Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
LETA

No šodienas brauciens vilcienos un autobusos maksā dārgāk 7

Sabiedrība
15. janvārī 08:10 2020. gada 15. janvārī 08:10
  Jauns.lv / LETA
No šodienas pieaugs biļešu cenas vilcienos un reģionālo maršrutu autobusos, pavēstīja Autotransporta direkcijas pārstāve Zane Plone.

Autobusu biļetes cenas pieaugs par 0,1 eiro. Savukārt reģionālās nozīmes maršrutu tīklā pa dzelzceļu biļetes cena pieaugs par 0,1 eiro, ja braukšanas maksa pašreiz nepārsniedz 1,90 eiro, un 0,2 eiro, ja braukšanas maksa pašreiz ir virs 1,90 eiro.

Vienlaikus līdz 10% tiks palielināta atlaide elektroniski iegādātajām biļetēm tiem pasažieriem, kuru vienreizējās biļetes cena pārsniegs 2,10 eiro. E-biļešu atlaide tiek piemērota arī biļetēm, kurām jau ir citas atlaides, tai skaitā "3+" ģimenes biļetei ar 50% vai 90% atlaidi, biļetei turp un atpakaļ un bagāžas biļetei turp un atpakaļ. 

Plone norādīja, ka pēdējo gadu laikā ir pieaugušas ar sabiedriskā transporta nodrošināšanu saistītās izmaksas un līdz ar to arī nepieciešamais valsts budžeta finansējums, taču reģionālo maršrutu tarifi nav auguši kopš 2012.gada un tie neatbilst reālajai tirgus situācijai. 

Viņa skaidroja, ka pasažieru pārvadājumu ar autobusiem izmaksas šajā laika posmā ir pieaugušas par aptuveni 14%, bet ar vilcieniem - par 30%. 2012.gadā ieņēmumi no biļetēm spēja nosegt 57% no pārvadātāju izmaksām, savukārt pērn ieņēmumi no biļetēm veidoja 46%. "Tas nozīmē, ka patlaban vairāk nekā pusi no visām izmaksām, kas rodas, nodrošinot sabiedriskā transporta pakalpojumus reģionālajos maršrutos, sedz valsts," uzsvēra Plone.

Savukārt Autotransporta direkcijas valdes priekšsēdētājs Kristiāns Godiņš atzīmēja, ka pēdējos gados direkcija strādājusi pie maršrutu tīkla pārskatīšanas, būtiski pastiprinājusi kontroli autobusos, veikusi dažādus pasākumus pasažieru piesaistīšanai, samazinot autobusu parka vidējo vecumu, paātrinot reisu izpildes laiku, uzlabojot maršrutu plānošanu interneta vidē, kā arī ieviesusi abonementa biļetes un bezskaidras naudas norēķinus. 

"Tomēr šo gadu laikā ir būtiski pieaugusi degvielas cena un dažādas ar transportlīdzekļu uzturēšanu un apkopi saistītās izmaksas, ir palielināts atalgojums autobusa vadītājiem, tāpēc ar veiktajiem pasākumiem nepietiek, lai uzturētu reģionālo maršrutu tīklu līdzvērtīgā apmērā, kā tas ir patlaban. Turklāt no nākamā gada gaidāms akcīzes nodokļa likmes palielinājums degvielai, kas attiecīgi palielinās izmaksas vēl vairāk," uzsvēra Godiņš.

Viņš piebilda, ka pasažieriem joprojām būs iespēja iegādāties abonementa biļeti, tādējādi maksājot par braucienu lētāk. Abonementa biļetes braucieniem autobusos arī turpmāk nodrošinās atlaidi 10%, 15% vai 20% apmērā, bet vilcienā atlaides apmērs var sasniegt 46%. 

Autotransporta direkcija ir vienotas valsts politikas realizētāja starptautisko pārvadājumu jomā, autotransporta komercpārvadājumu uzņēmējdarbības licencēšanā, kā arī sabiedriskā transporta plānošanā. Regulāri veicot sabiedriskā transporta finanšu analīzi un auditu, direkcija nodrošina vienotu, nepārtrauktu un pieejamu sabiedriskā transporta sistēmu visā valstī. Autotransporta direkcijas uzdevums ir īstenot virkni pasākumu kompleksu, lai Latvijas autopārvadātājiem tiktu nodrošināta likumīga iespēja veikt pārvadājumus Latvijas teritorijā un ārpus tās. 

Citi šobrīd lasa

Kritiķe Silvija Radzobe slavē aktrisi Lilitu Ozoliņu par drosmi nebaidīties būt neglītai 4
“Viņi izpostīja manu dzīvi,” – Billija Ailiša uz skatuves apraudas par interneta troļļu uzbrukumiem
Amerikāņu kaskadieris iet bojā, mēģinot pārliecināt pasauli, ka Zeme ir plakana 20
Skatīt visus komentārus

Отец Майкла Дугласа оставил семью без наследства

Герцогиня Меган и принц Гарри развязали новый конфликт с королевской семьей