Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Doņeckas un Luhanskas apgabalos Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Elmārs Pļaviņš (priekšplānā) ar ukraiņu karavīriem. (Foto: Ekrānuzņēmums)

Nacionālie bruņotie spēki Ukrainā nogādās jau četrsimto tonnu humānās palīdzības 7

Sabiedrība
28. februārī 10:53 2020. gada 28. februārī 10:53
  Jauns.lv
Šonedēļ Nacionālo bruņoto spēku karavīri un virskapelāns Elmārs Pļaviņš dosies uz Ukrainu, tās bruņoto spēku karavīriem, viņu ģimenēm un Austrumukrainā cietušajiem civiliedzīvotājiem nogādājot jau četrsimto tonnu humānās palīdzības jeb deviņpadsmito labdarības sūtījumu, pavēstīja AM Militāri publisko attiecību departamenta Preses nodaļas vecākā referente Vita Briže.

Šoreiz Ukrainā tiks nogādāts Latvijas iedzīvotāju, draudžu un uzņēmēju, kā arī Zviedrijas nevalstisko organizāciju ziedotais apģērbs, apavi un medicīnas preces.

Labdarības sūtījumu Latvijas aizsardzības nozares pārstāvji nodos Ukrainas labdarības organizācijai "Šķirsts", kas to nogādās Ukrainas bruņoto spēku karavīriem, viņu tuviniekiem un civiliedzīvotājiem, kuri cietuši no karadarbības Austrumukrainā.

Doņeckas un Luhanskas apgabalos Nacionālo bruņoto spēku virskapelāns Pļaviņš arī vadīs profesionālās apmācības semināru Ukrainas bruņoto spēku kapelāniem un lekcijas karavīriem, sniedzot garīgu atbalstu.

Latvijas aizsardzības nozare jau septīto gadu sniedz atbalstu militārā konflikta rezultātā cietušajiem Ukrainas karavīriem un viņu ģimenēm.

Kopš 2014.gada vasaras Ukrainas bruņoto spēku un Ukrainas Nacionālās gvardes karavīru bērni saņem sūtījumus, uzsākot skolas gaitas, kā arī dāvanas Ziemassvētkos, uz Ukrainu nosūtītas vairākas kravas ar humāno palīdzību.

Kopš 2017.gada humānās palīdzības kravas nogādātas tieši Doņeckas apgabalā, kur palīdzība gan karavīriem, gan civiliedzīvotājiem nepieciešama visvairāk, un to kopējais apjoms jau sasniedz četrsimt tonnas.

Aizsardzības nozare humānās palīdzības sūtījumus Ukrainā nogādā sadarbībā ar Ārlietu ministriju.

Nacionālo bruņoto spēku Kapelānu dienests regulāri sadarbojas ar Ukrainas armijas atbildīgajām struktūrvienībām, lai sniegtu atbalstu Ukrainas karavīriem un civiliedzīvotājiem.

Citi šobrīd lasa

Kad pandēmija beigsies, pasaule būs citādāka. Kāda? Prognozes izsaka ekonomisti un eksperti 25
Aizputes novadā pasažieru vilcienā uz pārbrauktuves ietriecies kravas auto; vilciens uzcelts atpakaļ uz sliedēm 25
Latvijā miris vēl viens Covid-19 slimnieks - viens no "Zilā krusta" klientiem 27
Tēmas: Ukraina
Skatīt visus komentārus

Проклятие клана продолжается? Еще одна внучка Роберта Кеннеди и ее сын трагически погибли

«Мне было очень приятно»: Анастасия Заворотнюк ответила впервые за время болезни