Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv

Dienu pirms savas dzimšanas dienas mūžībā devusies aktrise Helga Dancberga

Sabiedrība
2019. gada 18. novembrī 14:01 2019. gada 18. novembrī 14:01
  Jauns.lv
Ar skumju vēsti 18.novembrī savā "Facebook" kontā dalījies Krists Kalniņš. Garīdznieks paziņojis, ka 17.novembrī mūžībā devusies viņa mamma, aktrise Helga Dancberga.

Garīdznieks pateicās Dievam par aktrises dzīvi, kas bijusi krāsaina un bagāta.

Helga Dancberga (1941.gada 18.novembris - 2019.gada 17.novembris). (Foto: Ieva Čīka/LETA)

Krists Kalniņš ģimenes vārdā atklāja, ka atvadu dievkalpojums notiks 22.novembrī pulksten 12:00 no Rīgas Vecās Sv. Ģertrūdes baznīcas. Pēc atvadu dievkalpojuma aktrise tiks apglabāta Pleskodāles kapos. Atvadīšanās brīdis notiks sākot ar pulksten 11:00.

Helga Dancberga 1962. gadā beigusi Dailes teātra 3. studiju, 1984. gadā absolvējusi Latvijas Konservatorijas Kultūras un mākslas zinātnes fakultātes Režijas nodaļu.

Aktrises karjeru sākusi 1962. gadā Valmieras teātrī, kur darbojās līdz 1963. gadam, nākamos desmit gadus bijusi Liepājas teātra aktrise, kopš 1985. gada strādā Latvijas Nacionālajā teātrī. Tāpat tēlojusi kino un televīzijas seriālos. 1969. gadā kļuvusi par Latvijas Teātra darbinieku savienības biedri.

"Ja radošās darbības sākumā Helga Dancberga nospēlējusi vairākas jauno varoņu mīlētāju lomas, kuram raksturīgs gara spēks, spīts un tiešums, tad aktrises humora izjūta ar laiku ļauj viņai kļūt galvenokārt par spilgtu raksturlomu tēlotāju ar plašu emocionālo amplitūdu - no lietišķas līdz romantiskai būtnei," teikts teātra mājaslapā.

Dancberga arī tika uzņemta Latvijas Teātra Zelta fondā, kurā tiek uzņemti skatuves mākslinieki, kuri devuši īpašu ieguldījumu teātra nozarē.

Bijusi precējusies ar Imantu Kalniņu, ir trīs bērni: meita Dana Kalniņa-Zaķe (Latvijas Profesionālo veselības aprūpes kapelānu asociācijas valdes priekšsēdētāja) un dvīņi (1970) Rēzija Kalniņa (aktrise) un Krists Kalniņš (garīdznieks).

Portāls Jauns.lv izsaka visdziļāko līdzjūtību aktrises tuviniekiem, draugiem un kolēģiem. 

Citi šobrīd lasa

Patiesība par katru zodiaka zīmi: ko noklusē horoskopi 4
Ar Covid-19 inficējies “Lido” darbinieks. Vadība skaidro, kādēļ ēstuves joprojām turpina darbu 3
Izvirzītas vairākas versijas, kā sācies Covid-19 uzliesmojums Murjāņu Sporta ģimnāzijā

«Там все клоунада!» Критик высказался про брак Пугачевой и Галкина

«ЭКО — это априори рак?»: Врач-гинеколог и жена Малинина высказалась о Фриске и Заворотнюк