Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pēdējās dienās fiksē ievērojamu skaitu ātrumpārkāpēju, tostarp Saldus novadā traucas pat ar 187 kilometriem stundā
unsplash.com

Pēdējās dienās fiksē ievērojamu skaitu ātrumpārkāpēju, tostarp Saldus novadā traucas pat ar 187 kilometriem stundā

Sabiedrība
29. jūlijā 16:45 2020. gada 29. jūlijā 16:45
  Jauns.lv
Laika posmā no 24. līdz 28.jūlijam policija Kurzemē apturējusi 165 ātrumpārkāpējus. Daži no ātrumpārkāpējiem izcēlušies uz pārējo fona, piemēram, pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu apdzīvotā vietā par 66 kilometriem stundā, kā arī ārpus apdzīvotas vietas, pārvietojoties ar divas reizes lielāku ātrumu, nekā atļauts – 187 kilometriem stundā, par ko saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu ir paredzēts tiesību izmantošanas aizliegums uz noteiktu laiku.

25.jūlijā Talsu novadā, Lībagu pagastā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja transportlīdzekli “BMW”, kura vadītājs vietā, kur atļauts pārvietoties ar 90 kilometriem stundā, pārvietojās ar 147 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 57 kilometriem stundā.

26.jūlijā Talsu novadā, Valdgales pagastā pa ceļu Talsi-Dundaga-Mazirbe tika apturēts transportlīdzeklis “Volkswagen”, kura vadītājs vietā, kur, saskaņā ar ceļa zīmi "Maksimālā ātruma ierobežojums" atļauts pārvietoties ar 70 kilometriem stundā, pārvietojās ar 124 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 54 kilometriem stundā. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 51 kilometra stundā līdz 60 kilometriem stundā, transportlīdzekļa vadītājam piemēro naudas sodu no 240 līdz 320 eiro apmērā un tiesību izmantošanas aizliegumu uz 3 mēnešiem.

26.jūlijā Liepājā, Lībiešu ielā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas apturēja automašīnu “BMW”, kuras vadītāja vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 50 kilometri stundā, pārvietojās ar 116 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 66 kilometriem stundā. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, ja tas izdarīts vietā, kura apzīmēta ar ceļa zīmi "Apdzīvotas vietas sākums" vai ar ceļa zīmi "Dzīvojamā zona", piemēro naudas sodu transportlīdzekļa vadītājam no 540 – 680 eiro un piemēro tiesību izmantošanas aizliegumu uz 12 mēnešiem.

28.jūlijā Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes Satiksmes uzraudzības rotas amatpersonas Saldus novadā, Novadnieku pagastā uz autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere apturēja automašīnu “BMW”, kuras vadītājs vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, pārvietojās ar 187 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 97 kilometriem stundā. Turpat, uz autoceļa Butnāri-Saldus-Ezere tika apturēta automašīna “Mercedes-Benz”, kuras vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, pārvietojās ar 182 kilometriem stundā, tādējādi pārsniedzot atļauto braukšanas ātrumu par 92 kilometriem stundā. Saskaņā ar Ceļu satiksmes likumu, par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu vairāk par 60 kilometriem stundā, transportlīdzekļu vadītājiem piemēro naudas sodu no 360 līdz 480 eiro un tiesību izmantošanas aizliegumu uz 6 mēnešiem.

Valsts policija aicina vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes noteikumu prasību neievērošana apdraud ne tikai paša transportlīdzekļa vadītāja, bet arī citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.

Citi šobrīd lasa

Kādēļ Latvijā saslimst mazāk nekā Lietuvā? 4
Soctīklos redzot salasīto sēņu apjomus, mediķus māc bažas; parādās bīstama tendence 1
FOTO: ļaudis ierodas uz "Sinfonietta Rīga" sezonas atklāšanas koncertu
Pievienot komentāru

"Удали это немедленно": Ким Кардашьян показала, как ее сестры выглядели до пластики

Полуобнаженная внучка Софии Ротару похвасталась​ новой квартирой на Манхэттене