Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Aprūpes centrā "Kalkūni" iepriekš sodīts jaunietis seksuāli uzmācies nepilngadīgai klientei ar garīgās attīstības traucējumiem
Daugavpils novada Valsts sociālās aprūpes centra "Latgale" filiāle "Kalkūni". (Foto: LETA)

Aprūpes centrā "Kalkūni" iepriekš sodīts jaunietis seksuāli uzmācies nepilngadīgai klientei ar garīgās attīstības traucējumiem 5

Ziņas
24. janvārī 21:50 2020. gada 24. janvārī 21:50
  Jauns.lv / LETA
Sociālās aprūpes centrā "Kalkūni" pērn vasarā kāds iepriekš sodīts jaunietis, kurš arī bijis aprūpes centra klients, seksuāli uzmācies nepilngadīgai klientei ar garīgās attīstības traucējumiem, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Panorāma".

Saskaņā ar raidījumā vēstīto, pērn Jāņos 14 gadus vecajai klientei seksuāli uzmācies cits "Kalkūnu" iemītnieks, kurš tiek raksturots kā agresīvs, un par dažādiem pārkāpumiem viņš ticis sodīts jau iepriekš.

Kāda darbiniece seksuāla rakstura uzbrukumā pusaudzi un nepilngadīgo meiteni pieķēra vienā no aprūpes centra nojumēm. Vēlāk izrādījies, ka jaunietis varētu būt uzmācies arī citām centra klientēm, vēstīja "Panorāma".

Aprūpes centra vadītāja Skaidrīte Kursīte raidījumam atklāja, ka 23.jūnija pastaigas laikā pamanīts, ka meitene pastaigājas ar leļļu ratiņiem un pēkšņi viņa vairs nav manāma. "Sociālā aprūpētāja sāka meklēt un uzreiz parkā viņus atrada. Tas notika ļoti ātri un, var teikt, ka noziegums tika novērsts. Viss sākās ar to, ka viņš viņai čamdīja krūtis, tad mēģināja, (..) spieda muti ciet," stāstīja Kursīte.

Raidījumam zināms, ka varmākam tagad ir pilni 18 gadi, taču tobrīd cietusī un pāridarītājs bijuši nepilngadīgi. Tas nozīmē, ka bez darbiniekiem viņi nedrīkstēja pārvietoties nedz iekštelpās, nedz āra teritorijā. 

Aprūpes centra vadītāja norādīja, ka klienti tagad gan var justies droši, taču varmācīgais vīrietis ar tiesas lēmumu ir atbrīvots no apcietinājuma un dzīvo vienā ēkā ar savu upuri. Vīrietis tiek pastiprināti novērots, apgalvoja Kursīte. 

Saistībā ar notikušo ir sākts kriminālprocess, kad tuvākajā laikā tiks nodota tiesai.

Saistītās ziņas

Reirs atliek sociālās aprūpes centra "Kalkūni" slēgšanu
Ierosināts kriminālprocess pret aprūpes centru "Kalkūni"
Panākta konceptuāla vienošanās par filiāles "Kalkūni" tālāku attīstību

"Prokurora ieskatā pierādījumi ir pietiekami, lai šo personu arī vēlāk tiesa atzītu par vainīgu. Ir saņemtas nepieciešamās liecības un veiktas ekspertīzes, un, prokurora ieskatā, lieta varētu drīzumā nonākt tiesā," raidījumam pastāstīja prokuratūras pārstāve Laura Majevska. 

Savukārt Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Lāsma Kursīte "Panorāmai" skaidroja, ka vardarbīgais vīrietis ir bijis rīcībspējīgs, kas nozīmē, ka viņš saprata, ko dara.

Par nodarīto viņam draud līdz pat 15 gadu ilgs cietumsods par cietušā bezpalīdzības stāvokļa izmantošanu.

Aģentūras LETA arhīvs liecina, ka "Kalkūni" jau iepriekš ir nonākuši sabiedrības redzeslokā, piemēram, 2012.gadā tika ierosināts kriminālprocess saistībā ar vairāku aprūpes centra iemītnieku nāvi.

Citi šobrīd lasa

Drāma Igaunijā: autobusa pasažiere izglābj 30 cilvēku dzīvības 3
Jānis Timma apprecējis savu mīļoto Annu Sedokovu 8
Kristaps Valters saderinājies ar savu mīļoto Lāsmu 1
Skatīt visus komentārus

"У меня появился новый вид комментаторов-хейтеров": Седокова ответила на критику свадьбы с Тиммой

Подруга Легкоступовой о ее смерти: "Боже, как же Валечка мучилась!"