foto: Evija Trifanova/LETA
FKTK pievienojot Latvijas Bankai, darbu varētu zaudēt apmēram 30 cilvēku
"Esam secinājuši, ka jau no trešā gada finansiālais ietaupījums varētu būt ap 1,6 miljoniem eiro," pauda Purgaile.
Sabiedrība
2020. gada 28. maijs, 09:12

FKTK pievienojot Latvijas Bankai, darbu varētu zaudēt apmēram 30 cilvēku

Jauns.lv / LETA

Finanšu un kapitāla tirgus komisiju (FKTK) pievienojot Latvijas Bankai, darbu varētu zaudēt apmēram 30 cilvēku, ceturtdien intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam "Rīta Panorāma" sacīja FKTK priekšsēdētāja Santa Purgaile.

Pēc viņas teiktā, analizējot iespējamo FKTK pievienošanu Latvijas Bankai, secināts, lai gan riski pastāv, ieguvumu no šāda lēmuma būtu vairāk. "Šī apvienošanās ir jēgpilna un riski ir vadāmi," teica Purgaile.

Tostarp FKTK vadītāja starp lielākajiem ieguvumiem no institūciju apvienošanas minēja darbības efektivitātes uzlabošanu. "Ar kopējiem resursiem mēs varam efektīvāk vērot un reaģēt uz dažādām krīzes situācijām, veicināt finansiālo stabilitāti, mēs noteikti varam vairāk domāt par finanšu un kapitāla tirgus attīstību," sacīja Purgaile.

Tāpat starp ieguvumiem viņa atzīmēja administratīvo resursu ietaupījumu - cilvēkresursu un arī materiāli tehnisko resursu ietaupījumu.

"Esam secinājuši, ka jau no trešā gada finansiālais ietaupījums varētu būt ap 1,6 miljoniem eiro," pauda Purgaile.

Vienlaikus FKTK vadītāja atzīmēja, ka darbinieku atlaišana nav primārais mērķis apvienošanās kontekstā, taču, pēc sākotnējām aplēsēm, pēc FKTK pievienošanas Latvijas Bankai darbu varētu zaudēt apmēram 30 cilvēku.

Pēc Purgailes minētā, cilvēkresursu ietaupījums varētu būt atbalsta funkcijās.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets otrdien, 26.maijā, pauda konceptuālu atbalstu FKTK pievienošanai Latvijas Bankai. Paredzams, ka apvienotā Latvijas Banka darbu sāks 2022. vai 2023.gadā.

FKTK darbību sāka 2001.gada 1.jūlijā, pārņemot no Latvijas Bankas kredītiestāžu uzraudzību, kā arī Apdrošināšanas uzraudzības inspekcijas, Vērtspapīru tirgus komisijas un Noguldījumu garantiju fonda pārvaldes funkcijas.