šoreiz ārpus Rīgas 2

Sabiedrība
24. septembrī 11:58 2020. gada 24. septembrī 11:58 | Papildināts, 24. septembrī 18:07
  Jauns.lv / LETA
Kādā rūpnieciskās ražošanas uzņēmumā ārpus Rīgas saslimšana ar Covid-19 atklāta desmit darbiniekiem, atklāja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

Kuldīgā, ražošanas uzņēmumā SIA "Kuldīgas tekstils", vairāk nekā diviem darbiniekiem oficiāli apstiprināta Covid-19 infekcija, atsaucoties uz uzņēmuma sniegto informāciju, aģentūru LETA informēja Kuldīgas novada pašvaldības Mārketinga un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Kristīne Duļbinska. 

Savukārt saskaņā ar Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) sniegtajiem datiem, Kuldīgas novadā saistībā ar ražošanas uzņēmumu kopumā konstatēti desmit saslimušie.

Kā norādīja Duļbinska, ceturtdienas, 24.septembra, rītā visiem "Kuldīgas tekstils" darbiniekiem veikti Covid-19 testi, kam rezultāti solīti vakarā.

SPKC norādīja, ka, atklājot pirmos inficēšanās gadījumus, tika uzsākta epidemioloģiskā izmeklēšana. Centrs arī sazinājās ar uzņēmuma vadību, no kā izrietot, tika veikta papildu testēšana arī citiem darbiniekiem.

Izmeklēšanas laikā atklājās, ka vairāki darbinieki, kuriem bija piešķirta darbanespējas lapa elpceļu infekciju simptomu parādīšanās dēļ, jau atradās ģimenes ārstu uzraudzībā. Līdz ar to SPKC sazinājās ar ģimenes ārstiem, lai informētu viņus un mudinātu nozīmēt saslimušajiem Covid-19 analīzes.

Vadoties pēc centrā paustā, viens no saslimušajiem ir kāda darbinieka ģimenes loceklis.

"Kuldīgas tekstila" valdes locekle Jolanta Krūmkalne aģentūrai pavēstīja, ka uzņēmumā ir nodarbināti 110 darbinieku un ceturtdien visi darbinieki, kas bija ieradušies darbā, nodeva analīzes.

"Pēc analīžu rezultātu saņemšanas varēsim domāt, ko darīt tālāk, bet skaidrs, ka Covid-19 vislielākajā mērā iespaidos uzņēmuma darbību," piebilda Krūmkalne.

Vienā ēkā ar SIA "Kuldīgas tekstils" strādā arī SIA "Saules ieleja 3", kas nodrošina ēdināšanas pakalpojumu divām izglītības iestādēm. Pašvaldības vadība vienojusies ar SIA "Saules ieleja 3", ka papildus drošībai arī visiem šī uzņēmuma darbiniekiem šodien veiks Covid-19 testus. Nevienam no šajā uzņēmumā strādājošajiem pašlaik nav šīs slimības simptomu, norādīja pašvaldībā.

Duļbinska uzsvēra, ka abu uzņēmumu darbinieku plūsmas ēkā ir nodalītas, tiek veikti papildu dezinfekcijas un piesardzības pasākumi.

Pašvaldībai zināms, ka arī trīs Kuldīgas pilsētas skolu audzēkņiem noteikts ar Covid-19 inficētas cilvēka kontaktpersonas statuss, tāpēc šie bērni skolu neapmeklē un skolas viņiem nodrošina iespēju mācīties attālināti. Skolas arī seko līdzi aktuālajai informācijai un sazinās ar SPKC.

Ja būs nepieciešams, izglītības iestādēs sadarbībā ar pašvaldību veiks papildu piesardzības pasākumus, sola pašvaldība.

SPKC vēstīja, ka vakar iezīmējās divi saslimšanas gadījumi, kas bija saistīti ar šo uzņēmumu. Savukārt šodien inficēšanās atklāta vēl astoņiem darbiniekiem, tādējādi ar šo uzņēmumu saistīti jau kopumā desmit inficēšanās gadījumi.

Kopš vakaradienas SPKC strādā ar uzņēmuma vadību, tostarp sniedzot rekomendācijas un nosakot kontaktpersonas. Atbilstoši SPKC paustajam, daļa uzņēmuma darbinieku, parādoties simptomiem, jau iepriekš nebija ieradušies darbā, kā rezultātā, iespējams, tika mazināta plašāka infekcijas izplatīšanās.

Centrā uzsver, ka relatīvi īsā laika posmā šis ir jau otrais uzņēmums, kur konstatēti vairāki saslimšanas gadījumi. Līdz ar to SPKC atgādina darba devējiem, ka Covid-19 raksturīgu simptomu parādīšanās gadījumā, darbiniekam nevajadzētu ierasties darbā.

Vienlaikus SPKC iesaka organizēt darbinieku plūsmas tā, lai izvairītos no atrašanās vai drūzmēšanās šaurās telpās, kā piemēram, garderobēs vai ēdnīcās.

Jauns.lv jau vēstīja, ka pagājušajā diennaktī Latvijā reģistrēti 22 jauni Covid-19 saslimšanas gadījumi.

SPKC rīcībā esošā informācija liecina, ka 18 saslimušie inficējušies no zināmiem infekcijas avotiem, tostarp astoņos gadījumos tie bijuši saistīti ar uzņēmumu, kas veic rūpniecisko ražošanu.

Savukārt par četrām personām vēl tiek precizēti to inficēšanās apstākļi, līdz ar to epidemioloģiskā izmeklēšana turpinās.

Vakar kopumā veikti 2403 Covid-19 testi, no kuriem slimība atklāta 0,9% gadījumu. SPKC pārstāvji ir uzsvēruši, ka būtiska robeža šim rādītājam ir 3%, kura pārsniegšana liecina, ka slimība valstī izplatās nekontrolēti.

Tāpat vēstīts, ka nesen gaļas pārstrādes uzņēmumā "Forevers" tika konstatēti 19 saslimšanas ar Covid-19 gadījumi, apstiprināja uzņēmuma pārstāvji.

Uzņēmumā informēja, ka aizvadītajā nedēļā trīs ražotnes darbiniekiem atklāta Covid-19 saslimšana. Veicot nepieciešamos pasākumus sadarbībā ar SPKC, apzinātās kontaktpersonas, kas novirzītas uz pašizolāciju. Tāpat atbilstoši Veselības ministrijas rekomendācijām pirmdien veikta apjomīga testēšana, kas organizēta noteiktā lokācijā, ievērojot epidemiologu norādījumus par saskarsmes ierobežojumiem.

Citi šobrīd lasa

Beigt ēst stilīgi un sākt ēst normāli. Ksenija Andrijanova par veselīga uztura tendencēm
Elektromobiļu sāpju ceļi un to smagā dzīve 3
SPKC ar svarīgu aicinājumu vēršas pie Liepājas naktskluba "BIG 7" apmeklētājiem, kur notikusi Covid-19 izplatīšanās 3
Tēmas: Covid-19, Forevers
Skatīt visus komentārus

Выяснилось, как Меган и Гарри обидели мужа королевы принца Филиппа

Поклонники усомнились, что Лиза Галкина дочь Пугачевой 1