Portāls ielādēsies pēc 15 sekundēm
Uz Jauns.lv
Saeimas deputāts Daniels Pavļuts. (Foto: LETA)

Pavļuts rosinās atzīt par steidzamiem antimonopola grozījumus atkritumu apsaimniekošanā

Ziņas
2019. gada 23. oktobrī 09:23 2019. gada 23. oktobrī 09:23
  Jauns.lv / LETA
"Attīstībai/Par!" (AP) Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Daniels Pavļuts Saeimas Tautsaimniecības komisijā rosinās atzīt antimonopola grozījumus par steidzamiem, lai viestu tiesisku skaidrību un nepieļautu monopolu sadzīves atkritumu izvešanā, beidzoties ārkārtas situācijai Rīgā, aģentūru LETA informēja frakcijas konsultante Amālija Brūvere.

"Lai steidzami novērstu nepilnības atkritumu apsaimniekošanas jomas likumdošanā, kas līdz šim nav liegušas iespēju Rīgas domei ierobežot un kropļot konkurenci, tostarp radot faktisku monopolu Rīgā uz 20 gadiem, ir nekavējoties jāpieņem grozījumi Atkritumu apsaimniekošanas likumā," skaidro Pavļuts.

Partijai sadarbojoties ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju un balstoties uz Konkurences padomes 10 gadu garumā sniegtajiem priekšlikumiem, piedāvā dalīt Rīgu vismaz trīs zonās, citas pašvaldības divās vai vairāk sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās, noteikt publisko privāto partnerību līgumiem 10 gadu termiņu līdzšinējo 20 vietā un atjaunot iespēju, ka lielie sadzīves atkritumu radītāji, kuri ir atbrīvoti no dabas resursu nodokļa samaksas, var paši izvēlēties pakalpojuma sniedzēju.

Šobrīd lielākajā daļā Latvijas pašvaldību ir tikai viena sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zona, tātad pakalpojumus sniedz viens apsaimniekotājs un netiek veicināta konkurence. Izņēmums ir dažas pašvaldības, kas ir ieviesušas vairākas zonas atkritumu apsaimniekošanai. Piemēram, Liepājā ir divas atkritumu apsaimniekošanas zonas un darbojas divi apsaimniekotāji.

Pēc Pavļuta domām, lai īstenotu godīgu konkurenci un iedzīvotāju tiesības uz lētāko un kvalitatīvāko pakalpojumu sniedzēju, pašvaldība, kuras iedzīvotāju skaits pārsniedz 50 000, sadala tās teritoriju divās vai vairākās atsevišķās sadzīves atkritumu apsaimniekošanas zonās un nodrošina, ka pakalpojumu sniedz vismaz divi sadzīves atkritumu apsaimniekotāji.

Rīga, atbilstoši tās iedzīvotāju skaitam, nodrošina vismaz trīs atkritumu apsaimniekošanas zonas un vismaz trīs atkritumu apsaimniekotājus, kas nav viens tirgus dalībnieks.

Tāpat partija rosina atgriezt konkurenci un atjaunot Atkritumu apsaimniekošanas likuma vēsturisko normu, kas ļāva uzņēmējiem noslēgt privātus līgumus ar atkritumu apsaimniekotājiem. Tas attiecas uz uzņēmējiem ir, kuri ir atbrīvoti no dabas resursu nodokļa maksāšanas, un uz atkritumu apsaimniekotājiem, kuriem ir attiecīgā atļauja.

Savukārt, lai nepieļautu Rīgas pašvaldības atkritumu krīzei līdzīgas situācijas citur Latvijā, jāparedz atkritumu izvešanas nepārtrauktību. Gadījumos, kad esošais līgums ir zaudējis spēku, bet jauns vēl nav noslēgts, atkritumu apsaimniekotājs turpina izvest atkritumus atbilstoši iepriekšējo līgumu noteikumiem sešu mēnešu garumā vai līdz brīdim, kad ir noslēgts jauns līgums.

Citi šobrīd lasa

Īsa pamācība logu tīrīšanā. Vai spodrināt logus ar avīžpapīru?
"Man nav bijis vēzis!" - Samanta Tīna atklāj patiesību par veselības problēmām
Interesanta pieredze: rīdzinieks pamēģina izdzīvot ar 100 eiro mēnesī 13
Pievienot komentāru

"Выглядит как старый транс": дочь Мадонны раскритиковали в новой фотосессии

Латвийский банк хотел отсудить у Филиппа Киркорова почти 4 млн евро - не получилось