Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Nezināmi maskās tērpti prokrieviskie huligāni pirmdien sagraizīja un izpostīja izstādes „Maidana cilvēki” ekspozīciju pašā Rīgas centrā, Brīvības bulvārī – iepretim valdības ēkai.

Prokrieviskie huligāni plosās pie Ministru kabineta un izposta izstādi "Maidana cilvēki". VIDEO

112
2015. gada 6. oktobrī 14:07 2015. gada 6. oktobrī 14:07
 
Maskās tērpti prokrieviskie huligāni pirmdien gaišā dienas laikā ālējušies Brīvības bulvārī iepretim Ministru kabinetam un izpostījuši izstādes „Maidana cilvēki” ekspozīciju. Zaudējumi tiek lēsti ap 30 000 eiro. Policija uzsākusi kriminālprocesu.

Šokējošā ālēšanās radījusi satraukumu ne tikai tādēļ, ka nodarīti desmitiem tūkstošu eiro lieli zaudējumi, bet arī tāpēc, ka tā notikusi pašā galvaspilsētas centrā – tieši pretī valdības namam.

Valsts policijas preses pārstāvis Toms Sadovskis Kasjauns.lv teica, ka posta darbi paveikti apmēram 40 sekundēs un policisti vienkārši nav paspējuši notvert vandaļus. Sadovskis uzskata, ka šai gadījumā nav pamata vainot policistus, jo pie katra objekta taču nevar nolikt pa policistam.

Tikmēr paši huligāni lepojas ar savām izdarībām un viņi tās ne tikai uzņēmuši video, bet arī publicējuši internetā. Videomateriālā redzams, ka krieviski runājoši cilvēki ņirgājas un iznīcina izstādes ekspozīciju. Viņi ir agresīvi noskaņoti, lamājās, ņirgājas un uzslietos izstādes objektus iznīcina ar acīmredzamu prieku, tos sabradājot un sagraizot. Piemēram, viens no jauniešiem norauj Maidana protesta kustības grupējuma – „Labējais sektors” – karogu un ar nazi to sagriež.

Policijā par šo faktu sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 231. panta par huligānismu. Par to var sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem, īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

Izstādes organizatori neslēpj skumjas un sašutumu par notikušo. Kā pastāstījis izstādes rīkotāju pārstāvis Sergejs Aleksejevs, fotomākslinieka Sergeja Meļņikova jeb MFF izstādei „Maidana cilvēki” nodarītie bojājumi esot diezgan nopietni - ir sabojāti četri darbi un arīdzan konstrukcijas – un zaudējumi tiek lēsti 25 000 - 30 000 eiro apmērā.

Izstādes oficiālā atklāšana bija paredzēta 6. oktobrī. Izstāde ir brīvdabas projekts, kura ietvaros uz Brīvības bulvāra Rīgā bija plānots izvietot saliekamas metāla konstrukcijas ar lielformāta fotogrāfijām. Izstādes organizatori iepriekš stāstīja, ka izstāde ceļos pa Eiropas galvaspilsētām, kā arī pa lielajām ASV un Kanādas pilsētām, tālāk maršrutā ieplānotas Japānas pilsētās, Austrālija un Singapūra. Pirms Rīgas izstāde bijusi apskatāma Kijevā un Čīles galvaspilsētā Santjago.

Izstādes „Maidana cilvēki” montāža tika uzsākta 1. oktobrī, un, lai tā notiktu, tika piesaistīta brīvprātīgo palīdzība.

Prokrieviskie huligāni maskās nesodīti plosās Rīgas centrā
Elmārs Barkāns/Foto: ekrānuzņēmums no video

Citi šobrīd lasa

TEKSTA TIEŠRAIDE. Krievijas iebrukums Ukrainā; vairāk nekā mēnesi pēc Lisičanskas ieņemšanas, krievi spējuši pavirzīties tikai 10 kilometrus uz priekšu 9
Divas mūzikas leģendas: Madonna un Bejonsa kopā piedalījušās provokatīvā fotosesijā
Ar jaunu vīrusu Ķīnā inficējušies vismaz 35 cilvēki 5
Pievienot komentāru