Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Valsts prezidents Egils Levits. (Foto: LETA)

Levits: Latvija vēlas redzēt vienotu kontroles sistēmu cīņai ar naudas atmazgāšanu 41

Ziņas
7. martā 00:10 2020. gada 7. martā 00:10
  Jauns.lv / LETA
Latvija vēlas redzēt vienotu kontroles sistēmu Baltijas un Ziemeļeiropas valstīs cīņai ar naudas atmazgāšanu un starptautiskā terorisma finansēšanu, tiekoties ar "Swedbank" grupas prezidentu Jenu Henriksonu, sacīja Latvijas prezidents Egils Levits.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, prezidenta un Henriksona tikšanās laikā tikšanās laikā abas puses pārrunāja Latvijas un tās finanšu sektora paveikto cīņā ar finanšu noziegumiem, tālākos soļus šajā jomā, kā arī pievērsās mājokļu kreditēšanas jautājumiem un banku digitalizācijas izaicinājumiem sabiedrībai.

Valsts prezidents uzsvēra līdzšinējos Latvijas panākumus cīņā ar finanšu noziegumiem, kā arī informēja par turpmāko darbu, lai Latvijas finanšu sistēma netiktu izmantota starptautisku noziegumu veikšanai. Jau tagad Latvijas atbildīgās iestādes, sadarbojoties ar finanšu sektoru, izstrādā rokasgrāmatu, kas būs atvieglojums Latvijas banku sektoram, piemērojot jaunās vadlīnijas cīņā ar finanšu noziegumiem.

Runājot par tuvāko reģionu, Latvija vēlētos redzēt vienotu kontroles sistēmu un pieeju Baltijas un Ziemeļeiropas valstīs cīņai ar naudas atmazgāšanu un starptautiskā terorisma finansēšanu, uzsvēra Levits.

Tikšanās laikā valsts pirmā amatpersona interesējās par "Swedbank" attīstības vīziju gan uzņēmējdarbības attīstības atbalstam, gan arī par finansējuma pieejamību reģionos. Īpašu uzmanību Levits pievērsa mājokļu kreditēšanas jautājumam, it īpaši reģionos.

Prezidents uzsvēra, ka Latvijai tāpat prioritāri svarīga ir cilvēku reemigrācija atpakaļ uz dzimteni, un viens no izaicinājumiem, ar ko saskaras reemigrējušie, ir mājokļa finansēšana. Levits interesējās par bankas iespējām sniegt piedāvājumu mājokļa finansējumam, ja arī šo cilvēku kredītvēsture Latvijā ir īsa.

Tikšanās noslēgumā Valsts prezidents un Henriksons pārrunāja banku digitalizācijas un digitālās plaisas izaicinājumus. Valsts prezidents akcentēja, ka, lai arī ir izprotama banku vēlme padarīt efektīvāku savu darbību ar digitāliem rīkiem, ir jāņem vērā sabiedrības intereses, lai banku pakalpojumi būtu pieejami vienlīdzīgā kvalitātē, neatkarīgi no vecuma un dzīves vietas atšķirībām.

"Swedbank" no savas puses informēja par aktivitātēm un plāniem finanšu pratības izglītības veicināšanā un bankas pakalpojumu pieejamību reģionos.

Citi šobrīd lasa

FOTO: “Ieeja tikai personālam” – kas atrodas aiz šīm durvīm “Maxima” veikalos?
Latvijā strauji izplatās invazīvais Spānijas kailgliemezis 5
Māte Bolderājā brīdina par neadekvātu sievieti, kura uz ielas centusies fiziski ietekmēt viņas divgadīgo meitu 2
Skatīt visus komentārus

«Пришлось просить»: Гарри и Меган расплачиваются с долгами при помощи принца Чарльза

«Ну да, похоронили меня в очередной раз»»: Моисеев рассказал, как и на что живет после двух инсультов