Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Koncerts “Pusnakts mesa Versaļas galmā”

Runā Rīga
2019. gada 3. decembrī 19:13 2019. gada 3. decembrī 19:13
  Sadarbībā ar Rīgas pašvaldību
2019. gada 21. decembrī Rīgas Domā plkst. 19.00 notiks koncerts “Pusnakts mesa Versaļas galmā”.

Koncertā franču 17. gadsimta garīgās mūzikas izcilo pārstāvju – Marka Antuāna Šarpentjē un Mišela Rišāra de Lalandes – skaņdarbus atskaņos Jāzepa Mediņa mūzikas skolas zēnu koris, diriģents Romāns Vanags un baroka orķestris “Collegium Musicum Riga”, diriģents Māris Kupčs. Koncerta īpašais viesmākslinieks – diriģents, doktors Henrijs Pompidors no Francijas.

Baroka orķestra “Collegium Musicum Riga” nosaukums aizgūts no orķestra, kurš darbojies Rīgā 17. gadsimtā. Mūziķus gan toreiz, gan tagad vieno kopīga aizraušanās un mīlestība pret baroka mūziku. Mūsdienu orķestri 1990. gadā dibinājis Māris Kupčs, kurš ir Latvijā mērķtiecīgākais baroka un klasicisma mūzikas pētnieks, nenogurstošs jaunu mūziķu izglītošanā, aizraudams tos ar baroka laikmeta mūzikai vien raksturīgo greznumu un virtuozitāti. Īpaša prioritāte ir mūsu pašu Latvijas teritorijā sarakstītā 17. un 18. gs. mūzika, kuru diriģents Māris Kupčs ar nerimstošu interesi meklē arhīvos gan Latvijā, gan citur Eiropā. Iestudēti vairāki ievērojami pirmatskaņojumi. Šāds baroka orķestris ar vēsturiskajiem instrumentiem un vēsturisko atskaņošanas praksi ir vienīgais Latvijā un Baltijā.

Diriģents, doktors Henrijs Pompidors (Francija) studēja mūziku, ērģeles un kordiriģēšanu Tulūzas reģionālajā mūzikas konservatorijā. Pēc Francijas valsts diploma iegūšanas kordiriģēšanā viņš ieguvis maģistra grādu un doktora grādu mūzikā un mūzikas zinātnē Parīzes (pazīstama arī kā Sorbonna) universitātē.

Diriģents Henrijs Pompidors

Pēc dažiem gadiem kā mūzikas direktors Eiropā, H. Pompidors tika iecelts Taizemē par Rangsitas mūzikas konservatorijas kora nodaļas vadītāju un pievienojās Mahidol Universitātes mūzikas koledžai, kas ir viena no nozīmīgākajām mūzikas fakultātēm Karalistē. Vairāku gadus viņš tur strādāja kā Taizemes filharmoniskā orķestra (T.P.O.) kormeistars, kordiriģents un kora direktors.

H. Pompidors ir Francijas kordiriģentu biedrības (SFCC) valdes loceklis, un šobrīd māca kora dziedāšanu un kordiriģēšanu Parīzes pilsētas mūzikas konservatorijā. Viņš savu darbību starptautiskā mērogā velta arī koru izglītībai, ar daudzām meistarklasēm, kuras tiek rīkotas visā pasaulē (Brazīlijā, Ķīnā, Horvātijā, Irānā, Japānā, Taizemē, Vjetnamā un citur).

Būdams aktīvs diriģents un tiesnesis, viņš ir vadījis daudzus koncertus, starp kuriem galvenā loma ir kamermūzikai – darbs ar bērniem un pieaugušajiem, amatieriem, universitātes un profesionālajiem koriem, kā arī viņš regulāri tiek aicināts uz daudziem starptautiskiem festivāliem un koru konkursiem.

Koncertu organizē Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Koncertorganizācija  “Ave Sol”, atbalsta Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.

Biļetes uz koncertu var iegādāties SIA “Biļešu Paradīze” kasēs un interneta vietnē: www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas – 10.00, 15.00 un 20.00 eiro.

Citi šobrīd lasa

Pēc saslimšanas ar Covid-19 miris bijušais CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars
Pakalpojumi, kurus būs aizliegts sniegt līdz 15. novembrim
Kas jāzina par "lokdaunu"? Un kā izskatījās pēdējais vakars pirms tā stāšanās spēkā? 5
Pievienot komentāru

Измены Агутина, тяжелый уход отца, вопросы об алкоголе и пластике: судьба Анжелики Варум

"Дамочкам не повезло": в Сети обсуждают неказистую внешность Долиной и ее дочери 1