Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ingus Balandins, Rebenoka biznesa partneris un pazīstamais veterinārārsts, uzbrukuma naktī atradies Rebenoka mājā. (Foto: _nikniks_/Instagram)

Rebenoka kolēģa sieva atklāj, cik nežēlīgi uzbrucēji bijuši pret Balandinu 12

112
21. septembrī 15:15 2020. gada 21. septembrī 15:15 | Papildināts, 21. septembrī 16:31
  Jauns.lv
Nogalinātā advokāta Pāvela Rebenoka kolēģa Mārtiņa Krieķa dzīvesbiedre Žanete Eihmane publiski sociālajā tīklā “Facebook” atklājusi, cik nežēlīgi uzbrucēji izturējās pret cietušo Rebenoka draugu un biznesa partneri Ingu Balandinu, kurš liktenīgajā naktī arī atradās Rebenoka mājā.

Eihmane sola turpināt publicēt notikumu atstāstījumu un, spriežot pēc rakstītā, nepiekrīt policijas izvirzītajai versijai par laupīšanu, sakot, ka zina pasūtītājus. Arī Krieķis sociālajā tīklā “Twitter” pirmdienas priekšpusdienā pauda: “Zinot, kā tas notika – pasūtījums ar mērķi nogalināt, laupīšana tīrs aizsegs.”

Eihmane pauž, ka uzbrucēji Balandinu aplējuši ar putainu šķidrumu ar nolūku slēpt DNS pēdas, bet, lai viņš paliktu pie samaņas un neaizrītos ar putām no mazgāšanas šķīduma, lējuši viņam virsū te aukstu, te karstu ūdeni.

Vienlaikus Eihmane pārmet policijas darbiniekiem, kuri fiziski un morāli nomocīto Balandinu visu rītu tajās pašās slapjajās drēbēs nopratināšanas laikā turējuši ārā.

Eihmane arī raksta, ka Rebenoku divi uzbrucēji esot sākuši sist uzreiz, bet trešais sēdējis virsū Balandinam un pavēlējis nebļaut. Viņa arī norāda, ka cietušā traumas salīdzinoši ir niecīgas. Uzbrucēji arī, kā raksta Eihmane, esot piedraudējuši, ka atgriezīsies un nogalinās, ja tas parādīsies medijos.

Kas šobrīd ir zināms

 • Naktī uz svētdienu, 20. septembri, savās mājās Langstiņos tiek nogalināts zvērināts advokāts Pāvels Rebenoks.
 • Svētdienas rītā viņa kolēģis un jurists Mārtiņš Krieķis apstiprina informāciju un paziņo, ka izsludina 20 000 eiro par slepkavu atrašanu. Viņaprāt, notikusi pasūtījuma slepkavība.
 • Policija apstiprina, ka advokāts ir noslepkavots un uzsāk kriminālprocesu par slepkavību, ja tā ir saistīta ar laupīšanu (Krimināllikuma 117. pants), tomēr likumsargi izmeklē divas versijas: slepkavību, kas saistīta ar laupīšanu, kā arī otru – saistītu ar viņa profesionālo darbību.
 • Advokāta mājā strādā policija; likumsargi aptaujā apkārtnes iedzīvotājus.
 • Krieķis atklāj, ka sestdienas vakarā Rebenoks viesojies pie viņa un vēlu naktī devies mājās.
 • Atklājas, ka uzbrukuma brīdī viņš nebija viens – cietis ir arī viņa draugs un biznesa partneris Ingus Balandins. Policijas informācija medijiem ir visai skopa, taču Krieķis norāda, ka Balandinam nodarīti smagi miesas bojājumi.
 • Iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens intervijās medijiem paziņo – neizskatās, ka Rebenoka noslepkavošanai būtu pasūtījuma raksturs, tomēr daudz ko no neoficiāli izskanējušā nekomentē, sakot, ka izmeklēšanas interesēs nedrīkst to darīt. 
 • Pirmdien, 21. septembrī, Valsts policija sasauc preses brīfingu, kurā paziņo, ka uzbrucēji bija trīs - ģērbušies melnās drēbēs un maskās, lietojuši cimdus.
 • Policija atklāj, ka Rebenokam uzbrukts mirklī, kad viņš bija mājās. Uzbrucēji iekļuva no sētas puses, atgrūžot vaļā durvis.
 • Advokāts sists ar rokām, kājām un terases dēļiem. Viens no dēļiem atrasts 200 metru attālumā no mājas, kas liecina, ka noziedznieki centās slēpt pēdas, nesot līdzi uzbrukumā pielietoto ieroci.
 • Rebenoka mājai nebija videonovērošanas un arī signalizāciju viņš slēdzis reti. Vien tad, kad devās prom uz ilgāku laiku, policijai pastāstīja otrs cietušais, kura vārdu likumsargi oficiāli neapstiprināja, tomēr pēc Krieķa teiktā ir zināms, ka tas ir Balandins.
 • Zināms, ka nolaupīta dārgu pulksteņu kolekcija un dārglietas, bet policija vēl precizē laupījuma sarakstu un apmērus. Seifs, pēc cietušā teiktā, nav paņemts.
 • Policija komentē arī ziņas par 2019. gadā Rebenokam izteiktajiem draudiem dzīvībai. Tas esot bijis kāds komentārs pie kāda raksta portālā. Likumsargi noskaidroja tā autoru un atklājās, ka tas ticis uzrakstīts "emociju uzplūdā". 

Citi šobrīd lasa

Nicas teroraktā visilgāk izdzīvojušā upura pēdējie vārdi: "Pasakiet maniem bērniem, ka es viņus mīlu" 1
Santas Zāmueles jaunais vīrs esot bankrotējis
Eksministra Rasnača dēls rāda pilsonisku drosmi
Skatīt visus komentārus

Герцогиня Меган подогрела слухи о своей второй беременности

МакКонахи рассказал о сексуальном напряжении между Питтом и Энистон