Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Pixabay.com

Nonāvējuši ugunsgrēkā cietušu sešgadnieku - celtniecības vagoniņā Rīgā dzīvojošus vecākus apsūdz dēla nāvē

112
1. jūlijā 11:49 2020. gada 1. jūlijā 11:49
  Jauns.lv / LETA
Prokuratūra nodevusi tiesai krimināllietu, kurā celtniecības vagoniņā dzīvojoši vecāki apsūdzēti par vardarbību pret bērniem un sešus gadus vecā dēla nāvi.

Saskaņā ar apsūdzību abi vecāki ilgstošā laika periodā no 2017.gada novembra līdz 2020.gada janvārim vardarbīgi un cietsirdīgi apgājās ar saviem bērniem - sita un grūstīja viņus, kā arī nevērīgi izturējās pret viņiem, informē prokuratūras preses sekretāre Laura Majevska.

Tāpat bērniem netika nodrošināta pienācīgi medicīniskā aprūpe un vecumam atbilstoša vide.

Ģimene dzīvoja celtniecības vagoniņā Rīgā. Naktī uz 2020.gada 25.janvāri vagoniņā izcēlās ugunsgrēks, un sešus gadus vecais zēns guva dzīvībai bīstamus apdegumus. Taču bērna vecāki neveica nekādas mērķtiecīgās darbības, lai sniegtu bērnam palīdzību, kas bija nepieciešama, lai novērstu dzīvībai un veselībai draudošās briesmas, noskaidrojusi prokuratūra.

Bērna tēvs apzināti lietoja paša iegādātos medikamentus, nodarot bērnam vēl lielākas ciešanas un sāpes. 28.janvārī iestājās bērna nāve.

Savukārt mazgadīgā meita redzēja brāļa ciešanas un tas atstāja negatīvu ietekmi uz viņas psihoemocionālo stāvokli, radīja morālo kaitējumu, emocionālas ciešanas un psihoemocionālu traumu, uzskata prokuratūra.

Vīrietis arī apsūdzēts par to, ka savam brālim izteica draudus noslepkavot.

Bērnu tēvs apsūdzēts pēc četriem Krimināllikuma pantiem - par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, par atstāšanu bez palīdzības, nonāvēšanu aiz neuzmanības, kā arī draudiem izdarīt slepkavību.

Bērnu māte apsūdzēta pēc trīs Krimināllikuma pantiem - par cietsirdību un vardarbību pret nepilngadīgo, atstāšanu bez palīdzības un nonāvēšanu aiz neuzmanības.

Lieta nodota izskatīšanai Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Citi šobrīd lasa

FOTO: pasaules seksīgākā sportiste pēc šīs sezonas pirmajām sacensībām atkal valdzina savus fanus 1
Pazudušais Seulas mērs atrasts miris 2
Spraigā ceturtdiena: vienu "lēcēju" izglābj garāmgājējs, bet otrs jau ielēcis Daugavā 5

Петиция с требованием запретить польскую эротику «365 дней» набрала больше 70 тысяч подписей

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь