Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Ulbrokas vidusskolā vecāko klašu skolēni pusi mācību laika mācīsies attālināti
Ilustratīvs attēls. (Foto: LETA)

Ulbrokas vidusskolā vecāko klašu skolēni pusi mācību laika mācīsies attālināti 2

Sabiedrība
2020. gada 18. augustā 19:19 2020. gada 18. augustā 19:19
  Jauns.lv / LETA
Ulbrokas vidusskolā vecāko klašu skolēni pusi mācību laika mācīsies attālināti, liecina Stopiņu novada domes mājaslapā publicētā informācija.

Sākot mācību gadu, Ulbrokas vidusskolā plānots realizēt mācību procesa B modeli. Skolēnu, kuri mācās no 1. līdz 6.klasei, mācības notiks klātienē. Savukārt 7.-12.klašu skolēniem klātienē notiks 50% mācību procesa.

Lai to īstenotu, vienu nedēļu attālināti mācīsies 7.-9.klases, nākamo nedēļu attālināti mācīsies 8.kā arī 10.-12.klases un tamlīdzīgi.

Par izmaiņām mācību procesa organizācijā informācija vecākiem tiks sniegta pēc 20.augusta.

Pašvaldība lūdz to skolēnu, kuri izmanto skolas autobusu, vecākus laikus iegādāties bērniem daudzreiz lietojamas sejas maskas.

Jau ziņots, ka jaunajā mācību gadā mācību procesu organizēs klātienē izglītības iestādē, bet būs jāievēro virkne piesardzības prasību, tostarp jāorganizē izglītojamo plūsma, mazinot to krustošanos, kā arī nepieļaujot drūzmēšanos, atbalstot grozījumus noteikumos "Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai", lēma valdība.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) un Valsts izglītības satura centrs informējis, ka mācību organizēšana no nākamā mācību gada plānota trīs modeļos. Pašlaik uzskatāms, ka no 1.septembra mācības visās izglītības iestādēs Latvijā notiek klātienē un tas ir A modelis, ja epidemioloģiskā situācija ir līdzīga kā tagad.

Valdības atbalstītie grozījumi nosaka, ka arī šajā gadījumā, ja nepieciešams, izglītības procesu, atbilstoši izglītības iestādes dibinātāja lēmumam daļēji varēs īstenot attālināti, piemēram, to varēs darīt vienu dienu nedēļā, lai nodrošinātu distancēšanās iespēju, piemēram, koplietošanas telpu piepildījuma un izglītojamo plūsmas organizēšanas un kontroles nolūkā.

IZM norāda, ka šis nosacījums vispārējās izglītības iestādēs attiecināms tikai uz 7.-12.klasi, ņemot vērā izglītojamo vecumposmu un līdzdalību pašvadītā mācību procesā. Attiecīgi profesionālās izglītības iestādēs šāds risinājums iespējams visos kursos un grupās.

Vienlaikus, lai sekmīgi īstenotu mācību procesu, izglītības iestādes vadītājam būs jānosaka kārtību par mācību un pedagogu darba organizāciju, tai skaitā jānosaka komunikācijas kanāli ar izglītojamiem un viņu vecākiem.

Citi šobrīd lasa

Pandēmija piebeigusi lielāko bordeli pasaulē, kur ziedu laikos apkalpoja līdz 1000 klientu dienā
Pēdējā laikā smagi cietusī MMA cīkstone fotosesijā parāda ļoti daudz 1
"Paši cilvēkus zem tanka lika!" Krievijas TV ziņu sižets izvēršas par "spļāvienu sejā" Barikāžu dalībniekiem 31
Skatīt visus komentārus

Самая сексуальная спортсменка мира снялась в коротком топе с глубоким декольте

Галкин показал свою маму, на которую похожа его дочь Лиза