Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

Brīvprātīgie piedāvā bez maksas piegādāt pārtiku tiem, kuri paši šobrīd uz veikalu nevar tikt 1

Sabiedrība
23. martā 21:01 2020. gada 23. martā 21:01
  Jauns.lv / LETA
Izveidots brīvprātīgo palīdzības tīkls pārtikas piegādēm risku grupām un cilvēkiem pašizolācijā vai karantīnā, informēja biedrībā "Paliec mājās".

No 17.marta līdz 20.martam Latvijā norisinājās virtuālais hakatons "HackForce", kura mērķis bija meklēt risinājumus koronavīrusa krīzes radītajiem izaicinājumiem. Starp uzvarētājiem ir arī kustība #paliecmājās - brīvprātīgo tīkls, kas bez maksas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi tiem, kas ir riska grupā vai atrodas mājās karantīnā. 

Saņemt #paliecmājās palīdzību var jebkurš, zvanot pa tālruni 25661991 vai apmeklējot mājaslapu "www.paliec-majas.lv", informēja biedrībā.

Kopš Latvijā izsludināts ārkārtējais stāvoklis, pašizolācijā un karantīnā atrodas tūkstošiem iedzīvotāju. Īpaši svarīga pašizolācija ir vecāka gada gājuma cilvēkiem, kā arī tiem, kam ir hroniskas saslimšanas. Tāpat palīdzība nepieciešama cilvēki, kam pēc atgriešanās no ārzemēm obligāti nepieciešams uzturēties 14 dienu pašizolācijā, bet nav pieejams tuvinieku atbalsts, uzsvēra biedrības pārstāvji. 

Lai palīdzētu šiem cilvēkiem un reizē arī pasargātu citus iedzīvotājus no iespējamās inficēšanās ar Covid-19, #paliecmājās piedāvā brīvprātīgo palīdzību pārtikas produktu un sadzīves preču sagādē, kā arī mājdzīvnieku izvešanā pastaigās un emocionālā atbalsta sniegšanā. 

#paliecmājās īpaši aicina pieteikt palīdzību tos, kas nelieto digitālās tehnoloģijas un atrodas Covid-19 riska grupā, zvanot pa tālruni 25661991. Tāpat arī kaimiņi, aprūpētāji un sociālie darbinieki ir aicināti mudināt līdzcilvēkus zvanīt un pieteikt palīdzību, rosināja biedrības pārstāvji.

Lai nodrošinātu pēc iespējas lielāku palīdzības apjomu, #paliecmājās aicina pieteikties brīvprātīgos, kas vēlas palīdzēt ar pārtikas un citu preču piegādi un citām ikdienas vajadzībām, piesakot savu dalību kustības mājaslapā "www.paliec-majas.lv" vai "Facebook" grupā. Pieteikties var ikviens iedzīvotājs neatkarīgi no atrašanās vietas, kam nav konstatēts Covid-19, kas pēdējo 14 dienu laikā nav bijis ārzemēs, kā arī nav bijis kontaktā ar iespējamu Covid-19 slimnieku. 

Kustības mājaslapa pieejama latviešu valodā, un patlaban tiek veikta tās izstrāde arī citās valodās, taču zvani gan latviešu, gan krievu un angļu valodā tiek pieņemti jau tagad, skaidroja biedrībā.

Kustība #paliecmājās ir valsts, pašvaldību un Latvijas uzņēmumu atbalstīts projekts, kas darbojas sabiedrības labā, tāpēc preču piegāde ir bez maksas, un par samaksu par precēm individuāli jāvienojas ar brīvprātīgo, kas sniedz palīdzību. 

#paliecmājās projekts tika ierindots starp pieciem labākajiem "HackForce" hakatonā, saņemot atbalstu no Latvijas investīciju un attīstības aģentūras, Ekonomikas ministrijas un uzņēmumiem "Latvijas Mobilais telefons", "Swedbank", "Ubiquity", "TechHub Riga", "Microsoft" un "Ogilvy". Projekta partneri ir Sonido zvanu centrs, Latvijas Samariešu apvienība, "Paēdušai Latvijai" un "Mobilly". 

Citi šobrīd lasa

Dženifera Anistone atklāj patiesos iemeslus, kāpēc izjukusi laulība ar Bredu Pitu
"Es negribu mirt," 31 gadu veca sieviete pirms nāves asarām acīs sniedz godīgu interviju 2
Pazudušais Seulas mērs atrasts miris 1
Tēmas: Koronavīruss
Pievienot komentāru

Петиция с требованием запретить польскую эротику «365 дней» набрала больше 70 тысяч подписей

Еще не конец: тяжелобольная Заворотнюк продолжает бороться за жизнь