Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

"Esi vēl dzīva un vesela vai jau beigta?" Ticīga sirmgalve šokā par Lielvārdes mācītāja sūtītajām īsziņām 14

Sabiedrība
11. augustā 22:09 2020. gada 11. augustā 22:09
  Bez Tabu, TV3
Lielvārdes Svētā Krusta Paaugstināšanas Romas katoļu baznīcas mācītājs Andris Solims naski uzrauga, lai draudzes locekļi apmeklē dievkalpojumus, tomēr veids, kā viņš to dara, liek uzdot jautājumu, vai Dieva vārda sludinātājs nepārcenšas, ziņo TV3 raidījums "Bez Tabu".

Ar “Bez Tabu” sazinājušies Lielvārdes Svētā Krusta Paaugstināšanas Romas katoļu baznīcas draudzes locekļa, 80 gadus vecas seniores, tuvinieki. Sirmgalve Covid-19 pandēmijas laikā, bažījoties par infekcijas izplatību, izvēlējusies nedrūzmēties baros un neapmeklēt dievkalpojumus. 

Konstatējot, ka seniore nav ieradusies uz dievkalpojumu, draudzes mācītājs Andris Solims viņai nosūtījis īsziņu ar šādu tekstu: "Salve, pazudusī vuška! Esi vēl dzīva un vesela vai jau beigta? Vai atkal paliki par bailīgu žurku?"

Foto: Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma "Bez Tabu"

80 gadus vecā ticīgā ir sašutusi par šādu garīdznieka komunikācijas veidu. Viņa nu apsver domu, vai vispār vēl kādreiz doties uz draudzes dievkalpojumiem. Raidījumam atklāj, ka jau iepriekš Andris Solims esot aizvainojoši kritizējis draudzes locekļus, kuri Covid-19 pandēmijas laikā un pirms tās izlaiduši dievkalpojumus. Neizpratnē ir arī sirmgalves tuvinieki. 

"Viņai ir bail no tā Covid-19. Cilvēki tomēr ir gados. Veci cilvēki, protams, izsargājas no tā visa. Tur jau vēl vecākas tantes iet. Pat līdz 90 gadus vecas. Ja šādas īsziņas sūta… Mises laikā. Jāsākas misei, bet viņš nevada misi, bet raksta tādas īsziņas. Kas tas par mācītāju? Un ne pirmo reizi. Viņš ir vairākām tantēm sūtījis īsziņas. Ne tā, kā vajadzētu mācītājam sūtīt," "Bez Tabu" stāsta sirmgalves tuvinieks.

Foto: Ekrānuzņēmums no TV3 raidījuma "Bez Tabu"

Arī uz ielas sastaptie lielvārdieši raidījumam norāda, ka, viņuprāt, šādas īsziņas sūtīt nav korekti.

Mācītājmājā sastaptā persona pauda uzskatu, ka ar konkrēto īsziņas saturu mācītājs neesot vēlējies kādu aizvainot, bet gan, ņemot vērā humora izjūtu, tādējādi uzrunājis personu kā draugu. Tāpat sastaptā persona uzskata, ka šis neesot adekvāts iemesls sūdzībai. Draudzes locekle, kura īsziņu saņēma, gan norādīja, ka nav tik ļoti satuvinājusies ar mācītāju, lai ko šādu uzskatītu par normālu.

"Bez Tabu" izdevies sazvanīt arī pašu Solimu, tomēr mācītājs, uzzinājis, ka zvana žurnālists, sarunu nekavējoties pārtraucis.

Epidemiologi tikmēr uzteic seniores centienus sargāt savu veselību un atgādina, ka bīstamais koronavīruss aizvien uzglūn. Slimību profilakses un kontroles centra Infekcijas slimību uzraudzības un imunizācijas nodaļas vadītāja Elīna Dimiņa norāda, ka seniori virs 65 gadiem, virs 80 gadiem vēl jo vairāk, ir īpaši augsta riska grupa. "Šī grupa var mēģināt ievērot zelta baušļus attiecībā uz Covid-19 ierobežojumiem: ievērot distanci, apdomāt, kur ir un nav vērts doties," norāda Dimiņa.

Citi šobrīd lasa

VIDEO: Dobelē cilvēku simti izdejo virālo "Jerusalema" un izaicina citas Latvijas pilsētas 11
Krieķis: Rebenoku brutāli sita, salaužot žokli un galvaskausu; notikušais neliecina par laupīšanas uzbrukumu 14
Minimālā alga būs 500 eiro: pēc ilgstošām diskusijām vienojas par 2021.gada valsts budžeta un plānotās nodokļu reformas aprisēm 7
Skatīt visus komentārus

Знаки зодиака, которых ждет карьерный успех в конце 2020 года

Принцесса Евгения молчит о беременности, но прикрывает растущий живот сумкой