foto: LETA
KM priekšlikumus mediju atbalsta pasākumiem virzīs izskatīšanai 24.marta valdības sēdē
Kultūras ministrs Nauris Puntulis.
Sabiedrība
2020. gada 20. marts, 13:23

KM priekšlikumus mediju atbalsta pasākumiem virzīs izskatīšanai 24.marta valdības sēdē

Jauns.lv

Kultūras ministrija (KM) ciešās konsultācijās ar Mediju politikas konsultatīvo padomi strādā pie atbalsta pasākumiem nozarei, lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai ārkārtējās situācijas laikā. KM priekšlikumus par nepieciešamajiem atbalsta mehānismiem medijiem izskatīšanai valdībā virzīs tuvākajā - 24.marta - sēdē, jauns.lv informēja Kultūras ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

"Apzinām visas iespējas, lai pārdalītu vai pārorientētu finansējumu esošā budžeta ietvaros, kā arī piesaistītu papildu finansējumu, ņemot vērā ārkārtas stāvokli un īpašo situāciju mediju nozarē," akcentē kultūras ministrs Nauris Puntulis, papildinot, ka konsultācijās par nepieciešamajiem atbalsta pasākumiem un tā sadales kritērijiem tiek iesaistītas arī mediju nozares asociācijas un akadēmiskās vides pārstāvji.

KM Mediju politikas konsultatīvās padome izveidota ar kultūras ministra 2020.gada 12.marta rīkojumu. Padomes priekšsēdētāja ir KM valsts sekretāres vietniece starptautisko lietu, integrācijas un mediju jautājumos Zane Vāgnere, padomes locekļi - Baltijas Mediju izcilības centra izpilddirektore Gunta Sloga, Latvijas Žurnālistu asociācijas valdes priekšsēdētāja Arta Ģiga, Rīgas Stradiņa universitātes Komunikācijas fakultātes dekāne Anda Rožukalne, Latvijas Radio valdes locekle programmu attīstības jautājumos Sanita Dika - Bokmeldere, Latvijas Reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja Baiba Liepiņa, biedrības "Par legālu saturu" izpilddirektore Dace Kotzeva, Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētāja vietniece Aurēlija Ieva - Druviete, Latvijas Televīzijas ziņu un informatīvo raidījumu satura redaktore Vikija Valdmane - Rozenberga, Latvijas Raidorganizāciju asociācijas izpilddirektors Andris Ķēniņš, Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes Komunikācijas studiju nodaļas docente Līva Brice, Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas valdes loceklis Toms Meisītis, Latvijas Preses izdevēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Guntars Kļavinskis, Vidzemes Augstskolas Sabiedrības zinātņu fakultātes dekāne Agnese Dāvidsone, Rīgas Ekonomikas augstskolas Mediju studiju centra vadītāja Sabīne Sīle Eglīte, Latvijas Žurnālistu savienības valdes loceklis Imants Liepiņš, Latvijas Darba devēju konfederācijas pārstāve Ilze Pelša.

Konsultatīvā padome lēmumus pieņem ar vienkāršu balsu vairākumu, balsīm sadaloties vienādi, izšķirošā ir padomes priekšsēdētāja balss. Padomes lēmumiem ir ieteikuma raksturs.

Padomes locekļu darbs netiek apmaksāts; konsultatīvās padomes sastāvs apstiprināts uz 3 gadiem. Mediju politikas konsultatīvās padomes sekretariāta funkciju veic KM Mediju politikas nodaļa.

KM Mediju politikas konsultatīvā padome izveidota, lai koordinēti risinātu jautājumus, kas saistīti ar mediju politikas veidošanu un īstenošanu, un sekmētu valsts institūciju un nozares profesionāļu sadarbību stratēģiskos jautājumos, kas saistīti ar mediju vides attīstību un ilgtspēju Latvijā.